Gönderen Konu: Her Yönüyle PARDUS - 2. Pardus Kitabı da Çıktı  (Okunma sayısı 2890 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

or.han

• Ziyaretçi
Her Yönüyle PARDUS - 2. Pardus Kitabı da Çıktı
« : 21 Mayıs 2007, 10:32:07 »
 Her Yönüyle PARDUS - 2. Pardus Kitabı da Çıktı

Pardus, Tübitak’ın desteği ile hayat bulan tamamen Türkçe bir Linux dağıtımıdır. Kullananların internet ortamında her türlü desteği bulduğu, kullanıcı dostu, ilk çıktığından bu yana bilgisayar kullanıcıları arasında hızla kullanılıp yaygınlaşan, ücretsiz bir işletim sistemidir. Bu kitapla, hiç Linux kullanmamış okuyucuları başlangıç seviyesinden alıp üst seviyelere getirmek amaç edinilmiştir. Yeni ve Pardus’un kendine özgü masaüstünü tanıtıp işletim sistemine olan aşinalığı artırmak, kullanımına yönelik ipuçlarıyla Pardus’u kullanmayı zevk haline getirmek, temel donanım ve yazılım konularında açık kapı bırakmamak amaç edinilmiştir. Halihazırda Linux kullanmakta olanların da faydalanacağı bu kitapta;
[] Pardus’a Giriş
[] Pardus Kurulumu
[] Pardus Masaüstü, Dosya Sistemi,
[] Ayarları
[] Ağ Ayarları, İnternet’e Bağlantı
[] Depolama Aygıtları Yönetimi
[] Sistem Araçları ve Ayarları, Tasma
[] KDE Masaüstü ve Uygulamaları
[] Linux Konsolu
[] Windows ve Pardus Program Eşleştirmesi
[] OpenOffice: Write, Base, Writer,
[] Calculator, Math, Draw, Impress
[] Pisi Paket Sistemi
[] USB Modem Kurulumu

gibi konular Linux dünyasına ilk adımlarını atacaklar için oldukça anlaşılır bir tarzda Talat Uyarer tarafından kaleme alınmıştır. Kitapla beraber ücretsiz Pardus Kurulum CD’si verilmektedir.

Yazar Hakkında ;
Talat UYARER, 1985’te İstanbul’da doğdu. Halen Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği 3. sınıfta okumaktadır. PC World gibi bilgisayar dergilerinde de yazıları yayınlanmıştır. Yıldız Teknik Üniversitesi, EMO (Elektrik Mühendisleri İstanbul Şubesi) gibi kurumlarda Linux seminerleri vermektedir.

Birim Fiyat (adet): 18,00 YTL (8 % KDV dahildir)
268 sayfa, 1.Hamur, 500gr, mayıs 2007

« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2007, 17:13:00 Gönderen: or.han »

or.han

• Ziyaretçi
Ynt: Her Yönüyle PARDUS - 2. Pardus Kitabı da Çıktı
« Yanıtla #1 : 02 Haziran 2007, 11:20:24 »
Bu kitap, Pusula Yayıncılık tarafından basılmıştır

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 238
« Yanıtla #2 : 02 Haziran 2007, 11:47:13 »
Butur haberler çok hoşuma gidiyor.Yanı pardusun gelişimi hakkındaki tüm haberler.Biliyorumki ve bundan eminim zamanı geldiğinde tüm Türkiye bu işletim sistemini kullanacak.Her okuldaki bilgisayara pardus yuklu gelecek.Hadi hayırlısı :)

Çevrimdışı darkghost

• Çaylak
  • Toplam: 8
  • http://linuxpardus.blogcu.com
    • Pardus ve Linux
« Yanıtla #3 : 26 Aralık 2007, 00:28:16 »
sen de pardus yükleyerek bu projeye yardım edebilirsin nasıl olacak bu iş dersen sen pardus yükledikten sonra pardusa yapişçaksın herkese ondan bahsedeceksin onlarında pardus kullanmasını istiyceksin  o zaman destek vermiş olacaksın ben bile bizim evin yakınındakii internet kafeciye pardus aşıladım kişisel bilgisayarına pardus yükleyip deniycem diyor ona göre
Blogumu görmek isterseniz  http://linuxpardus.blogcu.com   adresinde biraz dolaşın.

Bilişim Forum

« Yanıtla #3 : 26 Aralık 2007, 00:28:16 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor