Gönderen Konu: İşlemci Fan Hızı  (Okunma sayısı 1878 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cool_ice

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
İşlemci Fan Hızı
« : 16 Mayıs 2007, 00:30:26 »
Merhaba Arkadaşlar.......
 İşlemcimin fanı Bundan bir hafta öncesine kadar normal bir şekilde çalışıyodu fakat havaların ısınmasıyla şöyle bir sorun baş gösterdi.
 Sabah bilgisayarımı ilk açtığımda işlemci ısıs 28 C civarında,Fan hızı ise 2565rpm ve hiç bir problem yok. Fakat aradan 3-4 saat geçtiğinde işlemci ısısı 43 C ve fan hızı ise 4925 rpm oluyor ve tahammül edilemez bir gürültü ortaya çıkıyor bu saorun neden kaynaklanıyor ve nasıl halledebilirim.Yeniden daha kaliteli bir termal macun kullansam bir faydası olurmu? sizce ne yapmalıyım.
   Temizleme ve yağlama konusunda da bildiğim yönetmleri denedim fayda etmedi belki ben yanlış yapmışımdır sizce nasıl yapmalıyım
Teşekkürler

Çevrimdışı İsmail YÜKSEL

• Usta
  • Toplam: 53
  • TEMP
Ynt: İşlemci Fan Hızı
« Yanıtla #1 : 16 Mayıs 2007, 00:37:48 »
demekki fanın baya bi tozlanmış. işlemcindeki termal macunu değiştir. ve sanırım fanın altında aliminyum parça vardır. o parçanın aralarını temizle. hava akışı rahat olsun. temizledim demişsin ama güzelce temizle. öyle uzaktan süpürge tutarak değil.
TEMP

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 238
« Yanıtla #2 : 16 Mayıs 2007, 00:52:49 »
Eğer Temp arkadasımızın söylediklerini yapmak zor geliyorsa Kasanın sağındaki veyahut solundaki kapaklardan birini açık tutarak (tabı açılıyorsa) çalışmalarına devam et.Hala daha aynı ısı ve fanın donus hızı yuksekse kesınlıkle soylenılenlerı uygula bence

ersina

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 16 Mayıs 2007, 12:22:39 »
kucuk kompresor aletlerıyle bence ıyı bı temızle.pervanenın ıcıneıyıce bak sklı bolmelere toz bırıkıntısı yapıo ve pevane ona carparak ses cıkarmaısnı saglıo.(çamasırr suyuna fılan yatırıyımdeme sakın  ;D)

Çevrimdışı İsmail YÜKSEL

• Usta
  • Toplam: 53
  • TEMP
« Yanıtla #4 : 16 Mayıs 2007, 12:36:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
kucuk kompresor aletlerıyle bence ıyı bı temızle.pervanenın ıcıneıyıce bak sklı bolmelere toz bırıkıntısı yapıo ve pevane ona carparak ses cıkarmaısnı saglıo.(çamasırr suyuna fılan yatırıyımdeme sakın  ;D)

Kompresöre tutarken anakartı birşey kalmıcak  :D
TEMP

Bilişim Forum

« Yanıtla #4 : 16 Mayıs 2007, 12:36:29 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor