Gönderen Konu: İnternetteki tuzaklar faturaları kabartıyor  (Okunma sayısı 1809 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ©ODEGON27

  • Usta
  • *****
  • İleti: 1036
  • Toplam: 37
  • :::MALİYECİ::: Gaziantep-Sivas
    • **Codegon27 Blog**
İnternetteki tuzaklar faturaları kabartıyor
« : 01 Mayıs 2007, 15:24:45 »
Yüksek telefon faturalarına itiraz eden internet kullanıcılarının çoğalması üzerine araştırma yapan Türk Telekom, sorunun tuzak sitelerden kaynaklandığını belirledi.
Yüksek telefon faturalarına itiraz eden internet kullanıcılarının artması üzerine araştırma yapan Türk Telekom, sorunun tuzak sitelerden kaynaklandığını belirledi. Telekom'un web sitesinde yer alan uyarıda, internet sitelerinin genellikle ana sayfasında çıkan ve üzerinde "Size hediyeler veriyoruz", "En güzel kızların resimleri burada, lütfen tıklayın" gibi yazıların yer aldığı pencerelere dikkat edilmesi gerektiği belirtiliyor. Bu tür açılan sayfaların tamamını tıklayanların, internet bağlantılarının kendi servis sağlayıcıları yerine uluslararası bağlantılara yönlendirildiği, bu durumun da telefon faturalarının artmasına neden olduğu belirtiliyor.

Yüksek telefon faturalarından şikayetçi olan internet kullanıcılarının artması üzerine harekete geçen Türk Telekom, bu durumun özellikle porno sitelerin tuzağı olduğunu belirledi. Türk Telekom'un uyarısında şu ifadelere yer veriliyor: "Kullanıcının karşına çıkan uyarı kutucuklarının tamamı tıklandığında bilgisayara bir programcık yükleniyor. Daha sonra internet bağlantısı kesiliyor ve kullanıcı farkında olmadan Şili ve Yeni Hebri gibi ülkeler üzerinden bağlantı yeniden yapılıyor. Bu ülkelerin seçilmesinin nedeni ise görüşme ücretlerinin çok yüksek olması. Kullanıcı internette gezintisine kaldığı yerden devam ettiğini zannederken posta kutusu açıldığında şişkin faturayla karşılaşabiliyor." Uyarı metninde, bunun önüne geçmenin tek yolu olarak internet sitelerindeki her uyarının peşinden gitmemek olduğu belirtiliyor.
alıntı: You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Bilişim Forum

İnternetteki tuzaklar faturaları kabartıyor
« : 01 Mayıs 2007, 15:24:45 »

 

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor