Gönderen Konu: paylaşım sitelerinden(limewire,bearshare,vb)müzik,video indirmenin cezası nedir?  (Okunma sayısı 15079 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Menderes*

• Çırak
  • Toplam: 45
  • :::DENİZLİ:::
arkadaşlar sorum açık, bilgi sahibi olan arkadaşlardan cevap istiyorum.
lütfen tahmini cevap değilde kesin bilgilerle aydınlatırsa çok sevinirim.

paylaşım sitelerinden(limewire,bearshare,vb)müzik,video indirmenin , paylaşmanın cezası var mı? varsa nedir?
Bir işe başlamak "bitirmenin" yarısıdır.

Çevrimdışı Tolga İşçİ

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 177
bu tür paylaşımlar her ne kadar illegal olsa da bildiğim kadarıyla türk ceza yasasında bu tür p2p paylaşım programlarından indirme bveya upload etmenin cezası yok sanırım.olsaydı şimdiye kada rbirçok kişi cezalandırılmış olurdu.

Çevrimdışı İbrahim

• Çaylak
  • Toplam: 12
  • uludağ üniversitesi makine tek.tasarım
limewire,bearshare gibi programlarla yapılan paylaşımların cezası yok tolga arkadaşında dediği gibi her ne kadar illegalde olsa zaten artık sitelerden şarkı indirmek zorlaşmaya başlandı ya  site kapatılıyor yada bi engel konuyor. o Yüzden limewire gibi programlar da yakında bir engele takılabilir .
2009 dgs ODTÜ,uludağ üni.

Çevrimdışı dali79

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 1
  • SoLuğunun KesiLdiğini Ancak DuRduğun Zaman AnLarsn

ben fazlasiyle kullanıyorum ve bir sıkıntı yaşamadım..

çok da  güzel işime yarıyo..

Çevrimdışı Faik Özkara

• "Hedef Bilgi Toplumu" - TRT Bilişim Rüzgarı
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 208
  • Kocaeli Üniversitesi Otomotiv Teknikeri
    • http://flavors.me/FaikOzkara
Yasal olmayan davranışları yapıyoruz ama bu gibi programlardan müzik,film,oyun vb.indirmek arkadaşlarımızında dediği gibi cezası yok.Eğer olsaydı çoktan bu tür programlar kaldırılırdı.
You are not allowed to view links. Register or Login

Çevrimdışı Tolga İşçİ

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 177
limewire,bearshare gibi programlarla yapılan paylaşımların cezası yok tolga arkadaşında dediği gibi her ne kadar illegalde olsa zaten artık sitelerden şarkı indirmek zorlaşmaya başlandı ya  site kapatılıyor yada bi engel konuyor. o Yüzden limewire gibi programlar da yakında bir engele takılabilir .

bence ülkemizde korsan sorunu çözüme ulaşmadıkça insanlar herşeyin en kolay yolunu bulup ulaşmaya çalışacaktır...yani bu sadece müzikle ilgili değil film kitap gibi sanatlarda da korsan vardır..misal artık insanlar kitap almak yerine daha doğrusu kitabevlerinden kitap almak yerine internette okumayı tercih ediyorlar...artık nerdeyse her tür kitabın romanın bir illegal sitesi var burda kitabın içeriği yayınlanıp kullanıcılar istediği zaman istediği sayfasını mallesef okuyabiliyor.film olayını zaten anlatmam gerek yok müzik indirmekle eşdeğer...

Çevrimdışı Menderes*

• Çırak
arkadaşlar sorum açık, bilgi sahibi olan arkadaşlardan cevap istiyorum.
lütfen tahmini cevap değilde kesin bilgilerle aydınlatırsa çok sevinirim.

paylaşım sitelerinden(limewire,bearshare,vb)müzik,video indirmenin , paylaşmanın cezası var mı? varsa nedir?

HER NE KADAR BAŞLIKTA "PAYLAŞIM SİTELERİ" DEMİŞSEMDE ARKADAŞLAR MERAMIMI DOĞRU ANLAMIŞLAR.
DOSYA PAYLAŞIM PROGRAMLARI DİYE YAZMAM GEREKİYORDU.. YANİ P2P YAZILIMLARI...

Çevrimdışı Suursuz

• Çırak
  • Toplam: 21
  • Teşekkürler...
bu tür paylaşımlar her ne kadar illegal olsa da bildiğim kadarıyla türk ceza yasasında bu tür p2p paylaşım programlarından indirme bveya upload etmenin cezası yok sanırım.olsaydı şimdiye kada rbirçok kişi cezalandırılmış olurdu.
Arkadaşım haklı.
Anayasa da böyle maddeler olduğunu sanmıyorum.Fakat bazı dış ülkelerde cezalar uygulanıyor.

Çevrimdışı Akdogan33

• Çaylak
  • Toplam: 1
  • VOLUME 33
(Değişik madde: 06/11/2004 - 25635 S.R.G. Yön/8. mad) Bu Yönetmelik hükümlerine aykırı olarak kasten, bandrol alınması gereken eser, icra ve yapımların tespit edildiği kaset, CD, VCD ve DVD gibi taşıyıcı materyaller ile süreli olmayan yayınları; Bandrol almaksızın dağıtan, satan veya her ne surette olursa olsun başkalarının istifadesine sunanlar hakkında Kanunun 81 inci maddesi hükümleri uygulanır.

cezası var fakat uygulamada sorunlar var.

MyBlueWorld

• Ziyaretçi
Çok güzel bir yaklaşım işte bütün sıkıntıların cevabı bu.

Çevrimdışı mustafa ak

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
merhaba böyle sitelerden müzik film indirmenin cezasi yok ,sadece bunlari cd ye koyup (cogaltip) bunlari satmak ve para kazandigin andan itibaren cezai durum ortaya cikar ista o zaman yandin.,. sen sadece indirdigin filmleri seyret ve sil müzikleri dinle ve sil ,yani harddiskten disari cikartma ozamn bir sey yok slm,. ;)

Çevrimdışı necdetakbas

• Çaylak
  • Toplam: 11
(Değişik madde: 06/11/2004 - 25635 S.R.G. Yön/8. mad) Bu Yönetmelik hükümlerine aykırı olarak kasten, bandrol alınması gereken eser, icra ve yapımların tespit edildiği kaset, CD, VCD ve DVD gibi taşıyıcı materyaller ile süreli olmayan yayınları; Bandrol almaksızın dağıtan, satan veya her ne surette olursa olsun başkalarının istifadesine sunanlar hakkında Kanunun 81 inci maddesi hükümleri uygulanır.

arkadaşlar ttnet müzik indir bandrol vermiyo bildiğim kadarı ile , şimdi legal mi illegal mi. yani bu hizmeti birileri paralı sununca sorun yok da parasız olunca mı cezalandırılacak?
ATA'm izindeyiz

Çevrimdışı meltem61

• Çömez
  • **
  • Toplam: 5
konu açılalı çok olmuş ama kullanan arkadaşlar illaki vardır... İnternet kullananların %60-70 i böyle programları kullanıyorlardır ama geçen senelerde lime wire programını kullanan 112 kişiyi göz altına almışlardı...
||| meltem  |||

Çevrimdışı Melih KOTBAŞ

• Çaylak
  • Toplam: 12
Benım bu konudakı fikrim;

Mp3-film paylaşımlarının,fiyatları aşağıda çekmeden önüne geçilemez diye düşünüyorum.Tıpkı korsan yazılımlar gibi.Bir albüm yaklaşık 15 tl.Tek bir sanatçıyı dinlemediğinize göre bu fiyat farklı sanatçılarla katlanacaktır.Ve ülkemizde sadece 15 tl verebilen insan sayısı çok az.Diğer husus ise korsan yazılımlar.Ülkemizde ve dünyada kesinlikle yasaklar.Ama günümüzde orta halli bilgisayar almaya kalksanız ortalama 1500 tldir.Ama ne yazıkki kullandığınız programların ortalama fiyatı 150 tldir.Ve bir program ile de yetinemezsiniz.Bilgisayar fiyatına program satın alıyorsunuz.İndirenlerin yanında olmadım hiçbir zaman ama onların tarafından bakarsanız durum böyle.
                                                                                  SAYGILARIMLA.

Çevrimdışı Faik Özkara

• Genel Yönetici
  • Usta
Avrupada bile çoğu kişilere ceza kesiliyor.Tek bir MP3 paylaşıma açılsa bile.

Çevrimdışı Menderes*

• Çırak
konu açılalı çok olmuş ama kullanan arkadaşlar illaki vardır... İnternet kullananların %60-70 i böyle programları kullanıyorlardır ama geçen senelerde lime wire programını kullanan 112 kişiyi göz altına almışlardı...
evet.örnek kurban olmuşlardı..

Çevrimdışı Faik Özkara

• Genel Yönetici
  • Usta
23 Kasım 2007 tarihinden bu yana konu güncel olmadığı için konuyu tarafımdan kilitliyorum.

Bilişim Forum

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor