portakal

Gönderen Konu: tv kartları  (Okunma sayısı 2649 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gel_murat_gel

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
    • NOKİA Nseries
tv kartları
« : 21 Mayıs 2008, 13:36:43 »
Arkadaşlar bu konuyla ilgili fazla bilgim yok
Yapmak istediğim şey bilgisayarımdan tv izlemek .
Bunuda sanırım bilgisayarıma tv kartı takarak yapablicem.
Bilgisayarıma tv kartı taktığım zaman digital yayında uydu kanallarını izliyorum bunu biliyorum.
Peki evdeki uydu alıcımla pc ye takıcağım tv kartı arasında negibi farklar olcak.
Blgisayara takılan tv kartı sayesinde program yükleyim kanal şifresi krabilicem galiba.
Piyasada en çok adını duyduğum tv kartı skystar bunu pc me bağlayıp çıkışınada çanak antenmi bağlicam tek yapmam gereken bumu?
Biyerden okudum arkadaş "tv kartını uydu alıcısıyla kullanıcaksan skystar öneririm" diye bir cümle yazmış bu iyicene kafamı karıştırdı.Skystar 2 tv kartını bağımsız kullanamıyomuyum.
Ve buda önemli dvb falan flan gibi kısaltılmış teknolaji adları var bunları açarmısınız hd gibi ve bunlar benim ne işime yaricak?
Yardımcı olucak arkadaşara çok teşekürler tv kartına ihtiyacım var bunun için bişiler bilmem gerek.
« Son Düzenleme: 21 Mayıs 2008, 13:39:11 Gönderen: gel_murat_gel »
Nokia Nseries hakkında
 You are not allowed to view links. Register or Login

Çevrimdışı Tolga İşçİ

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 177
Ynt: tv kartları
« Yanıtla #1 : 22 Mayıs 2008, 15:13:18 »
merhaba;

öncelikle dijital tv kartı marka ve kalite bakımından skystar2.8d pci
veya skyvision dijital pci tv kartlarından birisini tercih etmeni öneririm..

evdeki uydu alıcınla tv kartı arasında pek bir fark olduğu söylenemez.sadece oluşacak farklar,bilgisayardan izleyebilmek ve yayınları kaydedebilmektir.

tv kartını bilgisayarınıza kurduğunuzda direkt olarak izlemeniz pek mümkün değildir.ek olarak bir program daha kurarak tv kanallarını izleyebilirsiniz.bu ek programlara örnek verecek olursak progdvb,altdvb,dvbdream gibi programlardan bir tanesini bilgisayarınıza kurarak izleyebilirsiniz.

dvb dediğimiz olayın açılımı Digital Video Broadcasting yani türkçesi de dijital görüntü yayını demek oluyor.
HD ise,günümüz görüntü teknolojisinin en son nimetlerinden olan High Definition,yani daha yüksek görüntü ve ses kalitesidir.bizim ülkemizde hd yayın yapan cok fazla kanal olmamasına karşın gün geçtikçe yeni yeni kanallar eklendikçe daha çok işimize yarayacaktır. ;)

Piyasada demin de bahsettiğim gibi en çok tutulan,kaliteli ve hesaplı olan markalar skystar veya skyvision kartlarıdır.bu iki karttan birisini bütçenize göre tercih etmenizi öneririm.

kartın kurulumu zaten içinden çıkacak olan kullanım kılavuzuyla da yapabilirsiniz veya bende anlatayım,kasanın içinde (ekran kartının olduğu kısımlarda) boş slotlardan birisine kartı dikkatlice yerleştirip vidalayın.daha sonra çanak antenden gelen koaksiyel kabloyu "lnb in" yazan yuvaya takın.
daha sonra paketin içinden çıkan cd yi takıp kartın yazılımını kurun.daha sonra progdvb,altdvb veya dvbdream gibi programlardan bir tanesini bilgisayarınıza indirin.
indirdikten sonra programı da kurun.kurar kurmaz zaten otomatik bir tarama yapmanızı isteyecektir.taramayı yapıp kanalları bulun.daha sonra zaten hafızasına kaydettiği için en son olarak ta izleyin ;D bu kadar..umarım yeterince aydınlatabilmişimdir... ;)

Çevrimdışı gel_murat_gel

• İlk Adım
  • *
    • NOKİA Nseries
« Yanıtla #2 : 23 Mayıs 2008, 01:22:20 »
Verdiğin bilgiler için sana minnetdarım tolga.Teşekürler gerçekden benim için aciliyeti gereği olan bişidi tavsiyeleri ve bilgilerin önemli bunlar işime yaricak.
Nokia Nseries hakkında
 You are not allowed to view links. Register or Login

Çevrimdışı dodi

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #3 : 29 Eylül 2009, 03:25:48 »
bende bu konuda yenı sayılırım bır sey sormak ıstıyorum agp ana kartım  var pcı turu ekran kartı kullanabılır mıyım yada onerıcegınız baska bır secenek var mı ??

Çevrimdışı Tolga İşçİ

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 177
« Yanıtla #4 : 30 Eylül 2009, 10:16:24 »
ekran kartıyla tv kartı arasında ne gibi bir bağlantı kurdunuz ki? ikiside ayrı ayrı kartlar.görevleri ayrı.

Bilişim Forum

« Yanıtla #4 : 30 Eylül 2009, 10:16:24 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor