Gönderen Konu: Overlock Rekoru  (Okunma sayısı 7484 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı By_Burak

• Usta
  • Toplam: 13
Overlock Rekoru
« : 17 Ağustos 2007, 01:22:30 »
Overclock Rekorunu kırmayı kafasına Koyan Bir Grup italyan Rekoru alt ust etti...

P4 3,2 ghz işlemciyi 8.3 ghz ye çıkartmayı basaran italyanlar...
soğutma elemanı olarak sıvı nitrojen Kullanmış...

İtalyanlar Yaptıkları açıklamada Sıvı Nitrojenlerinin bitmesi sebebiyle daha ileri gidemediklerini soylediler...
                                                                                                    Chip.com

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 238
Ynt: Overlock Rekoru
« Yanıtla #1 : 17 Ağustos 2007, 02:00:44 »
Burak valla bize p4 3,2ghz  yi p4 5 ghz yapmak için ne yapmamız gerektiğini söylesinler yeter..P4 8 ghz ile kesin kaza yaparız biz.Bide hızı seven bir milletiz bilirsin ;)

Şaka bir yana istesinler; süper bilgisarları masa üstü olarak kullanabileceğimiz pozisyona getirebilirler.Örneğin 16 işmeciyi aynı anda çalıştıracak ve enerji tuketimi nispeten az olacak bir teknolojı(Burda bir parantez açmak istiyorum süper bilgisayarlar daha çok bilgisayardan oluşuyor şu an
BlueGene adlı süper  bilgisayar 131 bin 72 adet islemcinin oluşturduğu  bilgisayarlar birleştirilerek süper bilgisayarları elde ediyoruz, buda saniyede 1 trilyon işlem demek ben sadece 16 lik bir işlemciyi örnek olarak vermek istedim).Neden çıkartmıyorlar.Çunku şuan 2 işlemcili bir bilgisayar var ve bunları yok satabılırken ve 4 işlemci çıktıgındada aynı rantı sağlayabıleceğini bildiklerinden neden bir anda en üst seviyeyı çıkartıp kar marjlarını düşürsunlerki?Siz yaparmıydınız?Bende yapmazdım sanırım ;)
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2007, 02:10:47 Gönderen: necati53 --Probil-- »

Çevrimdışı yusuftan

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
« Yanıtla #2 : 04 Eylül 2007, 22:33:25 »
8.3 ghz ??  mı   biz   korkarız  öle  yapdık mı...ram   v.s  yakarız  diye  rekorda  tam   rekormuş..

Çevrimdışı ©ODEGON27

• Usta
  • Toplam: 37
  • :::MALİYECİ::: Gaziantep-Sivas
    • **Codegon27 Blog**
« Yanıtla #3 : 04 Eylül 2007, 22:41:47 »
Necati:

piyasadaki bir üst model satılmadan piyasaya başka mal sürmemeyi ticari düşünen herkes yapıyor.Maalesef ki bizde beklemek ve kötünün iyisini kapışmak zorunda kalıyoruz.
Daha iyisi yok mu ? Var ama ellerindeki teknolojiyi bitirmek istemiyorlar.Kısacası var olan teknolojinin %5-10'luk kısmı bizlere sunuluyor.Gerekçeleri farklı ama amaç aynı.

Mesela güvenlikle ilgili teknolojik gelişmeler sır gibi saklanıyor.
Piyasaya sürülen teknolojik aletlerin bir üst modeli her zaman var.Maalesef piyasaya sürülmüyor.Bunun en büyük nedeni de o teknolojinin kendilerine karşı kullanılması durumunda ona karşı bir üst modelin olmasını sağlamaktır.bu model bir öncekini yenebilecek güçtedir..
You are not allowed to view links. Register or Login

Çevrimdışı KuRuKKaFa

• Çırak
  • Toplam: 16
  • |Özgür Devrim ARIKAN | ~|- KkF -|~
« Yanıtla #4 : 05 Eylül 2007, 14:53:29 »
'necati53 --Probil-- ' arkadaşımız söylediğinde çok haklı aslında şu anda bilgisayar teknolojisi bizden çok çok daha ilerde ama piyasaya sürmüyorlar neden? Çünkü para kazancaklar. Bi düşünün kameralı telefonlar çıktı önce hiç bi ölçüm sistemi yoktu sonra VGA, 1.0 1.3 gibi ölçüleri çıkardılar ama aslında bunlar çıktığında 3.2 5.0 gibi ölçülerde vardı...
Tiyatro yaşamdır..!

|<ARŞIyaka Hayranı...

Çevrimdışı foa_61

• İlk Adım
  • *
    • HENDEKWEB FORUM
« Yanıtla #5 : 02 Kasım 2007, 10:03:21 »
evt bu konuyu daha önce görmüştüm bu çalışmayı 2003 yılında yapmışlardı videosu var bende yine (Nitrojen Likit) ile işlemcinin ve chipsetin üzerine oluşturulan bir düzenek ile işlemcinin sıcaklığı -198C dereceye düşürülüp işlemcinin normal performansının 2-3 katı hıza ulaşılmıştı o zamnki dünya rekoruydu sanırım işlemci 1-2 Ghz arasıydı çalışma sonunda 5.25 Ghz ye ulaşmıştı tabi bu çalışma devamlı bir çalışma değil yani ancak deney yapılabiliyor yani bu sistemi bilgisayara oturtmak biraz zor olsa gerek... ;)
paylasımın için tşk ederim..

Çevrimdışı serseri_kursun

• Çömez
  • **
  • Toplam: 1
« Yanıtla #6 : 08 Ocak 2008, 10:46:40 »
aferın bu adamlara bende sıvı nıtrojen alayım barı  ;)
SERSERİ_KURSUN

Çevrimdışı intel60

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #7 : 06 Şubat 2008, 22:47:27 »
walla ben 2.66 işlemciyi 3.00 yaptım ses filan iptal oldu sonra 2.9 yapınca çalışmaya başladı.
adamlara helal olsun walla ben işlemciye overclock yapınca bile bilgisayardaki  performansındaki değişmeyi gördüm adamların overclock yaptığı bilgisayar acaba nasıl bir performans sergiler orası tartışılır... :)

Çevrimdışı Fatih Emektar

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 214
  • ..::ESKİŞEHİRSPOR::..
« Yanıtla #8 : 13 Mayıs 2008, 22:58:52 »
Overclock Rekorunu kırmayı kafasına Koyan Bir Grup italyan Rekoru alt ust etti...

P4 3,2 ghz işlemciyi 8.3 ghz ye çıkartmayı basaran italyanlar...
soğutma elemanı olarak sıvı nitrojen Kullanmış...

İtalyanlar Yaptıkları açıklamada Sıvı Nitrojenlerinin bitmesi sebebiyle daha ileri gidemediklerini soylediler...
                                                                                                    Chip.com

8.3 bize fazla gelir ama güzel bir rekor birde sıvı nitrojenle soğutmaları ilginç demekki overclock ısı probleminide beraberinde getiriyor
Nus ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!

Çevrimdışı bosluk

• Çaylak
  • Toplam: 16
  • Sanitorium
    • innDir
« Yanıtla #9 : 14 Mayıs 2008, 03:04:15 »
Ya zaten bu ecnebilerde sıkıntı yok, dert yok, iş yok, bütün gün nerede bi abidiklik gubidiklik var onu deniyorlar aslında :P Sıvı Nitrojenin litresi ne kadar; ucuz birşey değildir. Amaç da yok zaten, 100 ghz'ye çıkart ne olacak yani, altı üstü şifre kırma bilgisayarı olarak kullanırsın hepsi o, Windows'u 10 saniyede açsan kaç yazar 1 saniyede açsan ne yani :P . Yakında bangi jamping yaparken overclock da yapabilen isveçliler, su altında ekran kartını deniz anası sürterek soğutma projesi mucidleri fransızlar, havada parende atarken usb hızını 100 kat arttırmayı başaran almanlar gibi yeni ve daha yaratıcı haberler de duyabiliriz hiç şaşırmam :P
Fragile...

Çevrimdışı Fatih Emektar

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 214
  • ..::ESKİŞEHİRSPOR::..
« Yanıtla #10 : 18 Mayıs 2008, 20:16:41 »
Ya zaten bu ecnebilerde sıkıntı yok, dert yok, iş yok, bütün gün nerede bi abidiklik gubidiklik var onu deniyorlar aslında :P Sıvı Nitrojenin litresi ne kadar; ucuz birşey değildir. Amaç da yok zaten, 100 ghz'ye çıkart ne olacak yani, altı üstü şifre kırma bilgisayarı olarak kullanırsın hepsi o, Windows'u 10 saniyede açsan kaç yazar 1 saniyede açsan ne yani :P . Yakında bangi jamping yaparken overclock da yapabilen isveçliler, su altında ekran kartını deniz anası sürterek soğutma projesi mucidleri fransızlar, havada parende atarken usb hızını 100 kat arttırmayı başaran almanlar gibi yeni ve daha yaratıcı haberler de duyabiliriz hiç şaşırmam :P

sana katılıyorum yalnız bu tip uygulamalarla geleceğe ışık tutmak ve bu hıza overclocksuz nasıl ulaşılabileceğini araştırmak
Nus ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!

Bilişim Forum

« Yanıtla #10 : 18 Mayıs 2008, 20:16:41 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor