portakal

Gönderen Konu: USB güç yetersizlik sorunu  (Okunma sayısı 10373 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı uzmandost

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
USB güç yetersizlik sorunu
« : 22 Aralık 2007, 18:54:29 »
Windows XP Professional Edition Service Pack 2 kullanıyorum. Bilgisayarımdaki telefon ve bilgisayar veri aktarımını USB ile yapamıyorum. Kasa da sadece 2 USB var yetmiyodu. Ben de 4'lü USB çoğaltıcı aldım.  Bu 4'lü USB çoğaltıcıya modemi fareyi bağladım bunlar çalışıyor. Fakat telefon ve bilgisayar veri aktarımını yapan kablo çalışmıyor.  Kabloda sorun olmadığından eminim. Kabloyu 4'lü USB çoğaltıcıyada taktım, kasanın arkasındaki 2'liye de taktım çalışmadı. İlk yüklediğpimde çalışmıştı fakat sonrakilerde imkanı yok. Acaba USB den yeterli güçmü alamadı. Bunu BIOS ayarlarından değiştirebilir miyim??? ???

???? ???

Çevrimdışı saidtr

• İlk Adım
  • *
Ynt: USB güç yetersizlik sorunu
« Yanıtla #1 : 16 Ocak 2008, 18:40:43 »
bazen ara kablo olması veri iletimini engelliyor.
bizde mesela bazı flashdiskler kablolu takınca pc görmüyordu.

Çevrimdışı bağlarbaşılı

• Çaylak
  • Toplam: 4
« Yanıtla #2 : 31 Ocak 2008, 19:06:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Windows XP Professional Edition Service Pack 2 kullanıyorum. Bilgisayarımdaki telefon ve bilgisayar veri aktarımını USB ile yapamıyorum. Kasa da sadece 2 USB var yetmiyodu. Ben de 4'lü USB çoğaltıcı aldım.  Bu 4'lü USB çoğaltıcıya modemi fareyi bağladım bunlar çalışıyor. Fakat telefon ve bilgisayar veri aktarımını yapan kablo çalışmıyor.  Kabloda sorun olmadığından eminim. Kabloyu 4'lü USB çoğaltıcıyada taktım, kasanın arkasındaki 2'liye de taktım çalışmadı. İlk yüklediğpimde çalışmıştı fakat sonrakilerde imkanı yok. Acaba USB den yeterli güçmü alamadı. Bunu BIOS ayarlarından değiştirebilir miyim??? ???

???? ???

çoklayıcı takmadan direk usb girişini takmayı deneyiniz.bu tür sorunlar olabiliyor.çoklayıcılar da ve uzatma kablolarında
Teknoloji [email protected] ı 

Çevrimdışı Menderes*

• Çırak
  • Toplam: 45
  • :::DENİZLİ:::
« Yanıtla #3 : 01 Şubat 2008, 00:44:24 »
çoğu 4lü usb hub larda aynı anda ikiden fazla usb yuvası çalışmıyor.
bende de olmuştu: ikisi çalışıyor 3.sünü takarsam çalışmıyordu.
Bir işe başlamak "bitirmenin" yarısıdır.

Çevrimdışı bilişim_hastası@09

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #4 : 28 Mart 2009, 22:03:05 »
ben flash belleği bazen takına bilgisayar kapanıyor ne yapmalıyım

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 238
« Yanıtla #5 : 29 Mart 2009, 01:59:01 »
ben flash belleği bazen takına bilgisayar kapanıyor ne yapmalıyım

Sizin bilgisayarınıza virus girmiş veyahut driverları yanlış kurtuğundan sistem restart atmakta.Ayrıca probleminizi lütfen yeni konu açarak belirtiniz.

???? ???

Usb çoğaltıcılar, usb den elektriği kullanan cihazlar için bazen yetersiz kalabiliyor.Yetersiz kaldığı durumlarda usbden elektriği kullanan cıhazların maksimum elektrik ihtiyacını karşılamak istemesindendir.Mesela taşınabilir harddiskleri usb çoklayıcınıza bağladığınızda güç yetersizliğinden çalışmayacaktır.Usb kablolar maksimum 2 metre boyunda olabilir zaten.2 metre ve fazlasında verilerde ve güç te kayıplar yaşanır.Bios ayarlarından herhangibir şeyi değiştirsenizde sonuç değişmeyecektir.Nedenlerinı belirttim zaten.Çözüm yolu olarak uzatma kablonuzu çıkartıp, data kablonuzu drek bilgisayarınıza bağlamanızdır.Eğerki drek bağlantıda sorun yaşıyorsanız diğer usb yuvasını deneyerek test etmenizdir.
Butur sorunlar yaşamamanız için usb çoklayıcı yerine bilgisayarınıza takılan internal (bilgisayarınızın içe taktığınız donanımlar) bir usb çoklayıcı almanızdır.Hem bilgisayarınızda usb 2.0 desteğine kavuşmakla beraber ekstra 4 usb porta sahip olursunuz.Temsili resmine aşağdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Çevrimdışı nitem

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #6 : 16 Eylül 2009, 22:57:41 »
harici güç kaynağı bulunan usb çoklayıcı kullanmalısınız, başka bir çözümde pci slota takılan usb kart kullanmanız(25 lira civarında)

Bilişim Forum

« Yanıtla #6 : 16 Eylül 2009, 22:57:41 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor