portakal

Gönderen Konu: hırsızlık  (Okunma sayısı 2157 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ahce03

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
hırsızlık
« : 06 Mayıs 2007, 02:25:01 »
SAğlık bakanlığının kampanyasından toshıba laptop almıştım. ama 2 hafta bile kullanmadan eve hırsız girdi calındı. polise haber verdim sonra toshıba servisine bildirdim. Ama laptop kendilerine ulaşmazsa bulamayacaklarını soylediler. savcılık takıbını yapabılırmış. mac adresine ping falan atılabılıyomu yada nete girdiği zaman bana haber verebilecek proğram varmı. yardımcı olursanız sevinirim. netten okudum bir çok insanın başına gelmiş buna bir onlem alınmalı. okadar kalıteli laptop yapılıyo. kuçucuk verici falan koyabılırler yanı zor bişey olmasa gerek. Yardımlarınız için şimdiden tesekkur ediyorum

Çevrimdışı System_Restore

• Av. A. Murat K.
  • Çırak
  • Toplam: 45
  • “Hukuk her şeyin üzerinde olmalıdır.” ARİSTO
Ynt: hırsızlık
« Yanıtla #1 : 06 Mayıs 2007, 05:02:08 »
    Bu tip ayrıntılar hep gözden kaçırılır ve hiç olmayacakmış sanıldığı için müşteriler tarafından böyle bir pazarlama olsa da önemsenmez. Ancak başımıza geldiğinde bu tip özelliklerin ne kadar önemli olduğunu anlarız. Öncelikle şunu belirteyim laptobunuzun bulunması tamamiyle polisiye bir işlemdir. Polisin yöntemleri var, ancak bunlar sizin uygulayabileceğiniz türden değil. Her bilgisayarın cep telefonu gibi imei numaraları benzeri numaraları mevcuttur. Ancak bu tip sorunlar için en önemli çözüm hırsızlığa karşı laptobunuzu sigortalamanızdır.
You are not allowed to view links. Register or Login

Çevrimdışı elektr10

• Çırak
  • Toplam: 7
  • KTÜ
    • elektr10 blog
« Yanıtla #2 : 06 Mayıs 2007, 13:02:14 »
Ancak bu tip sorunlar için en önemli çözüm hırsızlığa karşı laptobunuzu sigortalamanızdır.
Nasıl yapılıyor ve ücreti tahminen ne kadardır?

Çevrimdışı System_Restore

• Av. A. Murat K.
  • Çırak
  • Toplam: 45
  • “Hukuk her şeyin üzerinde olmalıdır.” ARİSTO
« Yanıtla #3 : 06 Mayıs 2007, 17:07:25 »
"Kişisel Eşyalar Sigortası" olarak anılan sigorta türünü çoğu sigorta şirketi uygulamaktadır. Primleri konusunda bir standart bulunmamaktadır. Sigorta şirketlerine danışarak prim ücretlerini öğrenebilirsiniz.

Bilişim Forum

« Yanıtla #3 : 06 Mayıs 2007, 17:07:25 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor