portakal

Gönderen Konu: EKRANIMDA DİK ÇİZGLİER VAR ACİLL YARDIM  (Okunma sayısı 3465 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rainman_25

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
EKRANIMDA DİK ÇİZGLİER VAR ACİLL YARDIM
« : 15 Mart 2008, 15:59:34 »
merhabalar elimde TOSHIBA m60-183 serisi laptop var 2,5 yıldır sorunsuz bir şeklde kullanıyordum fakat 2-3 gün önce ekranda ekranın sol kısmında hafif ortaya yakın bazen sarı bazen yeşil olan dimdik bir çizgi belirdi acayip sinirimi bozdu.acaba neden kaynaklanabilir çok iyi kullanıcıyım sallamadan ,düz masa üzerinde kullanıyorum acava bu sorun neyden kaynaklanabilir ve neler yapmam gerekebilir.ekran kartından kaynaklanıyor diye düşündüm ekran kartı atı mobılıty radeon x700 sürücüsünü kaldırdım gene çıkıyor tek çare format atmak kaldı bilmem acaba onunda bir yararı olurmu.internnetten yeni sürücü indiriyom yükle diyorum elinizdeki mevcut sürücüden yeni değil diyip yüklemiyor.sizce neler yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim cevap bekliyorum acilll...

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 238
Ynt: EKRANIMDA DİK ÇİZGLİER VAR ACİLL YARDIM
« Yanıtla #1 : 15 Mart 2008, 17:45:53 »
Malesef bilgisayarınızda ölü pikseller meydana geldi, eğer bilgisayarınızın garantisi bitmedi ise hemen servise göndermenizdir.Garanti kapsamı altında ekranınızı yenisi ile değiştirecekleridir.Eğer garanti süreniz dolmuşsa (2,5 yıl ise dolmuşa benziyor ama bazen garanti koşulları 3-4 yılda olabiliyor lütfen garanti belgenizi kontrol edin)  yapacağınız fazla birşey yok.Yani ücretini ödeyerek yeni bir monitor taktırmalısınız.Bilgisayarınıza format ataraf veya sürücü güncelleyerek hiçbir sonuca ulaşamayacaksınızdır. (eğer probleminiz sistemsel değilse)

Çevrimdışı Fatih Emektar

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 214
  • ..::ESKİŞEHİRSPOR::..
« Yanıtla #2 : 20 Nisan 2008, 19:40:32 »
monitorde ölü piksel sorunu var bildiğime göre hiçbir firma piksel garantisi vermiyor sen yinede garantisi bitmediyse garantiye ver belki tamiri mümkün olabilir
Nus ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 238
« Yanıtla #3 : 20 Nisan 2008, 20:11:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
monitorde ölü piksel sorunu var bildiğime göre hiçbir firma piksel garantisi vermiyor sen yinede garantisi bitmediyse garantiye ver belki tamiri mümkün olabilir

Firmaların büyük bir çoğunluğu ölü piksel garantısı verirler.Sayı olarak belirtirler; maximum ölü piksel sayısı 10 dur.Yanı 10 tane ölü piksel varsa kesinlikle değiştirirler.Kimisi 4 tane ölü pikselde değiştirir kimii 2 pikselde.Markaya göre değişir.Ama ölü piksel sayısı 10 a ulaştımı garantı kapsamı altında kesin değişim olur.Bilmenizi isterim...

Bilişim Forum

« Yanıtla #3 : 20 Nisan 2008, 20:11:42 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor