Gönderen Konu: Özel Mesaj Hakkında  (Okunma sayısı 12432 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Özgür Şenerdoğan

• Genel Yönetici
  • Çırak
  • Toplam: 43
    • http://www.mshowto.org
Özel Mesaj Hakkında
« : 21 Nisan 2007, 20:57:45 »

Merhaba Sayın üyeler  öncelikle tüm üyelerimizin  23 Nisan  Ulusal Egemenlik  ve Çoçuk Bayramını  kutlarım ..    Son Zamanlarda En çok Şikayet ettiğim ve  sürekli tekrarlanan ve artık bana burada bu başlığı açtıran  Özel Mesaj Atma olayından sıkılmış bulunmaktayım  Kardeş   Selamun Aleyküm  Ya baba şuna bakıver  ya  Kardeş bir yardım ya  vs vs  gibi özelden gonderilen mailere eskiden bir kaç kez yanılıp cevap verdim ama artık okumadan  siliyorum ve üstelik hitap tarzına  çok Sinir oluyorum burası bir bar pavyon taksi durağı   bilgisayarcı çarsısı  değil it ci olan insan öncelikle davranış biçimi ve ikili ilişkilerine dikkat eder   kimsenin kimseye heleki biribirini tanımadığı kimseye kardeş vs şeklinde  hitap etmesi  pek kulağa ve göze hoş  gelmiyor burası bir forum üstelik it forumu  herhangi bir forum değil  siz  hiç tesbih sallayan it ci gördünüzmü ?  hiç  maganda gibi  giyinmiş it ci gördünüzmü ?   o tarz  diyaloglarıda böyle bir forumda  forum uyelerine ve kişilere gerek özel gerek liste üzerinden  hitap etme hakkı kimsenin değildir  kimse kimsenin hakkında  çok rahat bir şekilde konuşamaz ve hitap edemez    Saygılarımla 

Özgür ŞENERDOĞAN
Özgür ŞENERDOĞAN

You are not allowed to view links. Register or Login

gokhans18

• Ziyaretçi
Ynt: Özel Mesaj Hakkında
« Yanıtla #1 : 21 Nisan 2007, 21:21:58 »
Evet böyle mesajlar banada geliyor ve artık yanıt vermekten bıktım.Bilerek yanıt vermiyorum aynı mesajı tekrar gönderiyorlar.İstedikleride crack, yama vs. Ses kartı sürücüsü, ekran kartı sürücüsü isteyen bile var.Sanki bunları ben kendim yapıyorum.Hepsinin bi sitesi var.Adam açtığı sitenin reklamını yoluyor bana.Bi bak nasıl olmuş diyor.ben bilsem kendime yaparım. ;D Hiçbir araştırma yapmadan üye olmuş adam foruma 1 mesaj bile yazmamış hemen özel mesajla bu nasıl yapılır bu nedir niye oluyor.Sorununuz varsa foruma yazın hep beraber çözelim.

Gökhan...
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2007, 21:24:05 Gönderen: gokhans19 »

Çevrimdışı Ahmet Küçüktığlı

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 280
  • Hedef Bilgi Toplumu
    • www.bilisimruzgari.com
« Yanıtla #2 : 21 Nisan 2007, 23:10:40 »
Arkadaşlar bu konu açıldıktan sonra bile özel mesaj gönderiyorsunuz, bir probleminiz varsa foruma yazınız, forumda üyeler arasında problem yaşanırsa o zaman yönetici arkadaşlara özel mesaj ile ulaşın sorunlarınız için forumumuzu kullanınız. Saygılarımızla...
İnsanın kendi kabiliyetini saklaması, büyük bir kabiliyet işidir. La Rochefoucauld

Çevrimdışı İsmail YÜKSEL

• Usta
  • Toplam: 53
  • TEMP
« Yanıtla #3 : 22 Nisan 2007, 01:05:04 »
Banada geliyor. Şu konuya bakıver diye. Biliyorsam bakıyorum.
TEMP

Çevrimdışı bağlarbaşılı

• Çaylak
  • Toplam: 4
« Yanıtla #4 : 23 Nisan 2007, 13:02:10 »
gerçekten haklısınız formun amacı kalmıyor  o zaman
                            8) 8) 8) 8) 8)
Teknoloji [email protected] ı 

Çevrimdışı Tarık Ayter

• Yapım Ekibi
  • Çaylak
  • Toplam: 140
  • TRT
    • Bilişim Rüzgarı
« Yanıtla #5 : 23 Nisan 2007, 13:52:03 »
Yönetici ve üyelerin özel mesajla gelen sorulara cevap verme zorunlulukları yoktur. Bu tür durumlarda kibar bir dille lütfen soracağınız soruyu forumda konu olarak açınız v.b. şeklide uyarabilirsiniz. özellikle forum üst ve genel yöneticilerinin belli sorumlulukları ve görevleri vardır bunları yerine getirmekle yükümlüdürler ve özel mesajla gelen sorular zaman kaybına ve görev aksamasında sebebiyet vereceği için özel mesaj ile sorulan sorulara cevap vermeme gibi bir lükse dahi sahiptirler.

Bu arada neden bu konuda bu tarz bir düşünceye sahip olduğumuzu sorgulayacak olan arkadaşlarımızda olacaktır. Özel mesaj olarak sorulan soru ve verilen cevap sadece o iki mesaj arasında kalacaktır ancak foruma konu olduğu andan itibaren binlerce insana fayda sağlayabilecek bir bilgi olarak forum içerisinde konu ve soru yerini alacaktır amacımız blgi paylaşımı.

Umarım yeterince açıklayıcı olabilmişimdir. ;)
TRT
BİLİŞİM RÜZGARI

Çevrimdışı Özgür Şenerdoğan

• Genel Yönetici
  • Çırak
  • Toplam: 43
    • http://www.mshowto.org
« Yanıtla #6 : 23 Nisan 2007, 18:59:24 »
Aradan  3 gün geçmesine rağmen şiddetle  msj atan  [email protected]  üyemize  benden Selamlar Olsun    Saygıyla

Özgür ŞENERDOĞAN
Özgür ŞENERDOĞAN

Çevrimdışı Tolga İşçİ

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 177
« Yanıtla #7 : 24 Nisan 2007, 03:43:20 »
evet aynı mail adresinden bana da 3 4 tane mail yollanmıştır.arkadaşlar bende belirtmek isterim ki mail adresimi,profilimde gizlediğim halde birçok üyemizin isimleri üzerinden atılmış mail yollandığını görüyorum.şunu söyleyeyim mailime gelen tüm mailleri okumadan siliyorum.çünkü her türlü tehlikeye karşı mailleri kesinlikle açmıyorum.onun yerine özel mesaj ile yollanmış sorular veya iletiler varsa okuyorum,elimden geldiğincemesajın özel olup olmadığına bağlı olarak cevaplıyorum(veya cevaplamıyorum).

Hatta;forumumuzun ciddiyetini,saygınlığını,illegal olmadığını anlamayan arkadaşlarımız hala bizlere özel mesaj atarak program keyleri,crack dosyaları veya web siteleri istediklerini görüyoruz.

Arkadaşlar;forum kurallarımızı bilmeyenler var mıdır diye düşünmek bile istemiyorum artık,ama lütfen böyle isteklerde bulunmayınız.
                                             SAYGILARIMLA
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2007, 13:59:12 Gönderen: blue »

Çevrimdışı Necmiye

• Genel Yönetici
  • Çaylak
  • Toplam: 55
  • Hedef Bilgi Toplumu...
« Yanıtla #8 : 14 Mayıs 2007, 02:18:56 »
Öncelikle burdaki bilgi birikimine emek verdiğiniz için teşekkürler.

Sizlere yazılan özel mesajda hitap şeklinden mi ısrarcı saygısız
davranışlardan mı şikayetçisiniz asıl, yoksa özele gelen mesajlarda
her şahsa tek tek cevap vermek yerine konu başlıklarında ilgili yerde
sorunlar yazılsın anlatalım düşüncesinde olduğunuz için mi şikayetçisiniz?

Birkaçınıza özel mesajla soru sormuştum. Bu yanlış mı oluyor ben
anlayamadım şimdi. Hem bizleri değerlendirirken neden mesaj
sayımıza bakılıyor ben yeterince bilgi sahibi biri olmadığım için
burda konu başlıklarını okuyorum ama insanlara bilgi veremiyorum.
Bilgi alırkende sorunumu çözecek yolları bulamayınca sizler benden
daha bilgilisiniz diye yardım istiyorum. Özel mesaj yazmayayım mı
hiçbirinize ozaman..?

Bilgi; alırken asla korkma, verirken asla kaçma..

... İyi Niyet, Hoşgörü ...

Çevrimdışı Tolga İşçİ

• Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #9 : 14 Mayıs 2007, 02:46:08 »
merhaba;

biz moderatör arkadaşlar olarak hiçbir zaman bize özel mesaj aracılığı ile ulaşmayın,hatta abartıp bizi rahatsız etmeyin gibi bir saygısızlık asla yapmadık yamyayız da...yalnız tek yakındığımız konu,hala forumumuzun önemini ve ciddiyetini anlayamamış üyelerimizden yakınıyoruz.yoksa bizim kimseye "yok şu üye bu kadar mesaj yazmış buna cevap yazalım,bu üyeye yazmayalım" gibi bir saçmalık asla yapmayız..
Tabi ki herkes bilişimle ilgili birşey bilecek diye bir kaide yok.zaten amacımız da sizlere birşeyler öğretmek bilgilendirmek,bilgilerimizi paylaşmak,bilişim ve bilgisayar teknolojisi ile ilgili sorunlarınızı gidermek için buradayız.hangi nereye açacağınızı tabi ki bilemediğiniz zamanlar olabilir anlayışla karşılarız.Ki bazen bizim bile konu açarken "acaba bu konu şu kısma mı uyuyor?yoksa bu bölüme mi uygun oluyor"diye düşündüğümüz zamanlar oluyor.zaten siz konularınızı yanlış yere açmış olsanız bile görevimiz gereği biz ilgili yerlere taşıyoruz,ya da bilişimle ilgisiz ise veya daha öncden açılmış ise siliyoruz/kilitliyoruz.

Yani kısacası, bizlere her zaman özel mesaj aracılığı ile ulaşabilirsiniz,tabir-i caizse kapımız her üyemize her zaman açıktır ama bize mesaj atarken de bir kez daha düşünerek atınız.

SAYGILARIMLA

özel mesaj attığınız arkadaşa tekrar sormayı deneyebilirsiniz.çünkü online olmayabilir veya online bile olsa müsait olmadığı bir ana denk gelmiştir.Ve yukarıda Tarık AYTER yöneticimizin bir cümlesini de alıntı olarak hatırlatmak isterim;

Tarık AYTER Bey'in iletisi:

Yönetici ve üyelerin özel mesajla gelen sorulara cevap verme zorunlulukları yoktur. Bu tür durumlarda kibar bir dille lütfen soracağınız soruyu forumda konu olarak açınız v.b. şeklide uyarabilirsiniz. özellikle forum üst ve genel yöneticilerinin belli sorumlulukları ve görevleri vardır bunları yerine getirmekle yükümlüdürler ve özel mesajla gelen sorular zaman kaybına ve görev aksamasında sebebiyet vereceği için özel mesaj ile sorulan sorulara cevap vermeme gibi bir lükse dahi sahiptirler.
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2007, 13:59:47 Gönderen: blue »

Çevrimdışı fe-yy-az

• Çaylak
  • Toplam: 38
« Yanıtla #10 : 14 Mayıs 2007, 03:54:51 »
Ben de , sorunların forumda üyelere açık bölümde yazılması ve çözümlerinden tüm üyelerin yararlanması amacı ile özel mesajla sorulan sorulara CEVAP VERMİYORUM.
Lütfen özel mesaj yolu ile cevap istemeyiniz.

Çevrimdışı Necmiye

• Genel Yönetici
  • Çaylak
  • Toplam: 55
  • Hedef Bilgi Toplumu...
« Yanıtla #11 : 14 Mayıs 2007, 04:17:06 »
Ama yeniden konuyu açarsam forumda ilgili konu iletildi yada daha önce başlık açıldı
diye bu defada öyle uyarı alıyoruz. Ben her an her başlığı okuyamadığım
anlar oluyor. Sorunumu hangi bölüme olabileceğini tam anlayamayınca
yanlış yerlere bakıp cevap bulamayınca yada açılan başlığı ve cevapları
okuyup anlayamayınca burda bize bilgi verenlere özel mesajla anlayamadığım
yada uyguladığımda olumsuz olduğunu aktardım birkaç kez sonra cevap gelmemişti
onlardan. O anda sizlere özel mesaj atmamın yanlış olduğunun farkına varmıştım ve
o günden beri özel mesaj yazmıyorum kimseye rahatsız etmeyeyim diye..

Elbette yoğunluktan yazamamanızı hoş görüyorum. Bu yüzden de sizleri eleştirmeden
sadece bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ediyorum. Artık sorularımın cevabını
açılan başlıklarda bulamadığım anda bile açılan başlık ve cevaplara tekrar tekrar bakıyorum...   
Bilgi; alırken asla korkma, verirken asla kaçma..

... İyi Niyet, Hoşgörü ...

Çevrimdışı System_Restore

• Av. A. Murat K.
  • Çırak
  • Toplam: 45
  • “Hukuk her şeyin üzerinde olmalıdır.” ARİSTO
« Yanıtla #12 : 14 Mayıs 2007, 04:19:34 »
   Ben özel mesajın konuluş amacına uygun bir biçimde kullanılması gerektiğini düşünüyorum. Yani forumda konu açarak veya mesaj yazarak belirtemeyeceğimiz hususları ve sadece özel mesaja muhatap kişiye iletmek istediğimiz iletilerle bir konu hakkında teşekkür etmek veya uyarı da bulunmak ya da bilgi almak amacıyla özel mesaj hizmetini kullanmalıyız.
   Ben şahsen foruma sorulması gereken konular dışında üyelerimizle iletişim içinde olmaktan büyük zevk duyuyorum. Necmiye de bana özel mesaj yazmıştır ve gerektiği gibi kullanmıştır özel mesaj özelliğini. Diğer üyelerimizin de bu amaçlarla özel mesajı kullanmalarını dilerim.

Çevrimdışı DICLE

• Çaylak
  • Toplam: 6
Ynt: �zel Mesaj Hakk�nda
« Yanıtla #13 : 29 Haziran 2007, 20:52:11 »
ben daha once moderator arkadasa  ozel mesaj attim sebebi de cozum bulamayasimdi konum da cozum bulamayinca yazmistim fakat hic bir sekilde kaba bir soz yada emir verici bir soz yazmadım ama yine de cevap gelmedi biliyorum zorunlu degil ama ben  sorunuma cevap bulmak zorundayım bir kac gun de oluyor tekrar yazmadım. ciddi bir dil kullanilması gerektiğine inanıyorum bu özel mesaj olmasa da önemli çünkü burada sorunlarımıza cevap buluyoruz.
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2007, 13:54:58 Gönderen: DICLE »
Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır. Tagore

Çevrimdışı Tolga İşçİ

• Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #14 : 29 Haziran 2007, 21:12:51 »
DICLE arkadaşım senden ricam artık şu dil kodlamalarına bir çare bulursan seviniriz.çünkü hiçbirşey anlaşılmıyor ve anlaşılan kısımları okuduğumuzda da ortaya birşey çıkmıyor.

Çevrimdışı Gökhan Özsoy

• Çırak
  • Toplam: 5
  • >>25 TEMMUZDAN SONRA 1 AY YOKUM<<
« Yanıtla #15 : 29 Haziran 2007, 21:20:36 »
DICLE yazdıklarını tercümanlar bile çözemiyor.Şunları bi doğru yazsan nasıl olur.

Çevrimdışı DICLE

• Çaylak
  • Toplam: 6
« Yanıtla #16 : 29 Haziran 2007, 21:29:16 »
Biliyorum fakat daha cözemedim tamam cözene kadar meaj atmayım da sizi de yormayım okuyacam diye gerci bunu da okuyamazsınız ama neyse.
Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır. Tagore

Çevrimdışı Tolga İşçİ

• Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #17 : 29 Haziran 2007, 21:31:09 »
bak mesela son yolladığın mesaj gayet anlaşılır biçimde gelmiş ve okunuyor.mesaj yazarken Türkçe karakterler(ö,ğ,ü,ş,ı,ç) harflerini kullanmadan yazmayı dene  ;)

Çevrimdışı ©ODEGON27

• Usta
  • Toplam: 37
  • :::MALİYECİ::: Gaziantep-Sivas
    • **Codegon27 Blog**
« Yanıtla #18 : 29 Haziran 2007, 21:41:06 »
evet.bende mesajlarını türkçe çevirmekte zorlanıyorum  ;D

türkçe karakter kullanmadan yaz. (bundan bizim teknoloji cahili devletimiz sorumlu)

Çevrimdışı darkghost

• Çaylak
  • Toplam: 8
  • http://linuxpardus.blogcu.com
    • Pardus ve Linux
« Yanıtla #19 : 08 Ağustos 2007, 00:21:42 »
şimdi birisi size neden özel mesaj atsın bi düşünün çok fazla yardıma muhtaçtır çevresinde yardım edecek kimse yoktur ve en bilgili kişilerin bulunduğu bu forumdan yardım istiyorlar ne var bunda anlamadım tamam mesaj gönderilen kişi açısından iyi bir durum olmayabilir ama gönderen açısından bir umutla bekleyiştir bence çünkü sorunu çözülecektir   örn veriyorum yardım isteyen kişi yardımını konu açarak istemiştir ama cevap bulamadığı için bu yola başvurmuştur   ben aynı duruma sizde düşebilirsiniz diyorum sanki bir cevap yazınca nolacak ki yardıma muhtaç birine yardım edeceksiniz zaten bu forum sitesi akıldaki soruları çözmek için kurulmuyor mu eeee o zaman 1 kaç dk mızı ayırarak cevap verebiliriz bunda kötü bir şey göremiyorum (not: ağır laflarla anlatılan sorunlar değil) 
Blogumu görmek isterseniz  http://linuxpardus.blogcu.com   adresinde biraz dolaşın.

Çevrimdışı Faik Özkara

• "Hedef Bilgi Toplumu" - TRT Bilişim Rüzgarı
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 208
  • Kocaeli Üniversitesi Otomotiv Teknikeri
    • http://flavors.me/FaikOzkara
« Yanıtla #20 : 02 Eylül 2007, 21:22:02 »
Arkadaşlar forumda konu açıp,aynı konuyu özel mesajdan yollama gibi bir düşünce içinde olanlara şunu söylemek istiyorum.Forumda yeterince bilgili insanlar var ve bilgilerini sizin açmış olduğunuz konulara dökecektir.Dökemezlerse sabredin muhakkak sorununuza çözüm bulacaksınız.Ben tek bir şeyi kınıyorum.Forumda konu açıp aynı konuyu özel mesajdan yazılması hoşuma gitmiyor.Bu yüzden mesaj yazmayınız.Yanıtlamıyorum  :o Birde bunu yapıyorsunuz üstüne konu başlığı olarak imdat,acil gibi konu başlıkları eklemeye kalkışıyorsunuz.Bu tür davranışlar hiçte hoş değil  :o Yakışmıyor sizlere.

Bilişim Forum

« Yanıtla #20 : 02 Eylül 2007, 21:22:02 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor