portakal

Gönderen Konu: Bilgisayarım yazıcımı tanımıyor...  (Okunma sayısı 8338 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pcmeraklısı

• Çömez
  • **
  • Toplam: 0
Bilgisayarım yazıcımı tanımıyor...
« : 28 Kasım 2007, 15:20:50 »
Selam,Hp marka yazıcı kullanıyorum alalı daha 1 ay oldu ,aldığım gün kurdum 1 hafta öncesine kadar da sorunsuzca kullanıyordum ama bir anda bilgisayar yazıcıyı tanımaz oldu,sistemi geri yükledim bağlantı noktasını falan değiştirdim sorun halloldu ama aynı hata tekrar oldu yazıcıyı bilgisayara taktığımda "yeni donanım bulundu" diyor biraz sonra "yükleme sırasında sorun oluştu devam etmek bilgisayarınıza zarar verebilir" diyor.Denetim masası/Yazıcı ve fakslar bölümüne bakıyorum orası boş ama program ekle kaldırda H nin rogramları olduğu gibi duruyor...Ne yapmam gerekiyor acaba garantisine mi vereyim yoksa kendi başıma halledebileceğim bir şeymiğer böyle ise nasıl düzeltebilirim....ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER!!!!!!!

Çevrimdışı Menderes*

• Çırak
  • Toplam: 45
  • :::DENİZLİ:::
Ynt: Bilgisayarım yazıcımı tanımıyor...
« Yanıtla #1 : 28 Kasım 2007, 16:49:11 »
öncelikle denetim masasındaki program ekle/kaldırdan bu programı kaldır.
sonra;
PC yi yeniden başlat,yazıcı takılı olduğu için "yeni donanım bulundu" diyecektir. yazıcı ile verilen CD yi takarak yönergeleri takip ederek kurabilirsin.
unutmadan, yazıcıyı bağlamadan cd den programı kurmuyor.

kolay gelsin..
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2007, 16:57:14 Gönderen: Menderes* »
Bir işe başlamak "bitirmenin" yarısıdır.

Çevrimdışı pcmeraklısı

• Çömez
  • **
« Yanıtla #2 : 28 Kasım 2007, 18:29:36 »
arkadaşım saolasın ama ben yazıcıyı ilk kurduğumda yazıcı bağlı değildi hatta benden böyle istedi...

MyBlueWorld

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 28 Kasım 2007, 19:09:26 »
Anladığım kadarıyla yazıcının sürücü sorunu var eğer yeni donanım bulundu diyorda otomatik yükleme yapmıyorsa sürücü sorunu var kaldırıp tekrar yükleyin yanlız yüklerken yazıcı usb bağlantısı takılı ve açık olsun yükleme sırasında size yazıcı algılama uyarısı verecek kendim ayarlayayım seçeneğini işaretleyip çıkan listeden usb yolunu işaretleyip tamam deyin birde böyle deneyin.

Çevrimdışı pcmeraklısı

• Çömez
  • **
« Yanıtla #4 : 30 Kasım 2007, 00:50:00 »
Teşekkürler kaldırıp tekrar yükledim şimdilik sorunum halloldu ama inşllah bir daha olmaz...Acaba böyle olmasının sebeb neydi?

Çevrimdışı Menderes*

• Çırak
  • Toplam: 45
  • :::DENİZLİ:::
« Yanıtla #5 : 30 Kasım 2007, 14:28:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Teşekkürler kaldırıp tekrar yükledim şimdilik sorunum halloldu ama inşllah bir daha olmaz...Acaba böyle olmasının sebeb neydi?

yüklenen dosya/dosyaların zarar görmüş/silinmiş olmasıdır.
Bir işe başlamak "bitirmenin" yarısıdır.

Çevrimdışı Tekno_Sever

• Çaylak
  • Toplam: 6
  • T€Kn0|0j!y1 §€\/!Y0Rµl\/l
« Yanıtla #6 : 27 Mart 2010, 21:41:42 »
aynı sorun pardus'ta var ilk yüklediğimde tanıyordu ama pardus'u güncellediğimde yazıcıyı tanımıyor?Ayarlarını yaptım ama hala çözüm yok?
I l_ () \/ € Y 0 µ T £ l< l\l 0
T £ l< l\l 0 _ § € \/ £ R

Bilişim Forum

« Yanıtla #6 : 27 Mart 2010, 21:41:42 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor