Gönderen Konu: güvenli mod acılmıyor!  (Okunma sayısı 38506 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı wetay73

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
güvenli mod acılmıyor!
« : 29 Ağustos 2007, 14:23:15 »
merhabalar.ben bilgisayarımı güvenli modda acmak istiyorum fakat bilgisayarımı baslatıp f tuşlarının cogunu denememe ragmen bilgisayar yine normal xp oturumunu acıyor...guvenli moda girmem lazım acilen ;D..yardımlarınızı beklıyorum..

Çevrimdışı Ahmet Küçüktığlı

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 280
  • Hedef Bilgi Toplumu
    • www.bilisimruzgari.com
Ynt: güvenli mod acılmıyor!
« Yanıtla #1 : 29 Ağustos 2007, 14:36:01 »
Güvenli modda başka bir şekilde başlatabiliriz isterseniz. Daha sonra da aynı işlemleri yaparak tekrar normal moda geçebilirsiniz.

Başlat çalıştır a girerek msconfig yazın ve açılan pencerede BOOT.INI tabına geçelim daha sonra /safeboot seçeneğini işaretleyin ve uygula tamam diyelim. Sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kendisi direk güvenli modda açılacak. İşleminiz bitince de tekrardan msconfig e girerek safeboot seçeneğinin işaretini kaldırırsanız eski halıne gelecektir.
İnsanın kendi kabiliyetini saklaması, büyük bir kabiliyet işidir. La Rochefoucauld

Çevrimdışı Ahmet Küçüktığlı

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 280
  • Hedef Bilgi Toplumu
    • www.bilisimruzgari.com
« Yanıtla #2 : 29 Ağustos 2007, 15:47:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login

digerleri ne manaya geliyor acaba?
Noguiboot: Arayüz olmadan başlatılma.
Bootlog: Boot işleminin loglarının tutulması.
Base vides: En düşük ekran çözünürlüğü işe başlatma.
Sos: yardım swicht i
İnsanın kendi kabiliyetini saklaması, büyük bir kabiliyet işidir. La Rochefoucauld

Çevrimdışı wetay73

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #3 : 29 Ağustos 2007, 15:48:45 »
merhabalar.ben bilgisayarımı güvenli modda acmak istiyorum fakat bilgisayarımı baslatıp f tuşlarının cogunu denememe ragmen bilgisayar yine normal xp oturumunu acıyor...guvenli moda girmem lazım acilen ;D..yardımlarınızı beklıyorum..

bı arkadaşın bilgisayarına kaspersky 7.0 yükledim bugun birden bilgisayar kapanmış ve acmak istediginde sadece boş bi masaüstü ve üzerinde fare goruluyor başka bişey yok ve hic bir tuş etkin olmuyorr.bende ona gore güvenli modda acıp kaspersky silmek istedim ama güvenli moda giremedim(yukardaki soruyu o yüzden sormuştum)..ne yapmalıyım yardımlarınız esirgemeyin...şimdiden teşekkur.

Çevrimdışı mu282828

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #4 : 18 Ekim 2009, 18:51:58 »
bı arkadaşın bilgisayarına kaspersky 7.0 yükledim bugun birden bilgisayar kapanmış ve acmak istediginde sadece boş bi masaüstü ve üzerinde fare goruluyor başka bişey yok ve hic bir tuş etkin olmuyorr.bende ona gore güvenli modda acıp kaspersky silmek istedim ama güvenli moda giremedim(yukardaki soruyu o yüzden sormuştum)..ne yapmalıyım yardımlarınız esirgemeyin...

yardım ederseniz sevinirim

Çevrimdışı Ufuk Özen

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #5 : 29 Mayıs 2010, 21:06:47 »
Herkese Merhabalar Arkadaşlar ben Ahmet Küçüktığlı'nın Yazdığı yazılarını aynen uyguladım ama uygulamadan önce F8 basılı tutarak herhangi bir güvenlik moduna girmiyordu ben üzerine geli enter'a bastığımda aradan 10 saniye geçip yeniden otomatik olarak yeniden başlayor bu seferde ben bişi yapamıyorum boot iniden safeboot yaptım bu sefer masaüstünede giremiyorum nasıl yapacağım yardımcı olabilirmisiniz amacım şu virüs ve türevlerini silmek acil yardım lütfen Teşekkürler Şimdiden :) :) :) :) :) :) :)

Çevrimdışı By_Metin

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 93
  • "En Bilgin Kişi Bilmedigini Bilen Kişidir"
    • Gözat...
« Yanıtla #6 : 29 Mayıs 2010, 21:36:14 »
Herkese Merhabalar Arkadaşlar ben Ahmet Küçüktığlı'nın Yazdığı yazılarını aynen uyguladım ama uygulamadan önce F8 basılı tutarak herhangi bir güvenlik moduna girmiyordu ben üzerine geli enter'a bastığımda aradan 10 saniye geçip yeniden otomatik olarak yeniden başlayor bu seferde ben bişi yapamıyorum boot iniden safeboot yaptım bu sefer masaüstünede giremiyorum nasıl yapacağım yardımcı olabilirmisiniz amacım şu virüs ve türevlerini silmek acil yardım lütfen Teşekkürler Şimdiden :) :) :) :) :) :) :)

mavi ekran veripmi reset atıyor makina gelen seçeneklerden enson çalışan ayarlarla başlama seçeneğini seçin
"Bitti"

Çevrimdışı yılmaz birlikbaş

• Çaylak
  • Toplam: 15
« Yanıtla #7 : 30 Mayıs 2010, 03:09:37 »
Yazdıklarınızı tam anlayamadım ama, eğer sorun güvenli moda girememek ise aşağıdaki işlemi yapınız.

Çevrimdışı firstknigth

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #8 : 18 Ekim 2011, 10:29:30 »
slm bende AHMET arkadaşın dediğini yaptım ama pc şu anda hiç açılmıyor.F5 ve F8 deki tüm seçenekleri denedim mavi ekranda takılıp kalıyor ekranda "bir sruon algılandı bilgisayarın zarar görmemesi için windows kapatıldı..... teknik bilgiler stop0x0000007B  0XF789E524  0XC0000034.....
YARDIMCI OURSANIZ SEVİNİRİM.format bile atamıyorum.

Çevrimdışı firstknigth

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #9 : 19 Ekim 2011, 17:33:02 »
BU FORUMA PEK BAKILMIYOR HERHALDE TUHAF ! >:(

Çevrimdışı firstknigth

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #10 : 19 Ekim 2011, 17:34:45 »
BİR DE ŞU REZİLLİĞİ ENGELLERENİZ SEVİNİRİM

http://forum.bilisimruzgari.com/index.php?topic=18068.0;prev_next=next#new

BURANIN BÖYLE BİR FORUM OLDUĞUNU BİLMİYORDUM.

Çevrimdışı ışıl batmaz

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #11 : 27 Şubat 2017, 11:39:35 »
Bilgisayarımda autorun.gen solucan var (windows xp pack 2 - 2002)

temizlemek için önce güvenli modda açmaya çalıştım ama pc f8 ile güvenli modda çalışmadığı için aşağıdaki öneriyi yaptım;

----
Güvenli modda başka bir şekilde başlatabiliriz isterseniz. Daha sonra da aynı işlemleri yaparak tekrar normal moda geçebilirsiniz.

Başlat çalıştır a girerek msconfig yazın ve açılan pencerede BOOT.INI tabına geçelim daha sonra /safeboot seçeneğini işaretleyin ve uygula tamam diyelim. Sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kendisi direk güvenli modda açılacak. İşleminiz bitince de tekrardan msconfig e girerek safeboot seçeneğinin işaretini kaldırırsanız eski halıne gelecektir.

-----
ama bu defa bilgisayar hiç açılmıyor artık normal aç dediğimde de güvenli açmaya çalışıyor tekrar tekrar yeniden başlatıyor
pc açılmadığı için safeboot seçeneğini de kaldıramıyorum 

çıkan uyarı şu:

Bir sorun algılandı ve bilgisayarınızın zarar görmesini önlemek için windows kapatıldı.

Bu, Durdur hatası ekranını ilk kez görüyorsanız,
  Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu yeniden karşınıza çıkarsa aşağıdaki adımları izleyin:
  Bilgisayarınıza virüs kontrolü yapın. Yeni yüklenen sabit diskleri veya sabit disk denetleyicilerini kaldırın. Sabit diskinizin düzgün şekilde yapılandırılmış ve sonlandırılmış olduğunu denetleyin.
  CHKDSK /F komutunu çalıştırarak sabit diskte bozulma olup olmadığını denetleyin ve sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

Teknik bilgiler:
  **** STOP: 0x0000007B (0xF789E524,0xC0000034,0x00000000, 0x00000000

nasıl kurtulacağım bundan :-[
lüfen yardım edin, eski bilgisayarım ve içinde çok fazla belgem var, format attırmak istemiyorum.  :-[
teşekkürler

Bilişim Forum

« Yanıtla #11 : 27 Şubat 2017, 11:39:35 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor