Gönderen Konu: Pardus 2007.3 Lynx lynx  (Okunma sayısı 2523 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yachars

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
Pardus 2007.3 Lynx lynx
« : 19 Kasım 2007, 21:05:13 »
Pardus 2007 işletim sisteminin güncellenmiş ara sürümü Pardus 2007.3 Lynx lynx yayınlandı.Pardus, kullanıcılarına en güncel uygulamaları ve en son güvenlik yamalarını da internet üzerinden GNU GPL Genel Kamu lisansı ile özgürce sağlıyor. Bu güncellemelerin boyu zamanla oldukça yüksek değerlere ulaşıyor ve kurulum ardından tüm güncellemelerin çekilmesi hem kurulum zamanını, hem de internet kullanımını artırıcı etki yapıyor. Bu sakıncayı ortadan kaldırmak için Pardus ekibi, ortalama üç aylık periyotlarla güncellenmiş ara sürümler yayınlıyor. Pardus teknolojilerinde yapılan son değişiklikler de bu ara sürümlerle kulanıcılara ulaştırılabiliyor.

Güncellenmiş ara sürümler, Türkiye'ye özgü ya da soyu tehlikede hayvanların Latince isimlerini sürüm adı olarak taşıyorlar. Pardus 2007.3 ismini tüm dünyada rastlanan en bilinen Vaşak ailesinin Anadolu'ya özgü bir alt türü olan Lynx lynx 'den alıyor...

Yeni özellikleriyle otomatik olarak bulunduğunuz yeri tanıyan Ağ yöneticisi, daha hızlı bir PiSi, başlatılabilir disk seçimi yapabildiğiniz yeni YALI ve bir çok güncel özgür uygulamaya ulaşmak için Pardus'larınızı güncelleyebilir ya da yeni sürümü indirebilirsiniz.

You are not allowed to view links. Register or Login

Çevrimdışı saliheren

• Çömez
  • **
  • Toplam: 1
Ynt: Pardus 2007.3 Lynx lynx
« Yanıtla #1 : 20 Kasım 2007, 11:04:43 »
Pardus işletim sistemi için internet güvenliği ve antivirüs yazılımları var mı?

Çevrimdışı yachars

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
« Yanıtla #2 : 20 Kasım 2007, 20:06:22 »
Pardus işletim sistemi için internet güvenliği ve antivirüs yazılımları var mı?

Linux için Avast Antivirüs

Eminim çoğunuz Avast antivirüs programını windows altında kullanmışsınızdır ya da kullanıyorsunuzdur. Peki aynı geliştirici takımın bu antivirüsün Linux sürümünü çıkarttıklarını biliyor muydunuz?

Çoğu yeni Linux kullanıcısı nedense hep antivirüs gereksinimi olmadıklarını savunurlar, ve savunma kaynaklarıda genellikle "sadece Windows virüslerden zarar görür" oluyor. Bu doğru değil her sistemin az ya da çok virüslere karşı bir zaafı vardır. Bu yüzden hangi sistemi kullanırsanız kullanın kendinizi ve dolayısıyla sisteminizi savunmanız gerekir.

Avast Linux sürümünü http://www.avast.com/eng/download-avast-for-linux-edition.html adresinden indirebilirsiniz, ayrıca RedHat tabanlı sistemler için RPM paketleri ve Debian temelli sistemler için de DEB paketleri mevcut.
pcmagazin.com

İlla bi virus istemim olsun dersen pardusta bunu kurabilirsin

Ya da  pisi program ekle kaldır-->>digerleri-->>clam av

Linux OS Moderator'un açıklaması: Codegon her sistemde açık vardır.Ama linux işletim sistemlerinde zararlı uygulamalar son kullanıcıları etkilemezler

Çevrimdışı darkghost

• Çaylak
  • Toplam: 8
  • http://linuxpardus.blogcu.com
    • Pardus ve Linux
« Yanıtla #3 : 23 Kasım 2007, 18:29:16 »
arkadaşım pardus için virüs programı aramana gerek yok pardus a virüs girme ihtimali çok az (%0.0000001) ben aylardır kullanıyorum memnunum bu yönden windows'ta zırt bırt virüs girer beni sinir ederdi bu sorunum artık kalmadı virüslerin kodları windowsta çalışması için yazıldığından pardusta virüsler çalışmıyor mesela exe uzantılı virüs pardusa girer ama işlemez çünkü exe i pardus çalşıtırmaz buda çok önemli bir avantaj

zaten pardus üreticileri böyle bir konuyu dert edinmiyorlar onlar sadece pardusu geliştiriyorlar virüsmüş mirüsmüş onlarla uğraşmıyorlar

Pardus ÖZGÜRLÜK  İÇİN
Blogumu görmek isterseniz  http://linuxpardus.blogcu.com   adresinde biraz dolaşın.

Bilişim Forum

« Yanıtla #3 : 23 Kasım 2007, 18:29:16 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor