Gönderen Konu: microsoft office çok yavaş ve geç açılıyor  (Okunma sayısı 32653 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A_L_i+C_A_N

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
    • chat, bilgisayar ve bilgi platformu
microsoft office çok yavaş ve geç açılıyor
« : 10 Haziran 2008, 14:13:21 »
microsoft office 2003 kullanıyorum.bundan önce office xp kullanyordum.ilk başlarda çok rahat bir şekilde office xp açılıyordu daha sonra microsoft word ü bilgisayarımın açması 5 dk. kadar uzun bir süre oldu.sorunu gidermek için office xp yi silip yerine office 2003 ü yükledim aynı sorun devam etti.office dosyalarımı ve word ü açmam 5 dakikamı alıyor.lütfen yardım edin.
http://chatlaq.tk

Çevrimdışı bosluk

• Çaylak
  • Toplam: 16
  • Sanitorium
    • innDir
Ynt: microsoft office çok yavaş ve geç açılıyor
« Yanıtla #1 : 10 Haziran 2008, 15:35:38 »
Çok fazla sonuç çıkabilecek bir sorun cidden. Ama en basit ve en sık karşılaşılan sorun ve çözümünü hatırlatalım isterseniz; sabit sürücünüzün taranmaya (scandisk ile) ve birleştirilmeye ihtiyaç duyması...
Fragile...

Çevrimdışı Özgür Şenerdoğan

• Genel Yönetici
  • Çırak
  • Toplam: 43
    • http://www.mshowto.org
« Yanıtla #2 : 10 Haziran 2008, 20:51:58 »

Merhaba  office i kaldırıp tekrar kurarmısınız ?  update leriyle birlikte

Özgür ŞENERDOĞAN

You are not allowed to view links. Register or Login

Çevrimdışı A_L_i+C_A_N

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #3 : 11 Haziran 2008, 11:06:40 »
ikisinide denedim değişen bişey olmadı.ama Özgür beyin dediğini scandisk ile değilde disk birleştirici ile yaptım.bilgisayarım windows vista home premium olduğu için scan disk yok.

Çevrimdışı Özgür Şenerdoğan

• Genel Yönetici
  • Çırak
  • Toplam: 43
    • http://www.mshowto.org
« Yanıtla #4 : 11 Haziran 2008, 20:19:40 »

scandisk  98 gibi sistemlerde olan bir disk birleştirici yazılımdı  xp ve vista  2003 gibi sistemlerde   disk defragment yani disk birleştirici olarak  geçmektedir

bilginize ..
Özgür ŞENERDOĞAN

Çevrimdışı Fatih Emektar

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 214
  • ..::ESKİŞEHİRSPOR::..
« Yanıtla #5 : 12 Haziran 2008, 12:48:46 »
arkadaşım birde open office kur öyle dene derim. İndirmek için You are not allowed to view links. Register or Login
Nus ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!

Çevrimdışı darkghost

• Çaylak
  • Toplam: 8
  • http://linuxpardus.blogcu.com
    • Pardus ve Linux
« Yanıtla #6 : 12 Haziran 2008, 20:17:41 »
open office i dene derim seveceğine eminim.(Ücretsizdir)
Blogumu görmek isterseniz  http://linuxpardus.blogcu.com   adresinde biraz dolaşın.

Çevrimdışı A_L_i+C_A_N

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #7 : 13 Haziran 2008, 13:23:44 »
yha open office i denerim ama benim anlayamadığım neden microsoft office geç açılıyor.hemde open office de microsoft office de olan her şey var mı?(yani özellikler)

Çevrimdışı A_L_i+C_A_N

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #8 : 13 Haziran 2008, 13:38:50 »
csrss adında bir dosya varmış onun zannedersem kodları değiştirilmiş virüs programıyla csrss den kaynaklanan virüsü karantina altına aldım.sorun çözüldü.yinede ilgilerinizden dolayı herkese teşekür ederim.

Çevrimdışı Faik Özkara

• "Hedef Bilgi Toplumu" - TRT Bilişim Rüzgarı
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 208
  • Kocaeli Üniversitesi Otomotiv Teknikeri
    • http://flavors.me/FaikOzkara
« Yanıtla #9 : 13 Haziran 2008, 16:12:36 »
csrss adında bir dosya varmış onun zannedersem kodları değiştirilmiş virüs programıyla csrss den kaynaklanan virüsü karantina altına aldım.sorun çözüldü.yinede ilgilerinizden dolayı herkese teşekür ederim.

Lütfen mesaj taşması(Flood) yapmayalım.

Çevrimdışı bosluk

• Çaylak
  • Toplam: 16
  • Sanitorium
    • innDir
« Yanıtla #10 : 13 Haziran 2008, 18:38:51 »
"Benim mesajıma da aynı şeyi yazmışsınız. O yüzden belirtmek istiyorum burada da...

Bilgi : Mesaj taşması yani flood, bilişim sektörüne forumlar ile değil sohbet programları ile bundan 20 sene kadar önce kazandırılmış bir terimdir. En bilinenlerinden mIRC ile bir kanala girdiğinizde eğer arka arkaya aynı şeyleri yazıyorsanız ya da birbiri ardından 30 kez aynı mesajı bir anda gönderiyorsanız buna mesaj taşması denilir ve kanaldan engellenme nedenidir. Normalde karşımızdaki kişi ile konuştuğumuzda; yeni bir cümle söylemek için sohbet ettiğimiz kişinin araya bir cümle söylemesini beklemeyiz, çoğu kez konuşulan konuyu aydınlatmak adına 2-3 kez cümle kurabiliriz ardarda. Sadece karşımızdaki hiç konuşmadığı halde biz 50 cümle bir anda söylemeye çalışırsak bunun adı flood olur. Günümüzde forum siteleri kurallarını bilmiyorum ayrı ayrı, her girdiğim forumun da kendine özel tuhaf kuralları varsa emin değilim. Ancak genel bir kaidedir yazım kuralları ; ve abesle iştigal etmeyen her yerde de büyük puntolar ile daha siteye ilk girişte uyarı gösterilmiyorsa değişmezler.

Öte yandan ne sohbet programları ile, ne de forum siteleri içinde renkli harflerle, hele ki kırmızı bir yazıyla, haber ya da bilgilendirici konu içeriği dışında uyarı yazmak; gerek kullanıcılar, gerekse de kullanıcı memnuniyetini üst seviyede tutması gereken yetkililer tarafından hiç de hoş karşılanan bir durum değildir.

Yetkililerden ilgili üst kısımdaki mesajların ve benim bu mesajımın toplu halde silinmesini talep eder, kimseyi rencide etmemesi açısından da en kısa sürede yapılmasını rica ederim.

Saygılarımla..."

Diye yazmıştım ama önceki konudaki mesajımın da mesaj taşması bilgisi ile düzenlendiğini gördüm şimdi. Lütfen gerekli uyarı ve bilgi, FORUM KONULARI kısmında doğru düzgün biçimde açıklansın. Zira bu şekilde tam bir konu konuşurken yazılan yazı ve uyarılar, biz kullanıcıların sohbet ve paylaşım isteğimizi kaçırıyorlar. Kimseyi düzeltmenin kimsenin haddine olmadığına inananlardanım. Madem değişik bir kural var ve iki kez mesaj atılsa bile her kullanıcı tarafından kıpkırmızı harflerle; tabiri caizse kafamıza çarpılacak bir kural bu, o halde Kurallar kısmında da tam olarak uyulması gerektiği açıklanmalı...
« Son Düzenleme: 13 Haziran 2008, 19:22:10 Gönderen: bosluk »
Fragile...

Gökşen PASLI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 13 Haziran 2008, 21:32:40 »
ikisinide denedim değişen bişey olmadı.ama Özgür beyin dediğini scandisk ile değilde disk birleştirici ile yaptım.bilgisayarım windows vista home premium olduğu için scan disk yok.

sorununuzun çözüldüğüne ayrıca sorunu nasıl çözdüğünüzü anlatmanıza sevindim
Windows 2000 den bu yana scandisk ismi chkdisk olarak değiştirilmiştir sürücüye sağ tıkladığınızda araçlar kısmındaki hata denetimi kısmıdır

Çevrimdışı vicem53

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #12 : 04 Mart 2010, 11:29:43 »
arkadaşlar mrb aynı sorun bende de var sürekli olarak word belgesini kullanmaz sorundayım ama çok ağır çalışıyor açarken ve kapatırken sürekli beklemek zorunda kalıyorum. office 2003 programı kullanıyorum kaldırıp yeniden kurdum programı hala aynı hayatı yaptı. yazıcıdan olabileceğini düşündüm 2 yazıcıyı söküp öyle denedim ama bişey değişmedi yazdıklarınız okuyup bişeyler denemeye çalıştım ama bir fadası olmadı yardıma ihtiyacım var bilen biri varsa lütfen ne yapacağımı söylesin

Çevrimdışı dr4q10

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #13 : 25 Mart 2010, 10:43:08 »

dostum hangı program ile tarattın ?anti virus programının adı neydı yanı ?

Çevrimdışı musrehberim

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #14 : 10 Ağustos 2010, 10:28:31 »
Arkadaşlar office 2003 te excell power point ve diğer programlar çok hızlıyken word çok yavaş açılıp kapanıyorsa kesin çözümü burada anlatacağım. cevabı çok geç olsada belki işe yarar diye düşünüp sırf bunu yazmak için kayıt oldum siteye :D

öncelikle gizli klasörleri ve korunan işletim sistemi klasörlerini göstermemiz gerekiyor. bunun için belgelerim yada bilgisayarıma girerek üstten araçlar'ı tıklayıp klasör seçeneklerini seçiyoruz.

Gelen pencereden görünümü seçiyoruz oradaki seçeneklerden Gizli Klasörleri Göster Diyoruz ve Ardından yine aynı pencerede az aşağıda Korunan İşletim Sistemi Dosyaları Gizle(Önerilen) yazanı devre dışı bırakıyoruz yanındaki işareti kaldırarak. ardından tamam diyip o pencereden çıkıyoruz. Sonra Gene Bilgisayarıma Girip Yerel Disk C ye giriyoruz. Buradan Documents and Settings - Administrator yada bilgisayarın ismi ne ise ona tıklıyoruz - buradan Application Data-Microsoft-Templates klasörüne girip Normal adlı klasörü siliyoruz tamamen. işlem tamamdır ve %100 sorun halledilmiştir. ardından dilerseniz gizli klasörü ve korunan dosyaları gene araçlar klasör seçenekleri görünümden gizleyebilirsiniz eski haline çevirebilirsiniz.
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2010, 14:35:48 Gönderen: ッ 'Faik-im Özkara' ヅ »

Çevrimdışı Spectre968

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #15 : 30 Ağustos 2010, 11:57:58 »
Arkadaşlar office 2003 te excell power point ve diğer programlar çok hızlıyken word çok yavaş açılıp kapanıyorsa kesin çözümü burada anlatacağım. cevabı çok geç olsada belki işe yarar diye düşünüp sırf bunu yazmak için kayıt oldum siteye :D

öncelikle gizli klasörleri ve korunan işletim sistemi klasörlerini göstermemiz gerekiyor. bunun için belgelerim yada bilgisayarıma girerek üstten araçlar'ı tıklayıp klasör seçeneklerini seçiyoruz.

Gelen pencereden görünümü seçiyoruz oradaki seçeneklerden Gizli Klasörleri Göster Diyoruz ve Ardından yine aynı pencerede az aşağıda Korunan İşletim Sistemi Dosyaları Gizle(Önerilen) yazanı devre dışı bırakıyoruz yanındaki işareti kaldırarak. ardından tamam diyip o pencereden çıkıyoruz. Sonra Gene Bilgisayarıma Girip Yerel Disk C ye giriyoruz. Buradan Documents and Settings - Administrator yada bilgisayarın ismi ne ise ona tıklıyoruz - buradan Application Data-Microsoft-Templates klasörüne girip Normal adlı klasörü siliyoruz tamamen. işlem tamamdır ve %100 sorun halledilmiştir. ardından dilerseniz gizli klasörü ve korunan dosyaları gene araçlar klasör seçenekleri görünümden gizleyebilirsiniz eski haline çevirebilirsiniz.

üstteki arkadaşın önerdiği yöntemi denedim işe yarıyor bu konuda sorunu olanlara tavsiye ederim.

Bilişim Forum

« Yanıtla #15 : 30 Ağustos 2010, 11:57:58 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor