portakal

Gönderen Konu: biraz once msn adresim hacklendi  (Okunma sayısı 12356 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pdr42

• Çömez
  • **
  • Toplam: 0
biraz once msn adresim hacklendi
« : 11 Mart 2007, 00:16:53 »
değerli arkadaslar bu konuda acil yardıma ihtiyacım var biraz once msn adresim ahcklendi nasıl hacklendi hçbir dosya kabul etmedim hiçbir linke tıklamadım. sadece karsımdaki kişi ile konsuurken beni hackledi bana ne dosya gonderi nede mail listemde varolan birini hackleyerek  benide hackledi oncelkle bu naısl oluyor ve bu konuda ne tavsiye edersiniz benim anlamadıgım listesinde kim vars aonu hackliyor acaba bunu nasıl yapıyor arkadaslar acil ayrdım
« Son Düzenleme: 11 Mart 2007, 00:26:26 Gönderen: System_Restore »

MezaR6

• Ziyaretçi
Ynt: biraz once msn adresim hacklendi
« Yanıtla #1 : 11 Mart 2007, 00:27:43 »
gecmiş olsun benıde hacklemeye calıstılar  [email protected] bu maıl adresınden maıl atmıs akıllı hacker   ;D ;D ;D

Çevrimdışı pdr42

• Çömez
  • **
« Yanıtla #2 : 11 Mart 2007, 00:40:52 »
tesekkürler arkadaslar lutfen bu hacekr turu yeni hiçbişey fondermeden bizi hackliyebiliyolarlar nasıl oluyo bu kim anlatacak hiç bir paylasım yok sadece konusma
nasıl olur bu nasıl

Çevrimdışı Burak Özdemir

• Genel Yönetici
  • Çırak
  • Toplam: 72
    • web Blog
« Yanıtla #3 : 11 Mart 2007, 00:52:38 »

Gizli sorunuzu veya şifreniz  tahmin etmiş olabilir. Eğer şifrenizi tahmin edilecek , kolay bişeyler yaptıysanız büyük ihtimalle o şekilde almıştır.

Şuraya göz atın : You are not allowed to view links. Register or Login

Ayrıca msn adresinizin şifresini alan kişi bir hacker deil ; ' Lamer dir. Dikkatinizi çekerim. Bu kişinin fazla bilgisi yoksa , alternatif adresinizi henüz değiştirmemiş olabilir. O adrese parola sıfırlama maili göndermeyi deneyin...
TRT - Bilişim Rüzgarı & Burak Özdemir.net

Çevrimdışı pdr42

• Çömez
  • **
« Yanıtla #4 : 11 Mart 2007, 01:09:40 »
bakın bu bahsettiğim kişi oyle boyle bir lamer eil aban herhangi bir mail atmadan dosya gondermedn vede kullancıı bilgilerimi tahmin edemeden cunku kolay deil sifremi girerek yaptıgnıı szannetmiyorum bunun için bir program geliştirmiş ama nasıl bir program bilmiyorum

Çevrimdışı Ahmet Küçüktığlı

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 280
  • Hedef Bilgi Toplumu
    • www.bilisimruzgari.com
« Yanıtla #5 : 11 Mart 2007, 01:16:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
bakın bu bahsettiğim kişi oyle boyle bir lamer eil aban herhangi bir mail atmadan dosya gondermedn vede kullancıı bilgilerimi tahmin edemeden cunku kolay deil sifremi girerek yaptıgnıı szannetmiyorum bunun için bir program geliştirmiş ama nasıl bir program bilmiyorum
Sevgili arkadaşım eğer sen onun yolladığı herhangi bir linke tıklamamışsan ondan herhangi bir dosya kabul etmemişsen ve bilgisayarında virüs ve özellikle trojan bulunmuyorsa mailini hacklemesi imkansız. Senin mailini çalmıştır kesin ya şifre tahmini yada gizli soru bunun dışında asla alamaz adresi...
İnsanın kendi kabiliyetini saklaması, büyük bir kabiliyet işidir. La Rochefoucauld

Çevrimdışı Burak Özdemir

• Genel Yönetici
  • Çırak
    • web Blog
« Yanıtla #6 : 11 Mart 2007, 01:22:47 »

Aç parantez : Msn adresinizin çalındığından eminmisiniz. Yani buradan You are not allowed to view links. Register or Login oturum açmayı denedinizmi. Belkide adresiniz dondurulmuştur...

Çevrimdışı pdr42

• Çömez
  • **
« Yanıtla #7 : 11 Mart 2007, 01:37:44 »
arkadaslar benim msn adresimin hacklenmesi tahmin yolu ile deil buna eminim adam bi program kullanıyor ama ne . bu arada ben hackerle gorsutum benim adresime girdi bende basak bi adresten onunla konustum. ve sifremi vermeye ikna ettim yarın bana anlatacagını soyledi ve ben ogrenince size anlatacagım. cok ilginc bi durum ama bakalım naısll bişey cıkacak

allturnam38

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 11 Mart 2007, 01:40:39 »
Mesela soyle bir yontem var. Program yoluyla şifrenı bulmus olabilir. Programın calısma mantıgı su genıs bir şifre  arsivi var Sen programa msn adreslerını yazıyorsun o arşivindeki şifrelerle karsılastırıyor ve eger dogruysa işlem tamamdır . Büyük ihtimal böyle bir yontemdir..Cunku anlattıgına gore listendeki kişileri de programa ekleyıp şifreleri denemiş olabilir ve basit bir şifresi olanları kırmıstır

Çevrimdışı Ahmet Küçüktığlı

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 280
  • Hedef Bilgi Toplumu
    • www.bilisimruzgari.com
« Yanıtla #9 : 11 Mart 2007, 01:44:11 »
arkadaslar benim msn adresimin hacklenmesi tahmin yolu ile deil buna eminim adam bi program kullanıyor ama ne . bu arada ben hackerle gorsutum benim adresime girdi bende basak bi adresten onunla konustum. ve sifremi vermeye ikna ettim yarın bana anlatacagını soyledi ve ben ogrenince size anlatacagım. cok ilginc bi durum ama bakalım naısll bişey cıkacak
Anladığım kadarıyla bu kişi sizi fena korkutmuş  :) böyle bir program olsaydı ortada mail kalmazdı ;) gerçek hackerler kendini hiçbir zaman göstermez vs vs... Bu kişi lamer  ;)
İnsanın kendi kabiliyetini saklaması, büyük bir kabiliyet işidir. La Rochefoucauld

Çevrimdışı pdr42

• Çömez
  • **
« Yanıtla #10 : 11 Mart 2007, 11:04:51 »
benimde aklıma gelen bir sifre programı evet sifrem basitti herhalde boyle bir şekilde bildi. peki sifreyi guclendirmek için ne yapmalıyız arkadaslar. birde benim gizli sorumu değiştirebilir peki ne oldugunu da gorebilirmi sifremin herhalde gormez dimi.

evet cok korkuttu cunku onunla konusurken sifremi aldı hiçbişey almadan yapması cok sasırttı ama en mantıklısı sanırım sifre programını kullanıyo bu adam
cevaplarınız için teşekkür ederim arkadasalar

Çevrimdışı Burak Özdemir

• Genel Yönetici
  • Çırak
    • web Blog
« Yanıtla #11 : 11 Mart 2007, 11:28:35 »
benimde aklıma gelen bir sifre programı evet sifrem basitti herhalde boyle bir şekilde bildi. peki sifreyi guclendirmek için ne yapmalıyız arkadaslar. birde benim gizli sorumu değiştirebilir peki ne oldugunu da gorebilirmi sifremin herhalde gormez dimi.

*Şifrenizi her zaman için tahmin edilmesi çok zor olacak şeyler yapın:

Örnek :  78/.B_*R.sPD-aQx  Buna benzer karmaşık şifreler kullanırsanız hiç kimse tahmin edemez... ;)

* Eski şifrenizin ne olduğunu göremez, sadece gizli sorunuzu bilirse değiştirebilir. Sizde giremezsiniz...

Tavsiye: Tanımadığınız kişileri Listesinize Eklemeyin. Tanımadığınızı kişilerden gelen maillerdeki linklere kesinlikle tıklamayınız. Hatta elinizden geldiğince açmamaya çalışın. Konuştuğunuz kişi arkadaşınızda olsa , aldığınız her dosyayı mutlaka ANtivırus ve AntiSpyware programlarıyla taratınız....

Çevrimdışı baranbey

• Çaylak
  • Toplam: 18
    • izmitweb
« Yanıtla #12 : 13 Haziran 2007, 04:38:56 »
blue arkadaşımın dediği doğrudur dosya müzik link gibi bir şey kabul etmediysen nasıl hacklendin olanaksız birde arkadaşların dediği gibi korkmana gerek yok çünkü gerçek hackır senin msn şifrenle oğraşmaz bunları lamerler yapar,1) hangi virüs programını kullanıyorsan onu otomatik taramaya ayarla, 2) "bu en önemlisi" arka plan resimleri genelde otomatik kabul edilir ve işi bilenler trojanları bununla gönderirler bu iki şıkkıda araçlar> seçenekler > dosya aktarımından ayarlayabilirsin geçmiş olsun..
En uzun ömür senin olsun en güzel aşkları sen yaşa...

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 238
« Yanıtla #13 : 13 Haziran 2007, 10:06:54 »
Kabaca anlatmak istiyorum.Lamer diye tabır ettiğimiz kullanıcının size yollamış oldugu e-postadaki linke tıkladıgınızda önunuze bir web sayfası açılır.Siz farkında değilsinizdir ama cokie bilgilerinizi bu web sayfası aracılığı ile lamer kullanıcısına yollamış bulunuyorsunuz.Birkaç program yardımıyla sizin cokie bilgilerinizle kendi tarayıcısına kopya yapıştır yapıp sizin e-posta adresinize ulaşıyor...Siz böyle bir adrese tıkladınızmı??? Geneldede konu başlıkları "Sizin hakkınızda asılsız iddalar yazıyor"" ,, "süper mp3 arşıvı"""  ""bedava kontor"" vs vs..Lütfen dıkkatlı olun ve tanımadıgınız e-postaları açmamaya özen gösteriniz...İyi çalışmalar

Çevrimdışı Faik Özkara

• "Hedef Bilgi Toplumu" - TRT Bilişim Rüzgarı
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 208
  • Kocaeli Üniversitesi Otomotiv Teknikeri
    • http://flavors.me/FaikOzkara
« Yanıtla #14 : 13 Haziran 2007, 11:00:56 »
Arkadaşlar şunu söylemek istiyorum.Eğer kendinize bir Msn adresi açarsanız ve sizin belirleyeceğiniz bir şekilde parola yazarsanız ve bu parola sadece sayı ya da harflerden oluşuyorsa hacklenmeniz çok kolaydır.Bunun için parola oluştururken sadece sayı ya da harflerden değil ikisi karışık,hatta +,-,*,/, işaretleride oluşturacağınız parolanın içinde olmalı ki karşınızdaki kişi sizin Msn şifrenizi ele geçiremesin.En güvenli bir yol diyebilirim  :o

Çevrimdışı sesar

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #15 : 27 Ekim 2007, 02:04:25 »
Eski bir konu ama yazayım yine de...

1- Şifre tahmin: 170681 yani duğum tarihi veya fenerbahçe 1234 gibi şifreler denenerek bulunabilir
2-Gizli soru tahmini Soruya cevabınız abuk sabuk bir şey olsun...
3- Dijital kaledeki kaba kuvvet saldırısı Yani elinizde TEXT arşiv vardır ve program yardımı ile hepsini tek tek dener. (mesela sözlükteki tüm kelimeler gibi)
4- Size virüslü dosyayı yollayarak bilgisayarınızı paylaşıma açar ve dalar..
5- key logger ile klavyedeki her bastığınız tuşu kaydeder ve şifreyi alır..
6- xss açığı: Size bir adres atar (kanka şuna bi baksana veya güzel hatunlar :)) girdiğiniz anda Cookie bilginiz adama gider ve hesabınıza dalar...

7- Yanınızdaki bir kişi ise şifrenizi yazarken elinize bakar ve msn nickinizi Hacked By XXXX Yazar  ;D

bilgiler bunlar.... Dediklerimi Yapın hacklenirseniz tüm mesuliyet bana ait  ;)

Çevrimdışı sonsaatgokhan

• Çömez
  • **
  • Toplam: 2
« Yanıtla #16 : 04 Nisan 2008, 16:13:12 »
msn de tanımadıgını ekleme ekledıysen de gızlı sorunun cevabını yanlıslıkla verme

Çevrimdışı daemon400

• Çırak
  • Toplam: 25
« Yanıtla #17 : 04 Nisan 2008, 16:40:13 »
...... bilgisayarına sanırım öyle bir virüs girmiş ve o sürekli çevrimiçi olsada çevrimdışı olsada şöyle bir mesaj geliyo hayat bahane kızlar şahane diye ve altında web adersi bunun bana gelmesini nasıl engelleyebilirim
« Son Düzenleme: 26 Şubat 2009, 19:48:17 Gönderen: Kadir Bölükbaşı »
Küçük işleri iyi yapmak, büyük işleri daha iyi yapabilmeye giden yoldur.

Çevrimdışı Mr.PaPaRoSSe

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #18 : 20 Ağustos 2009, 12:02:00 »
Benide Fake Maille Hacklemeye Çalıştırlar.Ama İsim Ve Soyad Bölümüne Kendi Adını ve Soyadını  Yazmış ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D Lamer  ;D
■ Işık Olmadan Karanlık Olmaz ■

Çevrimdışı Faik Özkara

• "Hedef Bilgi Toplumu" - TRT Bilişim Rüzgarı
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 208
  • Kocaeli Üniversitesi Otomotiv Teknikeri
    • http://flavors.me/FaikOzkara
« Yanıtla #19 : 20 Ağustos 2009, 12:25:56 »
11 Mart 2007 tarihinden bu yana konu güncel olmadığı için konuyu tarafımdan kilitliyorum.

Bilişim Forum

« Yanıtla #19 : 20 Ağustos 2009, 12:25:56 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor