Gönderen Konu: İnternet Giriş Sayfasını Değiştiremeyenler İçin '' HijackThis''  (Okunma sayısı 24249 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Faik Özkara

• "Hedef Bilgi Toplumu" - TRT Bilişim Rüzgarı
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 208
  • Kocaeli Üniversitesi Otomotiv Teknikeri
    • http://flavors.me/FaikOzkara
Bilgisayar kullanıcılarının başına gelen sorunlardan birtaneside internet giriş sayfasını
değiştirememektir.Bilgisayarına virüs,spy vb giren ve ekser ***** içerikli sitelere girilmesi ile ortaya çıkan ve sistemde hatalara yol açan,ayrıca explorer giriş sayfasını değiştirmenizi engelleyen hataları düzeltmek için size önerim ''Hi-Jack This.'' programı.Forumda ''İnternet'' bölümünde 2 adet konu açılmış ve forumdaki üyeler ise program değilde regedit ayarlarından internet giriş sayfasını değiştirmeyi öneriyorlar.Aslında ''Hi-Jack This.'' programı bu işi kesinlikle yapıyor.Tavsiyem bu programı kullanmanız.Aşağıda verilen linkten ''Hi-Jack This.'' programını indirebilirsiniz.Programın kendi sitesidir.

Programın Kendi Sitesi: You are not allowed to view links. Register or Login

Programı İndireceğiniz Link:You are not allowed to view links. Register or Login

Hi-Jack This programının nasıl kullanıldığı hakkında bilgilere bir göz atalım.

Hi-Jack This Programını Kullanarak İnternet Giriş Sayfasını Değiştirme ''Resimli Anlatımı''

You are not allowed to view links. Register or Login

Bilgi:Tarama sonucunda çıkan hata satırlarını işaretleyip silmeniz gerekiyor.Bunu yaparken yedek almayı unutmayın ve internet giriş sayfasını değiştirmenize çözüm olacak satırları silin.

Not:Moderatör arkadaşlardan ricam bu konuyu sabit tutmalarını istiyorum.Forumda gene internet başlangıç sayfasını değiştirme ile alakalı konu açıcaklar ve açmış olduğum bu konuyu söylersek kullanıcıların kısa bir sürede nasıl başlangıç sayfasını değiştirdiğini anlıyacağız.Sizlerden ricam bu konuyu sabit tutmanız.Anlayışınız için teşekkürler.

« Son Düzenleme: 21 Eylül 2007, 20:39:31 Gönderen: Faik Özkara ''Mouse'' »

Çevrimdışı ©0ℓιη

• Çaylak
  • Toplam: 9
  • RindosHicakhi
indirmek lazım bir gün gelir lazım olur belki ;)
İMZA YOK PARMAK BASSAM

Çevrimdışı İ. Ethem Yüksel

• AdmİnİstrAtOr Business Information Systems
  • Genel Yönetici
  • Çaylak
  • Toplam: 41
  • Network & Computer Systems

Konu içersinde
Alıntı
Bilgi:Tarama sonucunda çıkan tüm hata satırlarını işaretleyip silmeniz gerekiyor.
yazdığını farketttim aslında yapılmaması gereken birşey.
                                                           *
 Bilinçsizce tümü işaretleneceği taktirde bilgisayarın başına birçok sorun açacaktır.Yine söylemek istiyorum bu işlemleri yaparken kesinlikle Backup(Yedek) Alın...

« Son Düzenleme: 21 Eylül 2007, 19:27:52 Gönderen: İ. Ethem Yüksel »
Fırsatlar Rüzgara Benzer, Önemli Olan Geçerken Yakalamaktır"BilişimRüzgarı"

Çevrimdışı тнє υηเqυє

• Çömez
  • **
  • Toplam: 6
ArkadaşLar ßen Daha Önce ßi Arkadaşımın YoLLadıqı Dosya iLe ßu İşi Çok Rahat HaLLetmişTim.KuLLanımı Şöyle;
Önce Dosyayı Not Defteri ile Açıyoruz.ßunun İçin Farenin Sağ Tuşu iLe TıkLattıktan Sonra "ßirLikte Aç" Diyoruz Karşımıza GeLen Pencereden "Not Defteri" ni Seçiyoruz.
Daha Sonra Internet Explorer Hangi Sayfa iLe AçıLmasını İstiyorsak Onu www. ... Şeklinde Olarak GerekLi YerLere Yazıyoruz.Gerekli Yerde ßenim Açılış Sayfam oLan www.google.com Yazıyor Siz Bunu Silip Değiştirebilirsiniz.Daha Sonra Not Defterini Kaydetip Çıkın.Daha Sonra Bu Dosyaya Çift TıkLatın.Evet Deyip ExpLorer ı KuLLanın.MoziLLa FireFox Da İşe Yarıyormu ßiLmiorum.Normal OLarak KuLLanın... İndirmek İçin You are not allowed to view links. Register or Login ßoL Techno GünLer...
Büyük ve Tarihî Olayları Ancak Büyük Milletler Yaşayabilir. M.K.ATATÜRK

Çevrimdışı bEscaPe

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 4
arkadaşlar kalıcı bir çözüm olmasada
başımıza geldiği için aşağıdaki işlemlerlede geciçi olarak çözebildik

Internet başlangıç sayfasını değiştiremiyorsanız
(yani ayarlarda silikse ve aktif halde görünmüyorsa ) registrydeki

Başlat-Çalıştır- Regedit Yaz Enterla VE Aşağıdaki İşlemi Uygula

HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\
Internet Explorer\Control Panel anahtarını açın.
Sağ tarafta bulunan HomePage REG_DWORD 0X00000001(1) değerin-
deki parantez içindeki (1) değerini (0) olarak değiştirin.

----------------------

Buda farklı bir yöntem

Explorer'imizin giriş sayfası yukarıdaki resimde görüldüğü gibi istenmeyen bir web adresi tarafından ele geçirilmiş ise, ve IE ayarlar menüsündeki ana sayfa giriş pencereleri yine bu istenmeyen web adresi tarafından yukarıdaki gibi kilitlenerek değiştirilemez konuma getirilmiş ise, hiç panik yapmanıza gerek yok. Aşağıda anlatılanları adım adım uygulayacak olursanız, explorer giriş sayfanızın yönetimini tekrar geri alabilirsiniz.

Sırasıyla Yapılması Gerekenler :

Öncelikle BAŞLAT menüsünden ÇALIŞTIR uygulamasını başlatınız.
Ardından açılan pencereye ''gpedit.msc'' yazarak ''Grup İlkesi'' isimli menüye geliniz. Daha sonra ''Kullanıcı Yapılandırması'' sekmesi altında bulunan aşağıdaki sekmeleri tek tek tıklayarak ''İnternet Explorer'' bölümüne kadar ulaşınız.

Tüm bunları yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki pencere gelecektir.
Bu menünün sağ tarafında bulunan '' Giriş Sayfası Ayarları Değişimini Devreden Çıkar'' seçeneğini mouse ile çift tıklatınız.

' Giriş Sayfası Ayarları Değişimini Devreden Çıkar'' seçeneğini tıkladıktan sonra karşımıza aşağıdaki pencere çıkacaktır. O penceredeki ''Devre Dışı'' seçeneğini işaretleyip TAMAM butonuna tıklayarak ''Grup İlkesi'' menüsünden çıkınız.

Explorer giriş sayfamızı kurtardık ve yine kendimizin tercihlerinden biri olan web adresini girerek durumu düzelttik. Hadi geçmiş olsun.

----------------

Düzenleme: Lütfen ard arda mesaj yazmayınız!
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2007, 10:19:05 Gönderen: <MEHMET> »
Bilgi paylaştıkça çoğalır.

Çevrimdışı uzunnalli

regediti oynarak pasif duruma gelmiş olan tuşları aktif yapabliyoruz fakat grup ilkelerinden düzelmiyor !!

Çevrimdışı Menderes*

• Çırak
  • Toplam: 45
  • :::DENİZLİ:::
teşekkürler Faik kardeş,
daha önce bu sayfayı okudum ama mesajını da şimdi yazayım :D :D :D :D

birçok PC kullanıcısı için sorunu  regedit ayarları ile oynamadan çözebilecekleri  bir program.
ama hata satırlarını tek tek bakarak silmeleri konusunda tekrar uyarmak lazım.
(+)
Bir işe başlamak "bitirmenin" yarısıdır.

Çevrimdışı nacar

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
  • Ne kadar bilirsen bil, Bir Bilene Sor...
    • NacarWEB.Com
HijackThis hakkında bilgisi olmayanların Kaspersky Internet Security kurup, temizleterek kurtulabileceğini söyleyebilirim.
NacarX

Çevrimdışı Fatih Emektar

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 214
  • ..::ESKİŞEHİRSPOR::..
geçenlerde banada bir virüs girdi anasayfa tarafını ve sil seçeneklerini komple kilitledi çözüm bulamayıp format atmıştım eğer başıma birdaha böyle bir olay gelirse buradaki yolları izleyeceğim
Nus ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!

Çevrimdışı FabiaN

• İlk Adım
  • *
teşekkürler iyi paylaşım.. fakat kendisi de yapamıyormu bunu.. hemen ordan yapılmıyormu?

Çevrimdışı anchorarmour

• Çaylak
  • Toplam: 11
    • ONLİNE OYUN
A-SQUAREDİN sitesindede var hijackthis
Hayalleri gerçekleştirmek için önce uykudan uyan!

Çevrimdışı onur ÖZCÖMERT

• İlk Adım
  • *
çok saol belki bir gün başımıza gelir!!

Çevrimdışı aynura

• İlk Adım
  • *
internet explorer üzerine sağ tıklayıp özellikler dedikten sonra exe'den sonra yazılanları silip kaydettikten sonra sorun çözülecektir 11820 yi arayarakta konu hakkında destek alabilirsiniz.

Bilişim Forum

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor