Gönderen Konu: Pardus ve Windows Çalışırmı???  (Okunma sayısı 4376 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yasin MENEKŞE

• Usta
  • Toplam: 74
  • " Hayal Kurmak Bilgiden Daha Önemlidir. "
    • Kişisel Sitem
Pardus ve Windows Çalışırmı???
« : 30 Temmuz 2007, 00:19:41 »
arkadaşlar lisanslı windows işletim sistemim kurulu c de ben d ye pardusu kurmak istiyorum kurulurmu

ikincisi pardusu d ye nasıl kurabilirim??? eğer kurulursa ben iki işletim sisteminide kullanmak istiyorum acil öğrenmem lazım bunları???
AkzoNobel Kemipol - Kansai Altan'da Laboratuar Teknisyeni 

Çevrimdışı Faik Özkara

• "Hedef Bilgi Toplumu" - TRT Bilişim Rüzgarı
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 208
  • Kocaeli Üniversitesi Otomotiv Teknikeri
    • http://flavors.me/FaikOzkara
Ynt: Pardus ve Windows Çalışırmı???
« Yanıtla #1 : 30 Temmuz 2007, 00:33:55 »
XP CD'sini tak ve D sürücüsünü üç parçaya böl.F3 ile çık Pardüsü tak.Standart kurulum seçeneği ile kur.Takas alanı kök dosya sistemlerini ayrı ayrı disk bölümlerine kur.Örneğin E'ye Pardüs zorunlu dosyaları F'ye takas alanı G'yede kök dizini olarak işaretle.Böylelikle daha hızlı çalışır Pardüs.Bildiklerim bundan ibaret.
You are not allowed to view links. Register or Login

Çevrimdışı Enes İLHAN

• Gaziantep
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 53
    • www.enesilhan.net
« Yanıtla #2 : 30 Temmuz 2007, 01:19:56 »
Öncelikle D sürücünde önemli belgelerin ve önemli bilgilerin varsa bunları bir yere kopyala veya yedekle.Daha sonra XP CD'ni tak ve D sürücünü sil.C'ye basarak yeni bölüm oluştur.D sürücün mesela 40 GB ise yeni bölüm oluştura basarak iki parçaya böl burayı.Daha sonra Pardus'u bu iki bölümden birine rahatlıkla kurabilirsin.Diğer ayırdığın bölüme ise önemli belgelerini aktarırsın ve pardus üzerinden bu bilgilerine ulaşabilirsin.Umarım anlamışsındır bende de bu şekilde kurulu çünkü.
Kul Fanidir,Yol Mukaddes,
Bir Gün Verilecek Bu Son Nefes...

Çevrimdışı Yasin MENEKŞE

• Usta
    • Kişisel Sitem
« Yanıtla #3 : 30 Temmuz 2007, 15:11:14 »
Öncelikle D sürücünde önemli belgelerin ve önemli bilgilerin varsa bunları bir yere kopyala veya yedekle.Daha sonra XP CD'ni tak ve D sürücünü sil.C'ye basarak yeni bölüm oluştur.D sürücün mesela 40 GB ise yeni bölüm oluştura basarak iki parçaya böl burayı.Daha sonra Pardus'u bu iki bölümden birine rahatlıkla kurabilirsin.Diğer ayırdığın bölüme ise önemli belgelerini aktarırsın ve pardus üzerinden bu bilgilerine ulaşabilirsin.Umarım anlamışsındır bende de bu şekilde kurulu çünkü.

xp cd siyle böldükten sonra direk pardusumu takayım ??? ondan sonra nasıl devam etmeliyim???

Çevrimdışı Enes İLHAN

• Gaziantep
  • Genel Yönetici
  • Usta
    • www.enesilhan.net
« Yanıtla #4 : 30 Temmuz 2007, 16:02:02 »

xp cd siyle böldükten sonra direk pardusumu takayım ??? ondan sonra nasıl devam etmeliyim???

XP CD'sini tak sonra F3'le o bölümden çık sonra da pardus CD sini tak oluşturduğun iki bölümden birisine kur.

Çevrimdışı Yasin MENEKŞE

• Usta
    • Kişisel Sitem
« Yanıtla #5 : 30 Temmuz 2007, 16:29:12 »
arkadaşlar şu anda size pardustan sesleniyorum ;D çok güzel bişey bu :)

sizin dediğiniz gibi yapamadım :( ama bilgisayarımı sağ tıkladım yönete geldim ordan d bölümünü mantıksal ssürücüsünü sildim ve yeniden mantıksal sürücü olarak ikiye böldüm sonra pardus cd sini taktım birine pardusu diğerini paylaşım yaptım şimdi kullaanıorum inşallah bir sorun çıkmaz herkeze verdiğiniz bilgilerrrr için çok teşekürler:)

Çevrimdışı Enes İLHAN

• Gaziantep
  • Genel Yönetici
  • Usta
    • www.enesilhan.net
« Yanıtla #6 : 30 Temmuz 2007, 17:15:08 »
Evet aslında o yöntemlede sürücünü silmiş olursun ve yapmışsın da.Artık sende bir Anadolu Pars'ısın  :)

Çevrimdışı Yasin MENEKŞE

• Usta
    • Kişisel Sitem
« Yanıtla #7 : 30 Temmuz 2007, 17:33:13 »
evet kurdum hoşuma gitti ama ben yanlışlıkla windowa xp pro yükledim ama yarım xp açılışta pardus ekranında pardus birde windows nfs seçeneği var ona tıklıyorum bana şu hatayı veriyor ( Windows root>system32\hol.ddl ) hatasını verdi bende f8 wivdows home seçtim öyle açabildim xp yi o profesyoneli nasıl kaldırabilirim??? acilen yardım LÜTFEN

Bilişim Forum

« Yanıtla #7 : 30 Temmuz 2007, 17:33:13 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor