portakal

Gönderen Konu: PARDUS HABERLERİ  (Okunma sayısı 2868 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

or.han

• Ziyaretçi
PARDUS HABERLERİ
« : 30 Nisan 2007, 14:07:52 »
28 Nisan 2007  // PC Magazine dergisi mayıs sayısında okurlarına Pardus 2007.1 Felis chaus "Çalışan CD" hediye ediyor. Pardus'u bilgisayarına kurmadan kullanmak veya denemek isteyenler için kaçırılmayacak bir fırsat...

Çevrimdışı newend

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 2
Ynt: PARDUS HABERLERİ
« Yanıtla #1 : 02 Mayıs 2007, 11:30:44 »
Ben denedim, ama bu versiyonu pek başarılı bulamadım. Benim dahili SIS grafikkartı olan ofis bilgisayarımda ekran sola kaymış olarak açılıyor ve 1024x768 çözünürlüğünde ancak 60 ile 87hz lik bir frekans seçenekleri çıkıyor karşıma. Ayrıca ADSL ayarları otomatik ayarlanamadı, elle yapılandırmak zorunda kaldım. Bir de dahil edilmiş olan Firefox bir türlü açılmadı, sorun ne olduğunu da bilmiyorum. Genel olarak ben bu çalışanCD versiyonunu beğenmedim. Kurulum versiyonu belli ki çok önde, ben kurmadım ama "Bilişim Rüzgarı" da Pardus'un tanıtımı yapılırken seyrettim, çok güzel görünüyordu.
Sonuç olarak bence biraz bu CDden çalışır versiyonu daha yol kattetmeli.

panzehir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 02 Mayıs 2007, 17:31:43 »
Zaten Çalışan CD, düzenli kullanım için değildir sadece Pardus'u merak eden ve/veya kurmaya cesaret edemeyenler için bir tanıtım CD si niteliğindedir (Çalışan CD'nin bu görevi dışında, Pardus'u sistemine kurmuş birinin herhangi bir sebepten dolayı sistemini açamaz ise Çalışan CD yardımıyla sistemini açıp hiç değilse belgelerini kurtarabilmesi gibi bazı önemli görevleride vardır).

Eğer ilerde Pardus'u kurmayı düşünürseniz, ekran çözürlüğü probleminiz başta olmak üzere diğer karşılaşabileceğiniz sorunlara ilişkin olarak You are not allowed to view links. Register or Loginyı okumanızı tavsiye ederim.

Çevrimdışı mtkavak

• Mehmet Tahir KAVAK
  • İlk Adım
  • *
  • Toplam: 1
« Yanıtla #3 : 01 Şubat 2008, 00:40:56 »
Moodle pardus altında calışabiliyormu.
veya pardus'un server sürümü varmı?
mtkavak

Bilişim Forum