Gönderen Konu: Eğer bu e-posta size de gelirse dikkat edin!  (Okunma sayısı 2554 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Harun PEYNİR

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 86
    • Bahar Sokak
Eğer bu e-posta size de gelirse dikkat edin!
« : 05 Haziran 2008, 17:50:15 »
''Türk Kürt kardeştir, PKK kalleştir'' içerikli mailler gelirse aman dikkat !

Kayseri'de terör örgütü PKK ve sigara karşıtı sosyal mesajlar içeren mailleri kullanarak şifre kırıcı programlar yardımıyla şirket ve şahıs hesaplarını boşaltarak 5 milyon YTL vurgun yapan hacker şebekesi çökertildi. 5 ay boyunca 10 ilde takip edilen şebekenin 60 üyesi gözaltında.

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından İstanbul, Antalya, Kayseri, Bolu, Muğla, Niğde, Yozgat, Kocaeli, Erzurum, Zonguldak, Kahramanmaraş illerinde yapılan takip sonrası Ahtapot 06 operasyonu başlatıldı. Operasyon kapsamında, 5 aylık takip sonucu Kayseri ve İstanbul illeri ile bağlantılı olarak faaliyet gösteren M.B. ve Z.A.Y. liderliğindeki suç örgütü çökertildi. Örgütle bağlantısı olan 60 kişi de gözaltına alındı.

Hacker çetesinin internette 'Türk Kürt kardeştir, PKK kalleştir', 'terörü lanetliyoruz', 'Şehitler ölmez vatan bölünmez', 'sigaraya hayır' gibi sosyal içerikli zincir (forward mail) mesajlar göndererek, bilgilerine ulaştıkları kişi veya şirketlerin, şifre kırıcı programlar aracılığıyla hesaplarını boşalttığı tespit edildi. Sanıkların söz konusu elektronik postaları açan kişi ve şirketlerden 5 ayda 5 milyon YTL haksız şekilde elde ettikleri belirlendi. Ayrıca, anlaşmalı şirketlerden bazı günler 50 milyarlık kontur, altın, hisse senedi satın alarak parayı akladıkları, bunu da örgüte aktardıkları belirlendi.

Alıntıdır.
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2008, 11:12:48 Gönderen: Harun PEYNİR »

Çevrimdışı Fatih Emektar

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 214
  • ..::ESKİŞEHİRSPOR::..
Ynt: Eğer bu e-posta size de gelirse dikkat edin!
« Yanıtla #1 : 06 Haziran 2008, 12:40:58 »
vurguncular artık milli duygularımızı alet ederek soygun yapıyorlar gerçekten inanamıyorum bu olanlara allahım ne günlere kaldık...
Nus ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!

Çevrimdışı ucarhuseyin

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
« Yanıtla #2 : 08 Temmuz 2008, 22:02:23 »
Allah harıylısını etsin ne diyelim.

Çevrimdışı Ayşe Merve

• Çaylak
  • Toplam: 78
  • ** Has Osmanlı Kızı **
« Yanıtla #3 : 10 Temmuz 2008, 12:12:07 »
yani gerçekten korkunç bi durum Allah hepimize yardım etsinn!
Sen miydin bana kafa tutan çocuk? :)

Çevrimdışı turabkorkmaz

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 1
    • www.bekarmemurlar.com
« Yanıtla #4 : 08 Kasım 2008, 00:26:16 »
aslinda süper bir fikir.ben binlerce mail listesine sahibim.böyle forwad edilmiş mailleir sakliyorum..
WWW.BEKARMEMURLAR.COM

Bilişim Forum

« Yanıtla #4 : 08 Kasım 2008, 00:26:16 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor