portakal

Anket

TTNET'in yeni hizmeti olan VDSL-2 'yi nasıl buluyorsunuz?

Geçebilirim
26 (30.6%)
hayır hızımdan memnunum
38 (44.7%)
kararsızım
21 (24.7%)

Toplam Oy Verenler: 84

Gönderen Konu: VDSL-2 Hakkında düşünceleriniz...  (Okunma sayısı 20455 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tolga İşçİ

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 177
VDSL-2 Hakkında düşünceleriniz...
« : 30 Haziran 2008, 23:30:12 »
Arkadaşlar Ttnet'in son derece hızlı yeni hizmti olan Vdsl-2 hizmete girdi...çok yakında artık birçoğumuzun evlerinde saniyeler içinde gb boyutunda filmler indirebileceğiz...ancak tabi bunun da bir fiyatı var. Ttnet bu paket için ücretlendirmesini 168 ytl olarak belirtti.siz ne düşünüyorsunuz?

Çevrimdışı anacoda

• Çömez
  • **
  • Toplam: 1
Ynt: VDSL-2 Hakkında düşünceleriniz...
« Yanıtla #1 : 30 Haziran 2008, 23:50:42 »
ortakklarla alıcaksınxD
yani üst komsu alt komsu
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2008, 23:53:11 Gönderen: anacoda »

Çevrimdışı Bölükbaşı

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 160
« Yanıtla #2 : 01 Temmuz 2008, 08:40:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
ortakklarla alıcaksınxD
yani üst komsu alt komsu
Anacoda yazdıkların site ile uyuşmayıp yasal olmayan bağlantılara yol göstermekte bu tür görüş bildirmen anketin amacından çıkmasına başka yöne kaymasına neden olur.

VDSL-2 Hakkındaki düşüncem aslında buradaki hız Dünya standardında veTürkiye için çok iyi bir gelişme.Ama fiatı yüksek olduğundan VDSL-2 kullanmayı şu an çoğu internet kullanıcısı gibi düşünmüyorum.Zaten normal internet hızları ile ne yapıyoruz ki.

Ama büyük Şirketler Tv şirketleri ve Resmi kuruluşlar için çok faydalı ve fiat olarak bu tür kurumlara ucuz gelecek bir fiat.Bu tür kurumlar için VDSL-2 kullanılması bile bizlere gerek televizyon yayınlarında haber hızı resmi kurumlarda hizmet hızı olarak geri dönecektir.

Sonuç olarak hızından memnunum ama kullanmayı bir ev yada işyeri kullanıcısı olarak düşünmüyorum...

Çevrimdışı Fatih Emektar

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 214
  • ..::ESKİŞEHİRSPOR::..
« Yanıtla #3 : 01 Temmuz 2008, 12:23:51 »
aslında hızımdan memnun değilim ama geçmeyide düşünmüyorum çok pahalı telekomun bir rakibi olmadığı için yani tekel olduğu için resmen kafasına göre fiyat koymasıda açıkçası canımı sıkıyor.
Nus ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 238
« Yanıtla #4 : 01 Temmuz 2008, 13:17:00 »
Türkiye için bu fiyat gayet uygun, bağlantı hızıda tatminkar fakat Yurt dışı çıkışlarındada bir gelişme bekliyoruz, Yoksa bu hız artışının bir önemi kalmayacak....

Çevrimdışı Faik Özkara

• "Hedef Bilgi Toplumu" - TRT Bilişim Rüzgarı
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 208
  • Kocaeli Üniversitesi Otomotiv Teknikeri
    • http://flavors.me/FaikOzkara
« Yanıtla #5 : 01 Temmuz 2008, 15:04:46 »
Tabiki herkez VDSL-2'ye geçmek ister.Ama fiyatlar yüksek.Bu yüzden geçmeyi düşünmüyorum.Hızımdan memnunum.

Çevrimdışı anacoda

• Çömez
  • **
« Yanıtla #6 : 01 Temmuz 2008, 16:49:40 »
ortakklarla alıcaksınxD
yani üst komsu alt komsu
Anacoda yazdıkların site ile uyuşmayıp yasal olmayan bağlantılara yol göstermekte bu tür görüş bildirmen anketin amacından çıkmasına başka yöne kaymasına neden olur.

VDSL-2 Hakkındaki düşüncem aslında buradaki hız Dünya standardında veTürkiye için çok iyi bir gelişme.Ama fiatı yüksek olduğundan VDSL-2 kullanmayı şu an çoğu internet kullanıcısı gibi düşünmüyorum.Zaten normal internet hızları ile ne yapıyoruz ki.

Ama büyük Şirketler Tv şirketleri ve Resmi kuruluşlar için çok faydalı ve fiat olarak bu tür kurumlara ucuz gelecek bir fiat.Bu tür kurumlar için VDSL-2 kullanılması bile bizlere gerek televizyon yayınlarında haber hızı resmi kurumlarda hizmet hızı olarak geri dönecektir.

Sonuç olarak hızından memnunum ama kullanmayı bir ev yada işyeri kullanıcısı olarak düşünmüyorum...

o zaman uygun cwp vereyimm
iş yeri vs sahibi olsaydım alırdım ama ev için suanki yeterli

Çevrimdışı bosluk

• Çaylak
  • Toplam: 16
  • Sanitorium
    • innDir
« Yanıtla #7 : 01 Temmuz 2008, 16:54:50 »
Evet, ev kullanıcısı için hayli yüksek bir fiyat. Gördüğüm kadarıyla ama en büyük eksikliği de gönderme hızlarının sadece 1 mbit olması. Zaten internette 32 MB indirmeye izin veren sunucu bulabilmek büyük bir meseleyken, nasıl ve nereden bu filmi indirebileceğiz o biraz merak konusu. Ha, ttnet film indirmek ile paylaşım programları ya da rapidi kastediyorsa (ki parayla indirilebilecek film satışını bildiğim kadarıyla Türkiye'de yapan bir kurum yok, filmleri saniyelerle indirebilin diye VDSL'yi çıkarttık diyen TT-Net'in korsan filmleri kastettiğinden eminim), zaten ne rapid o hızı destekleyen akıcı sunuculara sahip, ne de sadece 1 mbit gönderim ile 32 MB indirmeye izin veren bir paylaşım sistemi bulunmaz, hadi bulundu diyelim 2 günde ülke banı yeriz tümünden, sonra da bizi kimse oyunlarına almıyor diye dövünür dururuz...

Ttnetin ne yapmaya çalıştığını pek anlamıyorum esasında. Hani mevcut hızları stabil biçimde yavaşlama ya da kesintiler olmadan verebilse tamam da, yahu zaten zırt pırt internet kesiliyor, habire hızlar yavaşlıyor, kimi zaman yurtdışı çıkışları günlerce kendine gelemiyorken; yani zaten mevcut bir darboğaz varken, nasıl oluyor da bu kadar yüksek hızlar vaad edebiliyorlar, şahsen ben bu VDSL-2'nin performansının yarısını bile sorunsuzca veremeyeceklerine inanıyorum şu anki servis hızları, teknolojik bilgileri ve alt yapıları ile...

Ha, senelerdir Türk kullanıcılarından tek tekel olarak kazandıkları milyonlarca ytl'nin yüzde birini farelerin yiyemediği fiber optik kablolarla istanbul'un kazılmamış 30 kilometre altından gizli gizli geçirmişlerse senelerce, tebrik ederim tabi :P
Fragile...

Çevrimdışı ferman_66

• Çömez
  • **
  • Toplam: 5
« Yanıtla #8 : 01 Temmuz 2008, 17:06:07 »
Geçsek bile bu hızı bizim modemler kaldıracakmı? peki
BİLGİSAYARINMI VAR DERDİN VAR...

HERYERDE TÜRKÇE KARAKTER...

Çevrimdışı Bölükbaşı

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 160
« Yanıtla #9 : 01 Temmuz 2008, 17:10:05 »

ADSL kullanıcılarının var olan modemleri VDSL2 ile çalışmıyor. Bu nedenle daha hızlı internet isteyenlere servis sağlayıcılar modem de verecek.
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2008, 17:12:33 Gönderen: Kadir Bölükbaşı »

Çevrimdışı bosluk

• Çaylak
  • Toplam: 16
  • Sanitorium
    • innDir
« Yanıtla #10 : 01 Temmuz 2008, 17:11:30 »
Tabiki hayır :P Mevcut modemlerimiz en fazla VDSL 1'i kaldırabiliyorlar (o da destekleri zaten varsa). Yine bir modem kargaşası, yine piyasaya girecek Telekom destekli firmalar, yine Tt-Net ile yapacakları anlaşmalar, ihaleler, modemi al 2 ay bedava kullan durumları, yine arada ihya olacak bazı şirketler.....

Konu bizim telekom olduğunda ilk etapta helal olsun diyorum ama hemen akabinde ne gibi bir bit yeniği çıkacak altından acaba demeden duramıyorum da :P
Fragile...

Çevrimdışı MustafaUltraslan

• Çaylak
  • Toplam: 15
  • Kayserili Olmak Anlatılmaz,Yaşanır
« Yanıtla #11 : 02 Temmuz 2008, 11:19:48 »
169 lira verecek kadar zengin değilim daha 29 lirayı zor ödüyorum.yoksa kim geçmek istemez ki?

Çevrimdışı RAMMS+EIN

• Çömez
  • **
  • Toplam: 6
« Yanıtla #12 : 02 Temmuz 2008, 12:23:16 »
Bu ne çelişkidir yarabbim! Hem film ya da müzik indirmek yasal değildir derler hem de insanları yasal olmayan işleri yapmaya yöneltirler.

Çevrimdışı Faik Özkara

• Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #13 : 02 Temmuz 2008, 14:26:05 »
Bu ne çelişkidir yarabbim! Hem film ya da müzik indirmek yasal değildir derler hem de insanları yasal olmayan işleri yapmaya yöneltirler.

Arkadaşım evet internetten film ve müzik indirmek yasal değil.Ama mesela TTnet'in sunduğu müzik indirme servisini göz önünede alınması gerekli.Yani anlatmak istediğim yasal olanlar var olmayanlar var.Daha fazla polemik yapmadan kısa ve öz olarak bunu anlattım.Seninde anlaman gerekir.

Çevrimdışı İsmail YÜKSEL

• Usta
  • Toplam: 53
  • TEMP
« Yanıtla #14 : 02 Temmuz 2008, 16:37:22 »
ankete geçmek istiyorum ama pahalı ve modem sorunu var diye birşey daha ekleyin  ;D
TEMP

cenkulus

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 04 Temmuz 2008, 12:56:28 »
169 ytl çok pahalı,ayrıca bıktım bu telekomdan başka bir kuruluş yok mu neden bizde sadece telekom var,diğer ülkelerde rekabet için birden fazla şirket var,tekelcilik sonucunda istediği fiyatı koyabiliyor ayrıca bu şirketi denetleyen de yok denetleyecek de bu mekenizmalar olmadığı sürece telekom her yerde istediği gibi at koşturur,bizde boşu boşuna böyle çene yorarız.
Zenginde olsam 169 ytl vermem,parayı yolda bulmadık...

Çevrimdışı İbrahim

• Çaylak
  • Toplam: 12
  • uludağ üniversitesi makine tek.tasarım
« Yanıtla #16 : 13 Temmuz 2008, 22:12:54 »
herkes gibi 169 lira ödemekdense şimdiki hızla devam ederim zaten memnunum
2009 dgs ODTÜ,uludağ üni.

Çevrimdışı Yasin MENEKŞE

• Usta
  • Toplam: 74
  • " Hayal Kurmak Bilgiden Daha Önemlidir. "
    • Kişisel Sitem
« Yanıtla #17 : 13 Temmuz 2008, 22:31:21 »
ben geçmiyeceğim %1milyon ;D ucuzlamadan

geçen gün telefon geldi ve şu telekomdan şu sözler söylendi

-iyi günler
bizim daimi müşterimiz olduğunuz için ve uzun süredir ADSL bağlantızın olduğu için size 20 dk ucretsiz konuşma ve
25 ytl ADSL ücreti ödiyeceksiniz dendi

ne kadar yalan ne kadar doğru bilemem

5 tane telefon faturası ve 2 tane adsl faturası var ödenmemiş ;D;D nasıl geçeyim VDSL-2 ye???
AkzoNobel Kemipol - Kansai Altan'da Laboratuar Teknisyeni 

Çevrimdışı İsmail YÜKSEL

• Usta
  • Toplam: 53
  • TEMP
« Yanıtla #18 : 14 Temmuz 2008, 22:26:58 »

???  ???  ???
TEMP

Çevrimdışı Yasin MENEKŞE

• Usta
    • Kişisel Sitem
« Yanıtla #19 : 14 Temmuz 2008, 22:42:32 »

???  ???  ???

ben türktelekomun yalançısıyım ...

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 238
« Yanıtla #20 : 15 Temmuz 2008, 09:01:36 »
Evet, ev kullanıcısı için hayli yüksek bir fiyat. Gördüğüm kadarıyla ama en büyük eksikliği de gönderme hızlarının sadece 1 mbit olması. Zaten internette 32 MB indirmeye izin veren sunucu bulabilmek büyük bir meseleyken, nasıl ve nereden bu filmi indirebileceğiz o biraz merak konusu. Ha, ttnet film indirmek ile paylaşım programları ya da rapidi kastediyorsa (ki parayla indirilebilecek film satışını bildiğim kadarıyla Türkiye'de yapan bir kurum yok, filmleri saniyelerle indirebilin diye VDSL'yi çıkarttık diyen TT-Net'in korsan filmleri kastettiğinden eminim), zaten ne rapid o hızı destekleyen akıcı sunuculara sahip, ne de sadece 1 mbit gönderim ile 32 MB indirmeye izin veren bir paylaşım sistemi bulunmaz, hadi bulundu diyelim 2 günde ülke banı yeriz tümünden, sonra da bizi kimse oyunlarına almıyor diye dövünür dururuz...

Ttnetin ne yapmaya çalıştığını pek anlamıyorum esasında. Hani mevcut hızları stabil biçimde yavaşlama ya da kesintiler olmadan verebilse tamam da, yahu zaten zırt pırt internet kesiliyor, habire hızlar yavaşlıyor, kimi zaman yurtdışı çıkışları günlerce kendine gelemiyorken; yani zaten mevcut bir darboğaz varken, nasıl oluyor da bu kadar yüksek hızlar vaad edebiliyorlar, şahsen ben bu VDSL-2'nin performansının yarısını bile sorunsuzca veremeyeceklerine inanıyorum şu anki servis hızları, teknolojik bilgileri ve alt yapıları ile...

Ha, senelerdir Türk kullanıcılarından tek tekel olarak kazandıkları milyonlarca ytl'nin yüzde birini farelerin yiyemediği fiber optik kablolarla istanbul'un kazılmamış 30 kilometre altından gizli gizli geçirmişlerse senelerce, tebrik ederim tabi :P

Şöyle bir açıklamada getirmek istiyorum: VDSL-2 ile beraber herkes hızın mükemmel olacağı kaanatinde fakat durum böyle olmayacak.VOİP ve KABLOTV kuruluşları için hazırlanmış bir proje olduğunun altını vurgulamak isterim.32 mbit hızınızın sadece 8mbit kadar olanını internet için kullanabileceksiniz; diğer kalan kısımda kablotv ye yönlendirilecek.Şuanlık 32mbit  internet için kullanıma açık olsada bunun uzun süreceğini sakın zannetmeyin.Düşünsenize herkese 32mbit internetin oldugunu; Türkiyenin yurt dışı bağlantı çıkışı 160gbit, eskaza interneti sadece flim ve oyun indirmek için kullanan abonelerin bir anda aynı anda download yaptıklarını??? sonuç facia gibi birşey olur zaten.Aynı zamandada 32mbit internetin 1mbit upload olduğunu görüyoruz; burdanda anlaşılıyorki, vdsl-2 nin internet hızının artması için değil kablo tv yayınlarının akıcı bir şekilde evimize kadar gelmesini sağlamak amaçlı çıkarılmıştır..Durumu az çok anlamıssınızdır ;)

Çevrimdışı Cezzbedici2

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
  • ULTiMaTe MaRSHaL
    • Fevzi Acun
« Yanıtla #21 : 19 Temmuz 2008, 14:14:23 »
Anında geçicem beklenirmi ya hem 8.mbit bir hız yaklaşık 70-80 ytl olucak diye tahmin ediyorum beklenirmi bu  :)
« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2008, 15:19:04 Gönderen: Cezzbedici2 »
FA BiLiŞiM SaLoNu®2002

Çevrimdışı Faik Özkara

• Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #22 : 21 Temmuz 2008, 02:16:02 »
Anında geçicem beklenirmi ya hem 8.mbit bir hız yaklaşık 70-80 ytl olucak diye tahmin ediyorum beklenirmi bu  :)

Beklemene gerek yok.Fiyatlar aşağıdaki linkte  ;)

Çevrimdışı Emre Gündüz

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #23 : 22 Ağustos 2008, 01:51:24 »
benım internetim bana yetiyor... cunku normal bi ev bilgisayarı adsl tercihim bence vdsl 2 büyük şirketler için işe yarıcak bir internet hızı

Çevrimdışı Emre Gündüz

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #24 : 22 Ağustos 2008, 01:55:07 »

Beklemene gerek yok.Fiyatlar aşağıdaki linkte  ;)

fiyatlarda biraz yuskek bence benim kullandığım internet 52 ytl ve yeterince ii bunun yerıne neden aylık 100 ytl veriim ki

Çevrimdışı rutkayergun

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 2
« Yanıtla #25 : 22 Ağustos 2008, 22:13:24 »
parayı sokaktan topladığım ilk gün kesinlikle geçeceğim

Çevrimdışı memocuk

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #26 : 12 Eylül 2008, 15:02:21 »
Bence ttnet, kaş yapalım derken göz çıkaracak. 1 mbps olan internet hızım son zamanlarda yavaşlamaya başladı, inşallah ttnetle ilgilisi yoktur. Vdsl 2 gerçekten gb lık verileri hızlı indirmemizi sağlıyabilir ama 168 ytl, her ay karşılanamaz gibi geliyor :)

Çevrimdışı Er-ŞAH

• İlk Adım
  • *
    • Özgürlük İçin
« Yanıtla #27 : 17 Eylül 2008, 17:51:31 »
parayı sokaktan topladığım ilk gün kesinlikle geçeceğim

:):):):):)
  :) :) :)söze bile gerek yok gerçekten fiyat olanüstü yüksek

Çevrimdışı Yiğit Emir Ahi

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #28 : 13 Ekim 2008, 15:26:52 »
4 kişi  ile 4096 / 1024 kullanmak en mantıklısı.Adam başı 22.5 YTL...Hemde herkes nete yüklense bile gene canavar gibi...

Çevrimdışı pckolojik

• Çömez
  • **
  • Toplam: 3
« Yanıtla #29 : 13 Ekim 2008, 15:35:50 »
4 kişi  ile 4096 / 1024 kullanmak en mantıklısı.Adam başı 22.5 YTL...Hemde herkes nete yüklense bile gene canavar gibi...

Ortaklarla kapışmassan Sorun yok ;D
"Hedef Bilgi Toplumu ise bizde varız..."

Çevrimdışı Lotus Expeditor

• Çırak
  • Toplam: 69
  • Lotusun tekiiiiiiiiiii
« Yanıtla #30 : 13 Ekim 2008, 16:27:57 »
Japonyada olsam alırdım.Çok pahalı orda 3 DOLAR.
Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Çevrimdışı pckolojik

• Çömez
  • **
  • Toplam: 3
« Yanıtla #31 : 13 Ekim 2008, 16:34:20 »
Japonya rj 45 portlu sistem kullanmıyor.Fiber kablolu 1 GBIT lık hatları eve çekebiliyor çok sağlam alt yapıları var.1 GBIT internet Fiyatı ise 60 YTL.Daha ne olsun
"Hedef Bilgi Toplumu ise bizde varız..."

Çevrimdışı Tolga İşçİ

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 177
« Yanıtla #32 : 13 Ekim 2008, 17:08:07 »
Japonyaya mı gitsek napsak :D

Çevrimdışı Yasin MENEKŞE

• Usta
    • Kişisel Sitem
« Yanıtla #33 : 13 Ekim 2008, 17:09:03 »
Japonya rj 45 portlu sistem kullanmıyor.Fiber kablolu 1 GBIT lık hatları eve çekebiliyor çok sağlam alt yapıları var.1 GBIT internet Fiyatı ise 60 YTL.Daha ne olsun

sitede ben böyle bir konu açmıştım :):)

Çevrimdışı вєη x

• Çırak
  • Toplam: 50
« Yanıtla #34 : 13 Şubat 2009, 22:37:19 »
Tabiki herkez VDSL-2'ye geçmek ister.Ama fiyatlar yüksek.Bu yüzden geçmeyi düşünmüyorum.Hızımdan memnunum.
Aynen katılıyorum.
уapaмaγaćağıмız şєу уσктuя, Sadєćє iмкaηSızı вaşaямaк zaмaηıмızı aLıя.

Çevrimdışı mahlasım

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #35 : 17 Şubat 2009, 20:20:35 »
şimdiki fiyatlar bile standatrların üstünde  bu fiyata bu internet işim olmazz dayııııııııı :o

Çevrimdışı ahmetyildirim_tr

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #36 : 17 Şubat 2009, 20:57:28 »
çok pahalı abartmışlar biraz ..

Çevrimdışı TimuRLenG

• Çömez
  • **
  • uAGümüşhane <3
« Yanıtla #37 : 18 Şubat 2009, 17:26:03 »
İşyerleri ve kafeler için daha faydalı olur, ayrıca online server kurucuları içinde.Ben ev kullanıcısıyım ve bana 1024 mb hız yeter :)

Hızımdan memnunum.

Çevrimdışı tugkan

• İlk Adım
  • *
    • www.beyemlak.net
« Yanıtla #38 : 20 Şubat 2009, 20:50:44 »
ya japonlarda bi sıkıntı var yada bizde.Bu fiyat farkları ne ya böyle....fark da değil uçurum.
(((WISE MAN)))

Çevrimdışı вєη x

• Çırak
  • Toplam: 50
« Yanıtla #39 : 20 Şubat 2009, 21:56:29 »
ya japonlarda bi sıkıntı var yada bizde.Bu fiyat farkları ne ya böyle....fark da değil uçurum.
Bana kalırsa japonlarda değil de biz dünyanın en pahalı internetini kullanan bizde sorun var  :(
уapaмaγaćağıмız şєу уσктuя, Sadєćє iмкaηSızı вaşaямaк zaмaηıмızı aLıя.

Bilişim Forum

« Yanıtla #39 : 20 Şubat 2009, 21:56:29 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor