portakal

Gönderen Konu: Pardus a MSN yükleyemiyorum  (Okunma sayısı 5386 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı camoka2002

• Çömez
  • **
  • Toplam: 0
    • radyomuz
Pardus a MSN yükleyemiyorum
« : 20 Şubat 2007, 22:13:42 »
indirdim programı.tar.gz olarak indi masaüstüne çıkartıyorum ama dosya olarak geliyor
nasıl yüklücem anlamadım nette değişik değişik tarifler var bişi anlamadım bi yardımcı olsanız
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2007, 23:33:40 Gönderen: fe-yy-az »

Çevrimdışı Tolga İşçİ

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 177
Ynt: Pardus a MSN yükleyemiyorum
« Yanıtla #1 : 20 Şubat 2007, 22:48:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
indirdim programı.tar.gz olarak indi

bu cümleden kesinlikle birşey anlamadım.biraz daha açıklayıcı olarak yazarsan yardım edebiliriz...kısaltmalar yapmayın..
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2007, 23:34:41 Gönderen: fe-yy-az »

Çevrimdışı Burak Özdemir

• Genel Yönetici
  • Çırak
  • Toplam: 72
    • web Blog
« Yanıtla #2 : 20 Şubat 2007, 23:00:48 »

Tasma > Sistem secenekleri > Program güncelle ekle kaldıra girdiğinizde kendi kendine güncellemesi lazımdı.
            Daha sonra...
Yeni paketler ( solda ) seçtiğinde sana liste verir ve üstteki kutucuğu da yazsan da olur, ondan sonra sağ üst köşede Paketleri Kur dediğinizde kuracaktır...

kolay gelsin...
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2007, 23:34:57 Gönderen: fe-yy-az »
TRT - Bilişim Rüzgarı & Burak Özdemir.net

Çevrimdışı camoka2002

• Çömez
  • **
    • radyomuz
« Yanıtla #3 : 21 Şubat 2007, 18:48:55 »
indirdim programı.tar.gz olarak indi

bu cümleden kesinlikle birşey anlamadım.biraz daha açıklayıcı olarak yazarsan yardım edebiliriz...kısaltmalar yapmayın..
programı .tar.gz uzantılı olarak indirdim yani
Alıntı
Tasma > Sistem secenekleri > Program güncelle ekle kaldıra girdiğinizde kendi kendine güncellemesi lazımdı.
            Daha sonra...
Yeni paketler ( solda ) seçtiğinde sana liste verir ve üstteki kutucuğu da yazsan da olur, ondan sonra sağ üst köşede Paketleri Kur dediğinizde kuracaktır...

kolay gelsin...

teşekkürler hallettim

Çevrimdışı İsmail YÜKSEL

• Usta
  • Toplam: 54
  • TEMP
« Yanıtla #4 : 21 Şubat 2007, 21:21:33 »

Daha sonra...

kolay gelsin...

Bu pardusda sanırsam program kurmak için nete bağlanmak gerekiyormuş. Benim modem usb li. Ben zaten modemi kurmadan nete bağlanamıyorum. O zaman ben nasıl kurcam bunları.
TEMP

Çevrimdışı yelkanat001

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #5 : 09 Mayıs 2007, 14:01:52 »
s.a arkadaşlar benim bi sorum olucak bu konu üzerine ben windows live messenger. exe indirdim
internetten wine yi kurdum sonra wine ile aç dedim dedikten sonra kuruyo gibi yaptı sonra
bu program windows xp yada üstü bi işletim sistemi ile çalışır dedi tasmadan paket yöneticisinden
amsn diye bi yer var o paketi de kurduktan sonra mı çalşıcak yoksa ben mi windows live messenger
indirdiğim için kuramıyorum

panzehir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 09 Mayıs 2007, 17:29:41 »
s.a arkadaşlar benim bi sorum olucak bu konu üzerine ben windows live messenger. exe indirdim
internetten wine yi kurdum sonra wine ile aç dedim dedikten sonra kuruyo gibi yaptı sonra
bu program windows xp yada üstü bi işletim sistemi ile çalışır dedi tasmadan paket yöneticisinden
amsn diye bi yer var o paketi de kurduktan sonra mı çalşıcak yoksa ben mi windows live messenger
indirdiğim için kuramıyorum
Windows Live MSN yi Pardus'da kullanamazsınız. Exe programların hiçbir normalde Linux'da çalışmaz ancak wine denen emulatör aracılığıyla çalışabilirler ama bu bir ihtimaldir, wine her programı çalıştıramaz, deneyip görmeniz lazım.
Paket yöneticisinde bulunan aMSN isimli program, Live MSN gibi bir başka messenger programıdır. Kopete, aMSN den başka bir alternatif de Pidgin(Gaim)'dir.

Çevrimdışı McTu

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #7 : 24 Temmuz 2007, 18:57:14 »
Bu konuya acıklık getirdiginiz icin size cok tesekkur ederim ben de boyle bir program arıyordum. ???

Bilişim Forum

« Yanıtla #7 : 24 Temmuz 2007, 18:57:14 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor