Gönderen Konu: FISAE 3. Uluslararası CGD Ekslibris Yarışması 2008  (Okunma sayısı 2624 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Özge MARDİ

  • Grafik Tasarımcı
  • Çömez
  • **
  • İleti: 124
  • Toplam: 51
Sanatçının yaratıcı bir aracı olan bilgisayar, her gün deger kazanmaktadır. Fakat özellikle küçük formatlı exlibrisler olmak üzere bilgisayarla yapılan resimlerin, geleneksel teknikle yapılan grafik ürünlere göre daha düşük sanatsal ve basım kalitesine sahip oldugu düşünülmektedir. Bu yarışma, kagıt üzerinde sanat eserleri üretmek için dijital teknolojinin kalemi ya da oyma ucu olarak kulanabilecegi olasılıgını sanatçılara göstermek amacıyla düzenlenmiştir. Aynı zamanda klasik tekniklerin bilgisayar destekli tasarımda nasıl kulanabilecegini göstermeyi de mümkün kılacaktır.

Eksllibris nedir : Ekslibris, kitapseverlerin kitaplarının iç kapagına yapıştırdıkları üzerinde adlarının ve değişik konularda resimlerin yer aldıgı küçük boyutlu grafik çalışmalardır. Kitabın kartviziti ya da tapusudur.İngilizce “Bookplate” olarak da bilinen Ekslibris, kitap sahibini tanıtır, onu yüceltir ve kitabı ödünç alan kişiyi geri getirmesi konusunda uyarır. Bir mülkiyet işareti, sahiplenme göstergesi olmanın yanında kitabın hırsızlıga karşı korunmasını saglama işlevinin de oldugu söylenebilir. Sözcük olarak ...’nın kitabı, ...’nın kitaplıgına ait veya ...’nın kütüphanesinden anlamına gelir. Ankara Eklibris Derneği sitesinden alınmıştır.

Yarışmaya katılmak için türkçe katılım şartlarını aşağıdaki adreste bulabilirsiniz.
You are not allowed to view links. Register or Login

Bir çok genç yarışmacının katılımıyla gerçekleşen 1. ve 2. yarışmaya ait ayrıntılı bilgiyi You are not allowed to view links. Register or Loginadresinden edinebilirsiniz.

Yarışmaya katılmak isteyen arkadaşlara şimdiden başarılar, eserlerinizi forumumuzda paylaşabilirsiniz...
"Hedef Bilgi Toplumu"

Bilişim Forum


 

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor