portakal

Gönderen Konu: katalog hazırlama ile ilgili  (Okunma sayısı 10490 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dnzdrkl

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
katalog hazırlama ile ilgili
« : 04 Ağustos 2007, 17:59:56 »
   ben katalog hazırlamaya çalışıyorum.bir ürün kataloğu    acaba  sayfayı nasıl ayarlayacam?dergi sayfaları haline nasıl getirecem yaptıklarımı? önlü arkalı sayfaları nasıl ayarlayacağımı anlatırsanız sevinirim.     
                   teşekkür ederim :)
 not:katalog A4 olacak.sayfaları ayrı ayrı bitirdim ama  birleştiremiyorum.bu birleştirme işini benmi yapacam yoksa işi matbaaya mı bırakmalıyım          bi yardımcı olursanız sevinirim

Çevrimdışı Custodian

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 1
Ynt: katalog hazırlama ile ilgili
« Yanıtla #1 : 25 Kasım 2007, 11:58:04 »
öncelikle kataloğunu hangi programla hazırladın belirtsen iyi olurdu ama ben aşağı yukarı cevap vermeye çalışayım sana

Sayfayı nasıl ayarlayacağım demişsin. Tam anlamama karşın boyut vs olarak sorduğunu varsayıyorum her programda zaten standart kağıtlar yani a4, a3 vs gibi ölçüler tanımlıdır. Kenar boşlukları gibi şeyleri ayarlamak için matbanın kullanacağı kağıt büyüklüğünüde bilmek gerekir çünkü eğer matbada standart a4 ise kağıt senin a4'ün üstünden boşluk bırakman gerekir ama a4 ten büyük bir kağıt varsa eğer a4'ün alanını tam olarak kullanabilirsin. Corel, quark, indesign gibi tüm programlarda bu boşluk işleri için gridler vardır.

Önlü arkdalık sayfalar be birleştirme konusuna gelincede bunları senin pc de birleştirmene gerek yok matbaa halledecektir fakat sen tasarımını yaparken hangi sayfanın sağa hangi sayfanın sola geleceğini hesaplamalısın. örneğin 1. sayfa ve sonuncu sayfa yan yana sayfalardır fakat iç sayfaların aksine 1. sayfa sağda son sayfa solda kalır. İç sayfalarda durum tam tersidir çift numaralı sayfalar 2-4-6-8 gibi sol tarafta tek numaralı sayfalar 1-3-5-7 gibi sağ tarafta olur.

Eğer aydınger kağıda çekmiyorsan sayfaları her sayfayı pdf alıp rahatlıkla matbaa ya #####ürüp bastırabilirsin. Ama her ihtimale karşı orjinal belgeleride bir dvd ye çekip yanına alman iyi olur.

Umarım yardımım olmuştur. Kolay gelsin.

Çevrimdışı bug7a

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
« Yanıtla #2 : 16 Temmuz 2009, 12:15:19 »
Farklı bir ürün kataloğu oluştruma uygulaması

You are not allowed to view links. Register or Login

iyi çalışmalar
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2009, 22:26:01 Gönderen: Faik Özkara »

Çevrimdışı Faik Özkara

• "Hedef Bilgi Toplumu" - TRT Bilişim Rüzgarı
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 208
  • Kocaeli Üniversitesi Otomotiv Teknikeri
    • http://flavors.me/FaikOzkara
« Yanıtla #3 : 10 Ağustos 2009, 22:24:39 »
04 Ağustos 2007 tarihinden bu yana konu güncel olmadığı için ve konuyu açan arkadaşımız gerekli yanıtı almıştır düşüncesi ile konuyu tarafımdan kilitliyorum.

You are not allowed to view links. Register or Login

Bilişim Forum

« Yanıtla #3 : 10 Ağustos 2009, 22:24:39 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor