Gönderen Konu: GENEL TEMİZLİK  (Okunma sayısı 7369 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan özdil

• Bilisimruzgari
  • Çömez
  • **
  • Toplam: 83
GENEL TEMİZLİK
« : 29 Ağustos 2007, 02:11:40 »
Sayın Üyelerimiz;

Görülen lüzum üzerine forumda her anlamda genel bir temizlik başlamıştır.

1. Forum kurallarını ihlal etmeyi kendine görev edinmiş, kendisini gereksiz bir ispat çabası içinde olan, luzumsuz konuları açmayı, sadece tartışma çıkarmayı görev edinmiş, bir kere üye olmuş ve bir daha foruma uğramamış üyelerimizin kayıtları silinecektir. Bu davranış belki üye sayımızı düşürecektir ama bizim amacımız yüksek üye sayısı değil, sadece bilgi peşnde olan üyelerimizi bir araya getirmektir.

2. Bu forum sadece bilişim teknolojileri konusunda bilgi edinmek isteyenlerin bir araya gelebildiği bir platformdur. Bunun dışında arayışları olan üyelerimiz istekleri doğrultusunda başka forumları eminiz ki bulacaklardır.

3. Egolarını tatmin yeri olarak bu platformu görenler kesinlikle yanlış yerdeler. İllegal paylaşımlar ve isteklerin dile dahi getirilmemesini önemle rica ederiz. Aksini savunan üyelerimiz lütfen bu forumu terketsinler.

4. En iyisi biziz demiyoruz ama insan üstü bir çaba sarfediyoruz. Sınırlı sayıdan oluşan ekibimizin üstün çabalarını yok farz edenler için söyleyecek bir kelime bulamıyoruz.

5. Bilişim Rüzgarı Türkiye' de tektir ve bunun farkındadır.

Yeni yayın dönemi, yeni bir Bilişim Rüzgarı

Saygılarımızla.
Hedef; Bilgi Toplumu

Çevrimdışı Faik Özkara

• "Hedef Bilgi Toplumu" - TRT Bilişim Rüzgarı
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 208
  • Kocaeli Üniversitesi Otomotiv Teknikeri
    • http://flavors.me/FaikOzkara
Ynt: GENEL TEMİZLİK
« Yanıtla #1 : 29 Ağustos 2007, 07:50:47 »
Kayıtlı olan ve foruma hiç uğramayan üyeleri silme gibi bir düşünce içinde olduğunuz için sizleri tebrik ederim  :) Doğru bir seçim yapmışsınız.

Egolarını tatmin yeri olarak bu platformu görenler kesinlikle yanlış yerdeler. İllegal paylaşımlar ve isteklerin dile dahi getirilmemesini önemle rica ederiz. Aksini savunan üyelerimiz lütfen bu forumu terketsinler. cümlesine bende katılıyorum.Ek olaraktan ''Lütfen forum kurallarını okuyunuz'' cümlesini eklemek istiyorum.Üye olan kişi hemen konu açmış ve illegal istekte ve paylaşımda bulunuyor.Yani bu üye forum kurallarını okumadan bu işe kalkışıyor.Forum kurallarını bilmeyen bir kişi için bu kuralları hiçe saymış anlamını taşıyor.Bu yüzden forumda paylaşım ve istekte bulunurken daha dikkatli olalım diyorum.
You are not allowed to view links. Register or Login

Çevrimdışı Menderes*

• Çırak
  • Toplam: 45
  • :::DENİZLİ:::
« Yanıtla #2 : 29 Ağustos 2007, 13:39:03 »
BENİMDE acizane önerilerim var ; paylaşmak istiyorum.

forumun yeni düzeninde,
1- ) yeni üyeler e  mesaj yazma sınırlı olsun. ilerleyen günlerde aldıkları rep e(rütbeye) göre mesaj yazabilme sayısı artsın(günlük mesaj sınırı,haftalık sınırı gibi...)
2-) asabileşen,illegal paylaşım yapan vb. üyelere mod. lar tarafından eksi rep verilip 1,3,5 vb. günlük  mesaj yazma yasağı getirilsin.
3-) BENZER konular azaltılsın(hala birbirine benzer konular mevcut)
4-) Türkiye'den bir hosta geçilsin..

-sadece öneridir-
Bir işe başlamak "bitirmenin" yarısıdır.

Çevrimdışı Leadman

• GaMeR MoDeRaToR
  • Çaylak
  • Toplam: 20
  • Feyyaz Ustaer
    • GametoGame
« Yanıtla #3 : 29 Ağustos 2007, 14:21:20 »

forumun yeni düzeninde,
1- ) yeni üyeler e  mesaj yazma sınırlı olsun. ilerleyen günlerde aldıkları rep e(rütbeye) göre mesaj yazabilme sayısı artsın(günlük mesaj sınırı,haftalık sınırı gibi...)
2-) asabileşen,illegal paylaşım yapan vb. üyelere mod. lar tarafından eksi rep verilip 1,3,5 vb. günlük  mesaj yazma yasağı getirilsin.

-sadece öneridir-
Çok sıkı bir yönetim olur yaa bu. Teknoloji TV forumlarını bile sollarız valla böyle olursa.
Bilişim Rüzgarı

Çevrimdışı Tolga İşçİ

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 177
« Yanıtla #4 : 29 Ağustos 2007, 17:12:50 »

forumun yeni düzeninde,

-sadece öneridir-

1.maddeye cevap: Forumumuzda yeni veya aktif olarak sürekli giriş yapan üyelerimizin hiçbirine böyle sınırlandırmalar getiripte reformlar uygulayamayız.çünkü her yeni üyemiz genel olarak mutlaka ya bir sorunu olduğu için bizlere başvuruyor ya da bilgisini paylaşmak için bize katılıyor..eğer biz bu bahsettiğiniz sınırlandırmayı yaparsak sorunu olan yeni bir üyemiz geldiğinde cevap yazamayacak,dolayısıyla sorununa çözüm bulamayacaktır...aynı şekilde bizimle bilgisini paylaşmak isteyen yeni bir üyemiz de aynı durumda bilgsini bu sınırlandırma yüzünden paylaşaymayacaktır.

2.maddeye cevap: Forumumuzda huzursuzluk çıkaran üyelerimizi yine aynı şekilde sizlerin gözü önünde olacak şekilde ve gururunu kıracak biçimde ceza vermek,yasak getirmek vs... gibi olumsuz durumları yapamayız.çünkü her ne kadar forumumuzda huzursuzluk çıkarmış olsa da o üyemizinde sizlerden farkı yoktur.yani hepiniz bizim gözümüzde eşitsiniz...o yüzden ki;bu tür üyelerimizi biz sürekli zaten takip ediyoruz ve gereken uygulamayı yapıyoruz...

3.maddeye cevap: Yeni yayın dönemiyle birlikte mevcut Genel Yönetici moderatör arkadaşlarımızın yanına katılacak olan üyelerimizle birlikte bu işi daha hızlı ve daha anlaşılır biçimde düzen vereceğiz..mevcut imkanlarımızla bahsettiğiniz benzer konular olayıne yetişmeye çalışıyoruz..İlginiz için teşekkürler

4.maddeye cevap: Forumun veritabanının TÜRKİYE'de bulunan başka bir veritabanına aktarılması konusunda henüz bir çalışmamız yok ancak,öyle bir durumda olsa bile forumumuz belli bir süre kapalı olma durumu olabilir.o yüzden şimdilik böyle bir durumu düşünmüyoruz...bazı aksaklıklar dolayısıyla bağlantı kopabiliyor bunun da sorumlusu ttekrar belirtmek gerekirse biz değiliz..aynı şekilde sizler gibi bizim de bağlantı sorunlarımız olabiliyor....
Kolay gelsin...

Çevrimdışı Necmiye

• Genel Yönetici
  • Çaylak
  • Toplam: 55
  • Hedef Bilgi Toplumu...
« Yanıtla #5 : 04 Eylül 2007, 02:42:56 »
4. En iyisi biziz demiyoruz ama insan üstü bir çaba sarfediyoruz. Sınırlı sayıdan oluşan ekibimizin üstün çabalarını yok farz edenler için söyleyecek bir kelime bulamıyoruz.

Her nekadar biz üyelerden olumsuz davranışlar görüp bunlara tanık olsanız dahi
yinede insanlara yardımı seçip bilgi vermeyi amaç edinerek davranışlarımızdaki
olumsuzluğa saygısızlığa herşeye rağmen tahammül edip hala o insanlara karşı
saygı ile bilgi vermeye devam ettiğiniz için tüm ekip ve emeği geçen üyelerinize
teşekkür ediyorum...
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2007, 02:51:16 Gönderen: Necmiye »
Bilgi; alırken asla korkma, verirken asla kaçma..

... İyi Niyet, Hoşgörü ...

Çevrimdışı blogger

• Çömez
  • **
  • Toplam: 2
« Yanıtla #6 : 04 Eylül 2007, 11:41:34 »
Hep güzelmi diyeceğiz birazda eleştiri yapalım:

-Moderatörleri üyelerden daha üstün bilmeyin.Üye konu açınca silen moderatör benzer konuyu kendi açınca başka bi moderatör gelipte butip konunun açılması size yasak moderatörler açabilir demesin..

Burda(http://forum.bilisimruzgari.com/index.php?topic=18187.0;topicseen) adam konuyu 5 kere açmış moderatörler kişisel siteni koyma demişti ama moderatörler kendi kişisel sitelerini koymuşlardı.Yasaksa siz niye koyuyosunuz diye sorulmuştu onlarda biz moderatörüz ayrıcalığımız var demişti.Adam şimdi aynı konuyu tekrar açmış ama hiçbi moderatör bişey yapmamış seçim döneminde kaçak binalara izin vermek gibi bişey bu..
Malesef bu konuyla moderatörlerin tutumu anlaşılmış oluyor:Dediğimi yap yaptığımı yapma..
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2007, 11:43:09 Gönderen: blogger »

Çevrimdışı Tolga İşçİ

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 177
« Yanıtla #7 : 04 Eylül 2007, 17:22:15 »
Hep güzelmi diyeceğiz birazda eleştiri yapalım:

-Moderatörleri üyelerden daha üstün bilmeyin.Üye konu açınca silen moderatör benzer konuyu kendi açınca başka bi moderatör gelipte butip konunun açılması size yasak moderatörler açabilir demesin..

Burda(http://forum.bilisimruzgari.com/index.php?topic=18187.0;topicseen) adam konuyu 5 kere açmış moderatörler kişisel siteni koyma demişti ama moderatörler kendi kişisel sitelerini koymuşlardı.Yasaksa siz niye koyuyosunuz diye sorulmuştu onlarda biz moderatörüz ayrıcalığımız var demişti.Adam şimdi aynı konuyu tekrar açmış ama hiçbi moderatör bişey yapmamış seçim döneminde kaçak binalara izin vermek gibi bişey bu..
Malesef bu konuyla moderatörlerin tutumu anlaşılmış oluyor:Dediğimi yap yaptığımı yapma..

bahsi geçen linkteki arkadaşımızın blog site tanıtımı başka bir moderatör arkadaşımız tarafından anlaşmazlık sonucu silinmiştir ancak arkadaşımız tekrar açmıştır.blog sitelerinin içeriklerinin yasal olması şartıyla açılıp burada paylaşılmasında sakınca yoktur....forumumuzda diğer forum sitelerinin tanıtılması ve reklamı yapılması yasaktır...

Çevrimdışı atmaca

• Çaylak
  • Toplam: 9
  • ~€®@¥~
« Yanıtla #8 : 04 Eylül 2007, 17:24:18 »
evet haklısın DJDIJITAL eğer başka bir forumu tanıtmıyorsa sakıncası yok diye duymuştum bende
~€®@¥~

MyBlueWorld

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 09 Ekim 2007, 22:17:08 »
Ben yönetici arkadaşlarıma bir şey danışmak istiyorum .Son günlerde benim açtığım konuların sonunda yani en sağ tarafında gördüğüm kırmızı çarpı işareti ve kilit işareti dikkatimi çekiyor bunun açıklamasını arz edebilirmiyim.

Çevrimdışı <MEHMET>

• By DeHsEt
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 87
  • Bilişim Rüzgarı
« Yanıtla #10 : 09 Ekim 2007, 22:48:42 »
Ben yönetici arkadaşlarıma bir şey danışmak istiyorum .Son günlerde benim açtığım konuların sonunda yani en sağ tarafında gördüğüm kırmızı çarpı işareti ve kilit işareti dikkatimi çekiyor bunun açıklamasını arz edebilirmiyim.

Bu sorunun yeri burası değil ama yine de cevaplıyayım. Kırmızı çarpı işareti açtığınız konuyu silebileceğiniz, kilit işareti ise konuyu cevap yazılmaması için kilitleyebileceğiniz anlamına geliyor.
İlim ilim bilmektir, ilim kendini bilmektir...
Yunus EMRE

Berfu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 15 Kasım 2007, 23:59:29 »
Bende görüşümü bildirmek istiyorum dikkat ettimde yıldız alma çabası ile öyle çok mesaj atılıyorki forum
mesaj çöplüğüne dönecek nerdeyse, aslında üyelerin yaptıkları faydalı paylaşım için yıldız alma uygulaması
daha mantıklı böylece bilir bilmez herkes mesaj yazmaz.

Çevrimdışı muradcevik

• Çömez
  • **
  • Toplam: 5
« Yanıtla #12 : 14 Mart 2008, 16:57:03 »
hayırlısı bizim için en iyisini arkdaşlar belirtmiş zaten
BİR TÜRK DÜNYAYA BEDEL ON TÜRK DÜNYAYI FETHEDER.

Çevrimdışı rutkayergun

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 2
« Yanıtla #13 : 24 Ağustos 2008, 17:34:59 »

forumun yeni düzeninde,

-sadece öneridir-

Yeni üyelere mesaj yazmayı sınırlarsak, onlar nasıl paylaşım ya da yorum yaparak rütbe yükseltebilir? Mantık çerçevesinde oluşan öneriler yönetim tarafından daha kolay ve hızlı bir şekilde değerlendirilecektir bence..

Çevrimdışı Ahmet Küçüktığlı

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 280
  • Hedef Bilgi Toplumu
    • www.bilisimruzgari.com
« Yanıtla #14 : 25 Ağustos 2008, 00:35:33 »

forumun yeni düzeninde,

-sadece öneridir-

Yeni üyelere mesaj yazmayı sınırlarsak, onlar nasıl paylaşım ya da yorum yaparak rütbe yükseltebilir? Mantık çerçevesinde oluşan öneriler yönetim tarafından daha kolay ve hızlı bir şekilde değerlendirilecektir bence..

Sevgili arkadaşlar,

Yeni üye olanlara mesaj sınırlaması getirmemeize gerek yok. Bizler kimin ne yaptığını çok iyi biliyoruz. Bu niyette olan kişi ya da kişiler tespit edilir gerekli uyarılar yapılır dikkate alınmadığı taktirde yasaklanır ya da üyelikleri iptal edilir.

Forum kurallarına uymayan üyeler, yukarıdaki arkadaşımızında dediği gibi argo konuşan ya da tartışma yaratarak huzur bozan kişiler, crack, serial vb kural ihlali yapanlar da gözetim altımızda olduğunu unutmayın.

Eğer herhangi bir durumdan rahatsız oluyorsanız lütfen bizlere özel mesaj yoluyla şikayetlerinizi bildirebilirsiniz. Teşekkürler.
İnsanın kendi kabiliyetini saklaması, büyük bir kabiliyet işidir. La Rochefoucauld

Bilişim Forum

« Yanıtla #14 : 25 Ağustos 2008, 00:35:33 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor