Gönderen Konu: Cep telefonları yan yana olunca sıkıntı yaşanır mı  (Okunma sayısı 3034 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Necmiye

• Genel Yönetici
  • Çaylak
  • Toplam: 55
  • Hedef Bilgi Toplumu...
Merhaba

Evde bir kaç kişinin cep telefonu var ve iki telefon yan yana konulduğunda yani uzaklıkları
10 cm çekmeyecek kadar yakın olmalarında cep telefonlarında her hangi bir etkileşim olup ileri
dönük arızaya sebep olur mu?

Telefonları hep bir birine yakın koyuyoruz da aynı dolabın üzerine konduğu için :)

Bilgi; alırken asla korkma, verirken asla kaçma..

... İyi Niyet, Hoşgörü ...

Çevrimdışı ©ODEGON27

• Usta
  • Toplam: 37
  • :::MALİYECİ::: Gaziantep-Sivas
    • **Codegon27 Blog**
Ynt: Cep telefonları yan yana olunca sıkıntı yaşanır mı
« Yanıtla #1 : 13 Temmuz 2008, 21:36:46 »
cep telefonları manyetik dalga yaydıkları için birbirini etkileyebilir ama üreticiler bunun önleminin almışlardır.Cep telefonu bir yana dursun ben sim kartımı telefonun yanında bıraktığım için manyetik alanı bozuldu ve atmak zorunda kaldım..
You are not allowed to view links. Register or Login

Çevrimdışı Bölükbaşı

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 160
« Yanıtla #2 : 13 Temmuz 2008, 22:16:28 »
Cep telefonları yakınındaki başka cihazlara zarar veriyorlar ama kendilerine zarar verecekleri sanmam.

Geçenlerde Televizyonda görmüştüm,4 adet cep telefonunu karşılıklı yerleştirip ortalarına Mısır taneleri koyup Cep telefonlarının hepsini birden çaldırınca Mısır taneleri patlamaya başladı.Hayret içinde kaldım doğrusu cep telefonu kullanmayı pek sevmem ama ne kadar zararlı ışınlar yaydıkları tartışılmaz.

Konu ile ilgili olduğu için eklemeden yapamayacağım,Bildiğimiz Wireless kablosuz bağlantı cep telefonlarından iki kattan fazla zararlı ışın yaydığı tespit edilmiştir...

Çevrimdışı Fatih Emektar

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 214
  • ..::ESKİŞEHİRSPOR::..
« Yanıtla #3 : 10 Ağustos 2008, 14:43:19 »
her cep telefonu radyasyon yaydığından dolayı zarar verecek olsa ilk önce kendine verir bence fazla bir etkisi olmaz
Nus ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!

Bilişim Forum

« Yanıtla #3 : 10 Ağustos 2008, 14:43:19 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor