portakal

Gönderen Konu: Pardus Ekibi Eleman Arıyor...Pardus  (Okunma sayısı 3166 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

or.han

• Ziyaretçi
Pardus Ekibi Eleman Arıyor...Pardus
« : 29 Mayıs 2007, 15:25:06 »

TÜBİTAK UEKAE bünyesinde çalışarak ulusal işletim sistemi Pardus'un geliştirilmesine ve yaygınlaştırılmasına katkıda bulunacak yeni ekip arkadaşları arıyoruz:

Geliştiriciler: "Pardus teknolojileri" olarak adlandırdığımız ve Pardus'u diğer Linux dağıtımlarından ve işletim sistemlerinden ayıran yenilikçi uygulama yazılımlarının geliştirilmesinde görev alacak, tercihimiz Python olmak üzere, bir programlama dilinde bağımsız geliştirme yapacak derecede bilgi ve deneyim sahibi...

Yaygınlaştırıcılar: İç ve dış projelerin planlama ve yürütme işlerinde görev alacak, ayrıca sunucu sürümü oluşturulması ve test süreçleri geliştirilmesi konularında katkı verecek, tercihen Linux sistem yöneticiliği konusunda bilgi ve deneyim sahibi...

İlgilenenlerin bilgi (at) pardus.org.tr adresine formal bir özgeçmiş göndermelerini, Geliştirici pozisyonuna başvuranların özellikle örnek kod parçalarını eklemelerini bekliyoruz. Haydi, özgürlük için...

panzehir

• Ziyaretçi
Ynt: Pardus Ekibi Eleman Arıyor...Pardus
« Yanıtla #1 : 29 Mayıs 2007, 21:41:33 »
Bu konu bir tarafa, aslında biz kullanıcıların Pardus için yapabileceği bir çok şey var.
Örneğin ilk aklıma gelen; You are not allowed to view links. Register or Login için gerekli çeviri işlerine destek olabiliriz, henüz fikir aşamasında olan You are not allowed to view links. Register or Login’a destek olabiliriz, Pardus’da gördüğümüz hataları sorunları You are not allowed to view links. Register or Login’ye hata kaydı olarak girebiliriz….

Şu anda resmi geliştirici ekibi yaklaşık 15 - 20 kişiden oluşuyor. Bunca işi bir avuç insanın yürütmesi mümkün değil elbette.

Çevrimdışı Yasin MENEKŞE

• Usta
  • Toplam: 74
  • " Hayal Kurmak Bilgiden Daha Önemlidir. "
    • Kişisel Sitem
« Yanıtla #2 : 29 Mayıs 2007, 22:39:12 »
pardusun gelişmesine çok sevindim inanıyorum ki windowsa kafa tutacak boyutlara gelecek bir yazılım bence çok iyi işer başarmaya başladık biz türkler devamını bekliyoruz ama doğaya zarar vermeden  :)

AkzoNobel Kemipol - Kansai Altan'da Laboratuar Teknisyeni 

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 238
« Yanıtla #3 : 30 Mayıs 2007, 02:26:39 »
Kapasitemiz yetsede pardusa destek olabilsek ama nerdeee :)

Çevrimdışı M. Hakan IŞIK

• Cyber-Security
  • Çırak
  • Toplam: 178
« Yanıtla #4 : 31 Mayıs 2007, 01:33:10 »
Linux geliştiricisi olmak sandığınız kadar karmaşık bir bilgi birikimi gerektirmiyor.Sadece çeviri yaparak dahi çok büyük katkılar sağlayabilirsiniz.Bilgi ve yardım konuları için bilgi
  • pardus.org.tr e-posta adresinden veya pardus için açılmış olan irc kanalından alınabilir.Yardım konuları gönüllülerin deneyim ve imkanları doğrultusunda kategorize edilmektedir.

Çevrimdışı anacoda

• Çömez
  • **
  • Toplam: 1
« Yanıtla #5 : 14 Aralık 2007, 11:01:47 »
geliştirilse süper olacak
geliştirlip tüm kamu kuruluşlarında kullanılmasıda gerekir

Çevrimdışı darkghost

• Çaylak
  • Toplam: 8
  • http://linuxpardus.blogcu.com
    • Pardus ve Linux
« Yanıtla #6 : 26 Aralık 2007, 00:07:34 »
sadece tüm kamu kuruluşlarında değil tüm evlerde de pardus olmalı hatta internet kafelerde pardusun oyun yönünden biraz eksik oluşu internet kafelerin pardus kullanımını engelliyor buda pardusun gelişmesine engel teşkil ediyor.ayrıca şimdi pardus daha kolay öğrenilebiliyor pardusta bulunan konversation ırc kanalından pardus kullananlarla sohbet ediyor pardusun programları hakkında bilgi alabiliyorsunuz ayrıca resmi olmayan bir pardus forumu mevcut , pardus-wiki sinde ise programların tanıtımı yapılıyor bu pardusu öğrenmek sandığınız kadar karmaşık değil yeter ki internetiniz olsun ben pardusa geçtim mutluyum ayrıca windowsuda sollar (oyunlar hariç)
ama wine ı kurarsan çoğu windows programı çalışabiliyor oda bi artı
Blogumu görmek isterseniz  http://linuxpardus.blogcu.com   adresinde biraz dolaşın.

Bilişim Forum

« Yanıtla #6 : 26 Aralık 2007, 00:07:34 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor