Gönderen Konu: Pardus 2007.2 Caracal caracal  (Okunma sayısı 2360 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

or.han

• Ziyaretçi
Pardus 2007.2 Caracal caracal
« : 11 Temmuz 2007, 21:04:28 »

Pardus 2007.2 Caracal caracal
Pardus

Pardus 2007 işletim sisteminin güncellenmiş ara sürümü Pardus 2007.2 Caracal caracal yayınlandı. İndirmek için tıklayın...http://www.pardus.org.tr/

Pardus, kullanıcılarına en güncel uygulamaları ve en son güvenlik yamalarını da internet üzerinden GNU GPL Genel Kamu lisansı ile özgürce sağlıyor. Bu güncellemelerin boyu zamanla oldukça yüksek değerlere ulaşıyor ve kurulum ardından tüm güncellemelerin çekilmesi hem kurulum zamanını, hem de internet kullanımını artırıcı etki yapıyor. Bu sakıncayı ortadan kaldırmak için Pardus ekibi, ortalama üç aylık periyotlarla güncellenmiş ara sürümler yayınlıyor. Pardus teknolojilerinde yapılan son değişiklikler de bu ara sürümlerle kulanıcılara ulaştırılabiliyor.

Güncellenmiş ara sürümler, Türkiye'ye özgü ya da soyu tehlikede hayvanların Latince isimlerini sürüm adı olarak taşıyorlar. Pardus 2007.2 ismini Orta Asya'dan Anadolu'ya Türkler'i takip etmiş karakulaktan aldı: Caracal caracal.

Çevrimdışı arşivist

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
Ynt: Pardus 2007.2 Caracal caracal
« Yanıtla #1 : 20 Ağustos 2007, 11:07:56 »
ilgin için sağol kardeşim,

yalnız elimdeki sürümü güncellemek için yeterli sebebim var mı? bilmiyorum.

ne gibi özellikler yüzünden güncellemeliyim yardımcı olursan sevinirim.

Çevrimdışı [email protected]@

• Çaylak
  • Toplam: 15
« Yanıtla #2 : 20 Ağustos 2007, 16:22:04 »
Pardus un sitesinde sürüm notları oraya bak ve bence güncellemen iyi olur. kotalıyım diyorsan sen de benim gibi bu ay pardus karakulak cd si veren dergi var onu al
.Her aptal kendini beğenen başka bir aptal bulur. --BOİLEAU--

Bilişim Forum

« Yanıtla #2 : 20 Ağustos 2007, 16:22:04 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor