Gönderen Konu: kendiliğinden oluşan ve silinemeyn klasörler lütfen yardım :(  (Okunma sayısı 3556 defa)  Share 

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kübra öztürk

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
3 gün önce ipod shuffle aldım şarkı attım çalıştı.Tekrar şarkı yüklemek istediğimde ise kendiliğinden oluşmuş ve uzantısı belli olmayan klasörlerle karşılaştım ve silmek istediğimde silemedim.Bunun yanısıra artık ipodmda çalışmıyor ne yapmalıyım lütfen yardım edin lütfen:(

Bilişim Forum

Çevrimdışı Hakan ERTÜRK

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 8
  • "Her şey rüya."
    • Hakan ERTÜRK
Ynt: kendiliğinden oluşan ve silinemeyn klasörler lütfen yardım :(
« Yanıtla #1 : 23 Haziran 2009, 19:22:46 »
Büyük olasılıkla sisteminize "Virus.Win32.Sality.aa" virüsü bulaşmış durumda. Bu virüs her girdiğiniz klasörün içine tekrar bir klasör oluşturur "exe" uzantılı olarak. İyi bir virüs koruma programı ile sisteminizi baştan aşagı taratıp temizletebilirsiniz. (Kaspersky önerimdir.)

Yada yapmanız gereken işlemleri sırası ile şöyle sıralayabiliriz;

1- You are not allowed to view links. Register or Login programı indirip önce bir güzel temizletin.

2- Daha sonra You are not allowed to view links. Register or Login Combofix'i indirip sisteminizi tekrar taratın.

3- Üçüncü ve son aşama olarak "You are not allowed to view links. Register or Login" antivirüs programını indirerek sisteminizi full taratınız.
"Her şeyin bir kolay yöntemi vardır." (Hakan ERTÜRK)

Çevrimdışı F1

• Çaylak
  • Toplam: 37
« Yanıtla #2 : 23 Haziran 2009, 20:24:22 »
öncelikle arkadaşın belirtmiş olduğu işlemleri uygula, eğer bir çözüm olmazsa aşağıda linkini verdiğim "unlocker" programı ile sorununu çözebilirsin.

bilgisayarda silinemeyen her türlü dosyayı silen bir program var, buyrun
You are not allowed to view links. Register or Login

programı indir e basıyorsun ve otomatik larak indirme başlıyor.

ardından programı kuruyorsun ve bilgisayarı yeniden başlatıyorsun. bilgisayar açıldığında silmek istediğin dosyaya sağ tıkla ve "unlocker" a tıkla. çıkacak olan pencerede ise "bütün kilitleri aç" ve "sil" bastığında klasör başarıyla silindi ibaresi karşına çıkacaktır.

nesneyi silemediğinde ise bilgisayarı yeniden başlattığında silecektir, çok ufak fakat kullanışlı bir program.

Düzenleme:Zorda kalmadıkça programların kendi siteleri yerine alternatif siteler vermeyelim.İçerik tarafımdan değiştirilmiştir.
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2009, 20:56:40 Gönderen: Faik Özkara »
Bilgi Sınırı Olmayan Bir Denizdir. Bilgi Dileyense Denizlere Dalan Bir Dalgıçtır.

Bilişim Forum

« Yanıtla #2 : 23 Haziran 2009, 20:24:22 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Vapur Saatleri