portakal

Gönderen Konu: bilgisayarın aniden kapanması  (Okunma sayısı 5046 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı şıble

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
bilgisayarın aniden kapanması
« : 23 Mart 2007, 20:54:59 »
elektrik kesintisi olmamasına ve fiş de yerinde takılı olmasına rağmen bilgisayar birden kapandı ve yeniden açmayı denediğimde kasa çalışmadı.(kesinlikle sapasağlam takılı olmasına rağmen) güç kaynağına gelen fişi çıkarıp yeniden taktığımda bilgisayar çalıştı. Acaba bu sorun neden oldu, bilen arkadaşların beni bilgilendirmesini rica ediyorum.Teşekkürler.
« Son Düzenleme: 23 Mart 2007, 20:57:05 Gönderen: şıble »

Çevrimdışı By_Metin

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 93
  • "En Bilgin Kişi Bilmedigini Bilen Kişidir"
    • Gözat...
Ynt: bilgisayarın aniden kapanması
« Yanıtla #1 : 23 Mart 2007, 21:18:08 »
Güç kaynagının sigortası atmış olmalı enerjiyi kesip geri yükleyince düzelmiştir..
"Bitti"

Çevrimdışı selfishswordfish

• Çömez
  • **
  • Toplam: 1
« Yanıtla #2 : 31 Mart 2007, 22:14:14 »
Bunun bir cok sebebi olabilir... senin calistirmis oldugun uygulamanin islemciyi zorlamasi... islemcinin isinmasi... yada senin farkinda olmadan elektrigin kisa surede gidip gelmesi gibi.. yada kasa kablosunun temasinin guclu olmamasi..

Çevrimdışı YasakLi

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #3 : 09 Nisan 2007, 04:51:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Bunun bir cok sebebi olabilir... senin calistirmis oldugun uygulamanin islemciyi zorlamasi... islemcinin isinmasi... yada senin farkinda olmadan elektrigin kisa surede gidip gelmesi gibi.. yada kasa kablosunun temasinin guclu olmamasi..

Arkadaşımın Dediği Doğru Fakat;
Bu Tür Sorunlar Genelde İşlemci ısınmasından Kaynaklanır,
Performansa bağlı olarak işlemcinin aşırı ısınması ile Bios'tan ayarlanmış olan işlemci ısısına geldiği anda işlemci kendini yakmamak için kapanır.
bu bir nevi kendi koruma sistemidir.

çözüm : işlemci fanının temizlenmesi, Power in temizlenmesi, işlemci fanı ve işlemci arasındaki silikonun yenilenmesi, Kapanmalar daimi devam ediyorsa Extra Fan takılması  ya da işlemci fanının değiştirilmesi...

Çevrimdışı freewill

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #4 : 12 Haziran 2007, 14:18:39 »
arkadaşım işlemcinin ısınması gibi bir durum söz konusu değil şayet öyle olsa güç tuşuna bastığında pc açılırdı. Ve arkadaşımız demişki güç kablosunu çıkarıp taktıktan sonra çalıştı diyor. Yani Aniden yaşanan yüksek voltaj dalgalanmalarından dolayı güç kaynağı içindeki statik elektriklenme ya da sigortanın atmasından dolayı kasa açılmamış. Özellikle köy bölgelerinde bu problem daha fazladır. Eğer çok sık yaşanıyorsa bu olay en kısa zamanda kesintisiz güç kaynağı almanızı tavsiye ederim.

Bilişim Forum

« Yanıtla #4 : 12 Haziran 2007, 14:18:39 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor