Gönderen Konu: laptop da ısınma problemi  (Okunma sayısı 5962 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lopistes

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
laptop da ısınma problemi
« : 27 Nisan 2007, 15:45:32 »
arkadaşlar merhaba arçelik marka(sormayın babamın işi) laptopum var. sadece usb modemle internete bağlıyken ve hiç bi program çalıştırmıyorken . . yaklaşık 1 saat sonra laptopum çok fazla ısınıyor ve fanı hiç durmuyor. sizce bu neden kymaklanıyor olabilir.? pM1.73  512mbram ayrıca modem asus marka usb modem

Çevrimdışı Menderes*

• Çırak
  • Toplam: 45
  • :::DENİZLİ:::
Ynt: laptop da ısınma problemi
« Yanıtla #1 : 27 Nisan 2007, 17:27:52 »
Laptoplarda fanın ısınması -eğer aşırı değilse ve donma yapmıyorsa-  normaldir.
Fanını temizlettinmi ? Belki fanından kaynaklanıyordur. Pislenince fan, hava sirkülasyonu olmaz ve kendini sogutamaz işlemci.. dolayısıyla kapanır.
Ayrıca laptopu kullanırken kesinlikle alt tarafı düz bir zeminde olmalı. Örneğin örtüsü olan bir  masada kullanınılınca hava sirkülasyonunu yapamaz ısınır.
Bir işe başlamak "bitirmenin" yarısıdır.

Çevrimdışı emmi

• Çaylak
  • Toplam: 10
« Yanıtla #2 : 27 Nisan 2007, 20:38:53 »
Aslında böyle bir çalışma düzeyinde senin dediğin kadar ısınması çok da normal değil ve fanının durmaması. Söylendiği gibi fanın temel işlevini yerine getirmesine engel bir durum söz konusu kendinin yapabileceğin bir iş değil fan sökmek takmak. Çoğu kullanıcıda bilemez normal masaüstü bilgisayarı sökmeye benzemiyor. Eğer bilen bir arkadaşın varsa fan ve iç temizliğini ona yaptırabilirsin ya da herhangi bir teknik servise (garantisi dolduysa) dolmadıysa kendi servisine gösterebilirsin.

Çevrimdışı lopistes

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #3 : 28 Nisan 2007, 20:03:45 »
evet galiba bana servis yolu göründü. çünkü rahatsız edici olmaya başladı bu durum.
ilginiz için teşekkürler

Çevrimdışı TuZaK

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #4 : 21 Mayıs 2007, 01:01:43 »
notebooklar için geli,ştirilmiş aliminyum kaplamalı, fan takviyeli özel soğutucular var. Eğer ki sorunun devam ederse onlardan bir adet edinmeni tavsiye ederim. birde bios ayarlarından işlemci çalışma frekansları ile oynadıysan (overclock) bu durumda da ısınması son derece doğal. Servislerde sürünmeden önce ufak çözümler işini görebilir. Birde alternatif çözüm olarak... masaüstünde kullanırken ısınmayı geciktirmek için notebook altına uygun ebatlarda bir fayans koy :) sürkülasyonu rahatlatır ve soğutmaya yardımcı olur.

Bilişim Forum

« Yanıtla #4 : 21 Mayıs 2007, 01:01:43 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor