portakal

Gönderen Konu: Başlıklarımıza Özen Gösterelim.  (Okunma sayısı 4165 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı System_Restore

• Av. A. Murat K.
  • Çırak
  • Toplam: 45
  • “Hukuk her şeyin üzerinde olmalıdır.” ARİSTO
Başlıklarımıza Özen Gösterelim.
« : 10 Temmuz 2007, 18:26:50 »
   Konu başlığı çok önemli bir konudur. Lisedeyken edebiyat öğretmenimiz bize devamlı başlıkların öneminden bahsederdi kompozisyon dersinde ve derdi ki, bir konuya başlığı en son atın ve başlığınız yazdığınız şeylerle ilişkili olsun. Evet arkadaşlar sizden bu hassasiyeti bekliyoruz. Başlıklarınız lütfen ilk bakışta konunun içeriğini açıklayacak nitelikte olsun ki forumu gezen birisi rahatlıkla anlayabilsin konunun ne ile ilgili olduğunu. Birbirinin benzeri başlıklar olması büyük zorluklar yaratıyor. Lütfen bir bakın, yardım edin gibi başlıkları koymayınız.
   Uzun bir süredir bu başlıkları atan kişilerin konularının içerisinden konusunu anlatan anlamlı bir cümle seçip, onu aynen başlık yapma uygulamasını yapıyoruz. Elbette ki üyelerimizin konularına saygımız olduğundan farklı bir başlık ile değiştirmiyoruz. Kendi cümlesini başlık olarak kullanıyoruz. Ancak bu konulara cevap yazıldığında değiştirmesi çok zor olmaktadır. O yüzden üyelerimizden başlıklar değiştirilene kadar herhangi bir mesajı bu tür başlıkları içeren konulara yazmamaları önemle rica olunur. Biz en kısa sürede başlığı değiştiririz. Tabi ki bu başlıkları atan üyelerimizden de artık böyle başlıklar seçmemelerini dileriz. Moderatorlere ek işler çıkmaması açısından bu önemli.
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2007, 18:34:47 Gönderen: System_Restore »
You are not allowed to view links. Register or Login

Çevrimdışı Gökhan Özsoy

• Çırak
  • Toplam: 5
  • >>25 TEMMUZDAN SONRA 1 AY YOKUM<<
Ynt: Başlılarımıza Özen Gösterelim.
« Yanıtla #1 : 10 Temmuz 2007, 18:35:53 »
Buraya bakın,sorunum var,acil yardım, bakın burda ne var, bu ne, ne ne, bu noluyo, ne işe yarar, help me(bunu yazan heralde amerikada master falan yapmış yardım yazınca beyefendiye ters oluyo heralde) please, pls gibi saçma sapan başlıklar açan o kadar çok üye varki uyarıp başlığı düzelt dediğimizdede bize kızıyor...

• Av. A. Murat K.
  • Çırak
Ynt: Başlıklarımıza Özen Gösterelim.
« Yanıtla #2 : 10 Temmuz 2007, 18:40:33 »
   Gökhan dediğim gibi bu tür konullara mesaj yazmayın. Dün bir konu vardı mesela Lütfen Bir Bakın gibi bir başlık vardı. 10 üyemiz cevap vermiş. Ben de tek tek her başlığı değiştirmek zorunda kaldım. Lütfen bu başlıkları içeren konulara müdahale edilmeden mesaj yazmayın. Zor oluyor yani.
« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2007, 15:17:56 Gönderen: blue »

Çevrimdışı Gökhan Özsoy

• Çırak
« Yanıtla #3 : 10 Temmuz 2007, 18:50:22 »
   Gökhan dediğim gibi bu tür konullara mesaj yazmayın. Dün bir konu vardı mesela Lütfen Bir Bakın gibi bir başlık vardı. 10 üyemiz cevap vermiş. Ben de tek tek her başlığı değiştirmek zorunda kaldım. Lütfen bu başlıkları içeren konulara müdahale edilmeden mesaj yazmayın. Zor oluyor yani.
En iyisi böyle başlık açanları dövmek :D :D :D

• Av. A. Murat K.
  • Çırak
« Yanıtla #4 : 10 Temmuz 2007, 18:52:59 »
  Ya o değil bir gün birisi ölmek üzereyken yardım edin mesajı yazacek gerçekten. Yardım edin ölüyorum diye onu da sileceğiz. Yalancı çoban olayına dönecek  ;D ;D ;D ;D ;D

Çevrimdışı Gökhan Özsoy

• Çırak
« Yanıtla #5 : 10 Temmuz 2007, 18:55:32 »
  Ya o değil bir gün birisi ölmek üzereyken yardım edin mesajı yazacek gerçekten. Yardım edin ölüyorum diye onu da sileceğiz. Yalancı çoban olayına dönecek  ;D ;D ;D ;D ;D
Ölüyosa hastaneye gitsin.Burası doktor forumu değil :D :D :D :D :D

« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2007, 19:03:34 Gönderen: System_Restore »

Çevrimdışı Faik Özkara

• "Hedef Bilgi Toplumu" - TRT Bilişim Rüzgarı
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 208
  • Kocaeli Üniversitesi Otomotiv Teknikeri
    • http://flavors.me/FaikOzkara
« Yanıtla #6 : 10 Temmuz 2007, 19:14:40 »
Yadımmmmm,bir bakarmısınız ya da acilllllll gibi konu başlığını seçip konu açan üyeler kendi konularına bakılmamasından rahatsız olduğunu düşünerekten böyle dikkat çekici mesajlar yazmaktadırlar ve konunun içeriğine bakan üyeler ise mesaj yazmak zorunda kalmaktadır.Bu konu ile alakalı mesaj ya da uyarı mesajı gibi.Bu tip davranışlar bence yakışmıyor.
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2007, 19:16:54 Gönderen: Mouse »

• Av. A. Murat K.
  • Çırak
« Yanıtla #7 : 10 Temmuz 2007, 19:18:56 »
   Böyle başlıkların hiçbir savunma noktası olamaz. Ne amaçla yapılırsa yapılsın. Ben de biliyorum o amaçla yapıldığını ama bir bölüme bakarken ve eski konuları okurken şöyle mi düşüneceğiz. Acaba hangi yaardım edin mesajını seçsem bugün. Forum düzeni açısından çok gerekli bir husus bu. Üyeler her konuya cevap vermek zorunda değiller. Kendi ilgi alanları içerisinde olan ve ilgi çeken konulaara isteklerine göre cevap verebilirler. Burada yani forumda herhangi bir cevap ya da çözüm garantisi verilmemektedir.

Çevrimdışı ©ODEGON27

• Usta
  • Toplam: 37
  • :::MALİYECİ::: Gaziantep-Sivas
    • **Codegon27 Blog**
« Yanıtla #8 : 11 Temmuz 2007, 17:58:59 »
Arkadaşlar anlattıklarınıza katılmamak elde değil.Bende farklı bir noktadan bakıyorum olaya.
Mesela birisi "java yardım" şeklinde bir başlık atmış.Başlığa bakıyorum ve acaba zor bir soru mu gelecek diyorum.Sonra da bu konu beni aşar deyip sadece başlığa bakmakla kalıyorum.Öyle başlık atmayıp da "java kurulumu yapamıyorum" şeklinde bir başlık daha açıklayıcı olurdu heralde.
Bir de attığınız başlığı iyi seçerseniz konunuz da başlığın iyilik derecesine göre az yada çok okunacaktır.
Sorununuzun çözümü de çok okunmaya bağlıysa eğer iyi başlık seçimi çok çok önemlidir.

Mesajınızı yazıp başlığı sonra atın demişsiniz.Çok doğru bir saptama bence.
Bir başlık , yazılan metnin özeti olmalı.

Bilişim Forum

« Yanıtla #8 : 11 Temmuz 2007, 17:58:59 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor