portakal

Gönderen Konu: Pardus 2008'i deneyin!  (Okunma sayısı 3241 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fatih Emektar

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 214
  • ..::ESKİŞEHİRSPOR::..
Pardus 2008'i deneyin!
« : 07 Haziran 2008, 12:15:37 »
Ulusal işletim sistemimiz Pardus'un 2008 modelinin çıkmasına az bir süre kala Beta 1 sürümü duyuruldu. Tek tıklamada indirin, yenilikleri öğrenin.

23 Haziran'da çıkacak olan Pardus 2008'in ilk beta sürümü duyuruldu. Test etmek ve yenilikleri öğrenmek isteyenler Beta sürümü indirip kurabilirler.

Beta 1 sürümünde karşınıza çıkan hataları, eksiklikleri ve isteklerinizi geliştirici ekiple paylaşarak gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Özgürlük İçin tarafından bildirilen habere göre yeni sürümde birçok değişiklik ve yenilikler bizleri bekliyor. İşte bunlardan birkaçı:

Yenilikler

:: Pardus teknolojileri: DBus tabanlı yeni COMAR, daha hızlı ve daha yetenekli bir PiSi, tamamen yenilenen YALI, yeni grafik yapılandırma arayüzü, kullanıcılara çok daha fazla kişiselleştirme imkânı sunan yeni Kaptan.

:: Güncel masaüstü teknolojileri: Tüm masaüstünde eksiksiz policykit, consolekit ve dbus/COMAR bütünleşmesi, Pulseaudio desteği, otomatik yazıcı tanıma altyapısı.

:: Yeni görsel tasarım: Açılış ekranından simge setine, masaüstü arka planlarından uygulama açılış görsellerine kadar her noktası yenilenmiş bir Pardus.

:: Geniş paket desteği: Her geçen gün genişleyen ve güncellenen paket deposu; temel sistemde gcc 4.3.1 RC, glibc 2.8, kernel 2.6.24.7, Python 2.5; masaüstünde OpenOffice.org 2.4.1.3, Mozilla Firefox 3.0 RC1 gibi güncel bileşenler.

Küçük Bir Hata

Pardus 2008 Beta'nın ufak bir hatası var: Türkçe ve İngilizce dışındaki kurulum dillerinde, paket kurulumunun hemen ardından kurulum süreci sonlanıyor.

Dolayısıyla diğer dillerde kurulum şu anda desteklenmiyor. Test ekibine katılarak Pardus 2008 Beta'da karşınıza çıkan hataları bildirerek katkıda bulunabilirsiniz.

Pardus 2008 BETA sürümünü indirmek için You are not allowed to view links. Register or Login

Alıntıdır.
Nus ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!

Çevrimdışı Alguhan

• Çömez
  • **
  • Toplam: 2
  • photoshop-corelDraw
Ynt: Pardus 2008'i deneyin!
« Yanıtla #1 : 02 Temmuz 2008, 18:58:14 »
Pardus 2008 kurdum xp'den sonra biraz karışık geldi.Özellikle program kurmakta zorlandım.iyi tarafı sata diski
kendisi tanıdı ,Pardus'u sata diske kurdum.alışmak biraz zaman alacak ama Pardus kullanmaya kararlıyım.
DAL RÜZGARI AFFEDER AMA KIRILMIŞTIR BİR KERE

Çevrimdışı [email protected]

• Çırak
  • Toplam: 36
« Yanıtla #2 : 02 Temmuz 2008, 19:19:15 »
İlgilenen arkadaşlara Pardusun kararlı sürümü çıktı.Duyurulur...

PenTool

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 06 Temmuz 2008, 00:27:45 »
Şuan bu mesajı yazarken pardus 2008 kararlı sürümü kullanıyorum vede çok memnunum gerçekten bu kadar başarılı bir işletim sistemi beklemiyordum ilk etaplarda ses problemi yaşadım ama biraz araştırınca kullanıcıların %70'inde bu sorun olunca yardım almam uzun sürmedi indirdiğim ALSA kitiyle sorunu hallettim üstelik Amsn programıda windows live messengeri asla aratmayacak şekilde.Sadece tek eksik oyunları oynayamama onuda aşacaklarına inanıyorum

Çevrimdışı darkghost

• Çaylak
  • Toplam: 8
  • http://linuxpardus.blogcu.com
    • Pardus ve Linux
« Yanıtla #4 : 17 Temmuz 2008, 09:31:13 »
oyunlar için  wine var ama bütün oyunları çalıştırmıyor. ama baya bi oyun çalıştırmak istersen cedega var o da paralı bi program.
Blogumu görmek isterseniz  http://linuxpardus.blogcu.com   adresinde biraz dolaşın.

PenTool

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 18 Temmuz 2008, 02:07:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
oyunlar için  wine var ama bütün oyunları çalıştırmıyor. ama baya bi oyun çalıştırmak istersen cedega var o da paralı bi program.
Evet wine hakkında biraz araştırma yapmıştım birçok yazılımı linux ortamında çalıştırdığına dair bilgiler edindim.Ama eğer cedega fiyat yönünden cazip gelirse onuda araştırıp almak için düşüneceğim.Ama gönül isterki Pardus 2009 veya 2010 oyun ve diğer yazılımlar konusunda daha kapsamlı ve güçlü olarak karşımıza çıksın.Ne varki bazı büyük yazılım firmaları linux kullanıcılarını gözardı ettiği sürece buna ulaşmak zorlaşacak gibi.

Çevrimdışı Fatih Emektar

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 214
  • ..::ESKİŞEHİRSPOR::..
« Yanıtla #6 : 18 Temmuz 2008, 15:03:20 »
şuan Pardus 2008 kullanıyorum oyun hastası biri olmadığım için neredeyse bütün işimi Pardus'tan görüyorum 2, işletim sistemi Xp Pardus'ta yapamadığım şeyleride Xp den hallediyorum ve Pardus bilgisayarımda  gayet kararlı bir şekilde çalışıyor.
Nus ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!

Bilişim Forum

« Yanıtla #6 : 18 Temmuz 2008, 15:03:20 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor