Gönderen Konu: pardus çalışan cd ile harddiske erişmekte mümkün yazdırmakta  (Okunma sayısı 3127 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fikriminincegülü

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
ustalarım pardus çalışan cd ile bilg. açtıgımızda harddiskteki windowsu görebiliyoruz hatta pardus çalışan cd deki duvarkagıtları resimleri   buldum ve bunları windows un masaüstüne kopyaladım bilgisayarı tekrar actıgımda çalışan cd deki duvarkagıtları  resimler  windoesun masautunda duruyordu
 neden  böyle oldu erişmek mümkün degil çalışan cd ile diske bir şey yazdırılamaz  diyorlardı ,windoestaki herhangi bir dosyayı silmeyi denemedim deneyacam bakalım  oda olacakmı
soru 2 = pardus çalışan cd ile internete girmek güvenlimidir
fikri

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 238
İlk sorunuza istinaden sizinde söylemiş oldugunuz gibi pardusun çalışan cd si ile herhangibir kopyalama işlemi yapamamanız lazımdı.Benımde denediğimde yapamamıştım.Ama belkide bu yeni versyonla birlikte bu işlemleri gerçekleştiriyor olabilir.
2. sorunuza yanıt olarak şunu söyleyebilirimki windowstan daha güvenli + olarakta zaten cd den çalışan bir işletim sistemi virus girme ihtimali yok denecek kadar az.Biliyorsunuzki teknoloji dunyasında yüzde 100 diye birşey yok ;)

Çevrimdışı Mustafa Kılıç

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
    • FoMus.Org
Tabi ki Çalışan CD'lerle sabit diskinizin diğer bölümlerine ulaşabilir, görebilir, kopyalayabilir, düzenleyebilir, silebilir ve hatta yeni bir dosya/dizin oluşturabilirsiniz. Sabit diskinizde kurulu olan bir işletim sistemi ile yaptığınız herşeyi Çalışan CD ile de yapabilirsiniz. Zaten Çalışan CD'ler genelde sistem kurtarma CD'si olarak kullanılıyor.

Alıntı
erişmek mümkün degil çalışan cd ile diske bir şey yazdırılamaz  diyorlardı

Belki daha önceden yazılmış/şöylenmiş olan şu nedenleri yanlış anlamış olabilirsiniz:

1- Çalışan CD'ler, Kurulan sistemlerin aksine, sabit diskinizi kullanmazlar, sadece RAM'i kullanarak çalışırlar. Çalışan CD üzerinde yaptığınız herşey RAM'e yazılır ve makinanınızı yeniden başlatıp tekrar Çalışan CD ile açılış yaptığınızda, daha önceki işlemlerin/ayarların hepsi varsayılan haline döndüğünü göreceksiniz.

2- Önceleri, Pardus Çalışan CD ile sadece Fat dosya sistemi olan win~ işletim sislerine erişebiliyorduk. Ntfs biçimli dosya sistemleri erişebiliyor fakat, o bölüm üzerinde değişiklik yapamıyorduk. Şimdi bu sorun Linuxlar için giderildi ve ntfs dosya sistemi içinde okuma/yazma hakkı tanındı.

Kısaca: Çalışan CD'ler, çalışmak için bir sabit diske ihtiyaç duymazlar. ama siz isterseniz Çalışan CD ile disk(ler)inize erişebilir ve istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz.
Umarım açıklayabilmişimdir.
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2007, 21:10:32 Gönderen: Mustafa Kılıç »

Çevrimdışı darkghost

• Çaylak
  • Toplam: 8
  • http://linuxpardus.blogcu.com
    • Pardus ve Linux
süper bişey ya bu sistem çöksün hemen bunla düzelt istediğini yap ben şahsen öyle internetten bişey indirip sabit diske  yazdırmayacaksam  yada virüs girmesinden korkarsam hemen bu cd ile internete girmeyi planlıyorum çok sağlıklı ve güvenli
Blogumu görmek isterseniz  http://linuxpardus.blogcu.com   adresinde biraz dolaşın.

Bilişim Forum

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor