portakal

Gönderen Konu: Kayıt Sırasında Vatandaşlık Numarası Uygulaması  (Okunma sayısı 3237 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RAMMS+EIN

• Çömez
  • **
  • Toplam: 6
Böyle bir uygulamayla herkes birer üyelik almış olur ve forum hakkında tutulan istatistiklerin güvenirliğini sağlar bir ölçüde. Ayrıca herhangi bir nedenden banlanan üyenin tekrar foruma üye olması engellenir; bilişim suçu işleyen birisinin savcılık takibi de daha kolay yapılır ve bilişim suçları açısından caydırıcı olur. Çok şey mi istedim? :) Sanırım biraz da altyapı meselesi adminlerimiz daha iyi bilir. Saygılar.

Çevrimdışı Yasin MENEKŞE

• Usta
  • Toplam: 74
  • " Hayal Kurmak Bilgiden Daha Önemlidir. "
    • Kişisel Sitem
Ynt: Kayıt Sırasında Vatandaşlık Numarası Uygulaması
« Yanıtla #1 : 16 Nisan 2008, 23:47:25 »
bilişim rügarının sitesinde öyle bir şey var ama senin dediğin gibimi bilmiyorum ama forumda öyle birşey olması için siteyle bütünleştirmek gerekebilir yada onun için ayrı bir kodlama gerekebilir.
AkzoNobel Kemipol - Kansai Altan'da Laboratuar Teknisyeni 

Çevrimdışı RAMMS+EIN

• Çömez
  • **
  • Toplam: 6
« Yanıtla #2 : 30 Nisan 2008, 21:50:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
bilişim rügarının sitesinde öyle bir şey var ama senin dediğin gibimi bilmiyorum ama forumda öyle birşey olması için siteyle bütünleştirmek gerekebilir yada onun için ayrı bir kodlama gerekebilir.
Gereken neyse yapılsa iyi olur ama adminlerden yanıt gelmediğine göre pek yanaşmıyorlar sanırım böyle bir uygulamaya.

Çevrimdışı Yasin MENEKŞE

• Usta
  • Toplam: 74
  • " Hayal Kurmak Bilgiden Daha Önemlidir. "
    • Kişisel Sitem
« Yanıtla #3 : 30 Nisan 2008, 23:45:30 »
kardeşim adamlar siteylemi uğraşcak programlamı ama dediğim gibi sitelerindeki üyelik öyle
AkzoNobel Kemipol - Kansai Altan'da Laboratuar Teknisyeni 

Çevrimdışı M. Hakan IŞIK

• Cyber-Security
  • Çırak
  • Toplam: 178
« Yanıtla #4 : 06 Aralık 2008, 21:19:31 »
Mernis Projesi kapsamında yapılan .Net tabanlı bilgi paylaşımları süresiz durdurulduğu için internet ortamında canı isteyen vatandaşlık sisteminden bilgi koordinasyonu yapamamaktadır. bazı sakıncalar nedeni ile XML kodlarının dışa verimi İç İşleri bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından engellenmiştir. Art niyetle kullanan bazı siteler olduğu gibi iyi niyetli projelerde kullanılan XML kütüklerinden art niyetle bilgi alınmasıda bu kararın alınmasında etkili oldu galiba...

Sitede senin düşündüğün şeyi 2 sene kadar önce biz düşündük. Ancak bu sıkıntı nedeni ile vaz geçildi.Diğer taraftan sorgu sistemi ile bir bütün olan SMF de bu kadar radikal bir değişikliğe neden olacak kodlama başlı başına forum scripti doğurur. malesef bu kadar basit bir işi yapması için ayrılan zaman çok büyük ve bence gereksiz.

Kolay gelsin

Çevrimdışı Bölükbaşı

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 160
« Yanıtla #5 : 06 Aralık 2008, 21:29:32 »
Ek olarak öyle sıkı denetim olan siteye insanlar üye olmak istemez.

Bazen kendini bilmez bir kaç kişi çıksada zaten moderatörler gerekeni hemen yapmakta. ;)

cenkulus

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 06 Aralık 2008, 22:49:14 »
Kadir Bölükbaşı'nın dediği gibi sıkı denetimi olan sitelerdeki üyeliklere bir bakın isterseniz ne kadar az olduklarını göreceksiniz ayrıca böyle bir sitede dünyanın en iyi koruması olsun ama korsanların bu siteleri ele geçirmelerine engel teşkil etmez. Bir güvenlik saldırısı olduğunda tüm girdilerimiz bu kişilerin eline geçtiğini düşünün o zaman ne yapacağız, düşün bir kere senin kimlik no ile neler yapabileceğini aklın alabiliyor mu? Vallahi benim aklım almıyor...   >:( Ya da şöyle diyelim bu siteler 3. kişlerle iletişime geçebileceğini size söylüyorlar ya da söylemiyorlar veya yönetici ve moderatörler sizin kimlik nonuzu başka amaçlar için kullanmayacaklarından nasıl emin olabilirsiniz.  >:(
Ben böyle bir uygulamaya her zaman karşıyım(güvenlik açısından). :)

Çevrimdışı speaks61

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
« Yanıtla #7 : 03 Eylül 2013, 16:05:02 »
neredeyse gebete ye gireceğiz :P

Çevrimdışı armia741

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
« Yanıtla #8 : 01 Ocak 2014, 09:50:35 »
Ancak bu sıkıntı nedeni ile vaz geçildi.Diğer taraftan sorgu sistemi ile bir bütün olan SMF de bu kadar radikal bir değişikliğe neden olacak kodlama başlı başına forum scripti doğurur.
http://www.pass4sure.org/Cisco/640-911.html   
http://www.fcc.edu/   
http://www.ism.ws/

Bilişim Forum

« Yanıtla #8 : 01 Ocak 2014, 09:50:35 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor