Gönderen Konu: İşlemcide mi sorun var ?  (Okunma sayısı 2503 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Runarch

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
  • MMORPG
    • S4 League Türkiye
İşlemcide mi sorun var ?
« : 22 Mayıs 2010, 16:19:48 »
Merhaba, ben bilgisayarın parçalarını komple çıkartıp temizledim. İşlemcinin üzerindeki, soğutmaya yardımcı olan krem benzeri şeyi dalgınlıkla sildim. PC'yi açtığımda normal açıldı daha sonra reset atıp açmaya çalıştığımda Windows System dosyasını açamıyor diye bi hata aldım. Format attım ama şuan da pcyi açtığımda tam açılırken kendi kendine reset atıyor PC. Acaba işlemcinin üzerindeki kremi sildiğim için böyle bir sorun olmuş olabilir mi ? Ya da başka ne gibi bi sorun olabilir ? O krem gibi şeyin tam adını bilmiyorum ama çevredeki teknik servislere sordum 5 TL dediler...Başka bulabileceğim yerler varsa bilgilendirirseniz sevinirim...
There is Always an Option!

Çevrimdışı Melih KOTBAŞ

• Çaylak
  • Toplam: 12
Ynt: İşlemcide mi sorun var ?
« Yanıtla #1 : 22 Mayıs 2010, 16:23:26 »
Merhabalar..

İşlemcinin üzerindeki bahsettiğiniz krem işlemci macunudur.Bu sayede işlemciniz stabil çalışır ve soğuk kalır.Eğer ki silinirse bahsettiğiniz gibi bilgisayar reset atmaya başlayacaktır.Öyle kullanmayı denemeyin çünkü işlemcinizi kaybedebilirsiniz.

Çevrimdışı <MEHMET>

• By DeHsEt
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 87
  • Bilişim Rüzgarı
« Yanıtla #2 : 23 Mayıs 2010, 12:28:31 »
   Melih Bey bahsetmiş. İşlemci macunu piyasada bulunabilen bir macundur. Fiyatı da 5 TL civarıdır.
İlim ilim bilmektir, ilim kendini bilmektir...
Yunus EMRE

Çevrimdışı Runarch

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
  • MMORPG
    • S4 League Türkiye
« Yanıtla #3 : 23 Mayıs 2010, 14:28:22 »
Çok teşekkürler. Ben de araştırdım fiyatı 5 TL. İşlemci uçmadan alsak iyi olucak :D
There is Always an Option!

Bilişim Forum

« Yanıtla #3 : 23 Mayıs 2010, 14:28:22 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor