portakal

Gönderen Konu: wireless  (Okunma sayısı 3597 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mavilazer

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
wireless
« : 07 Ağustos 2008, 09:18:03 »
merhaba arkadaşlar ;;,wireless te 3945 g bağlantısı ile 4965 n bağlantısı arasındaki fark tam olarak nedir?Wireless N ev ağına bağlanırken tercihe bağlı Intel® Next-Gen Wireless N teknolojisi ile 5 kata kadar daha hızlı5 kablosuz ağın tadını çıkarın.
peki su anda turkıyede g sistemi mi yoksa n sistemi mi kullanılıyor ?birde benim laptopumda g bağlantısı var 3945 ben bunu 4965 n bağlantısı takablırmıyım adaptor gibi ?herkese cok tesekkurler

Çevrimdışı Gökşen

• Genel Yönetici
  • Çırak
  • Toplam: 112
  • İran Prensi Resimdekiler Montajdır
Ynt: wireless
« Yanıtla #1 : 07 Ağustos 2008, 10:40:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
n i destekleyen bir wireless adaptör alıp kullanırsınız
Gökşen PASLI

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 238
« Yanıtla #2 : 07 Ağustos 2008, 13:06:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
merhaba arkadaşlar ;;,wireless te 3945 g bağlantısı ile 4965 n bağlantısı arasındaki fark tam olarak nedir?Wireless N ev ağına bağlanırken tercihe bağlı Intel® Next-Gen Wireless N teknolojisi ile 5 kata kadar daha hızlı5 kablosuz ağın tadını çıkarın.
peki su anda turkıyede g sistemi mi yoksa n sistemi mi kullanılıyor ?birde benim laptopumda g bağlantısı var 3945 ben bunu 4965 n bağlantısı takablırmıyım adaptor gibi ?herkese cok tesekkurler

Bu bağlantı şekillerinin türkiye ile herhangibir ilişkisi bulunmamaktadır.Wireless bağlantısı bildiğiniz gibi 2 değişik makinanın ip standartlarında bağlanması olayıdır.Wireless teknolojisinde gecen b g n standarları gibi standartlar sizin hızınızı belirler.Örneğin, 1 adet N standardını destekleyen bir wireless modeminiz olduğunu farzedin.Bu modeme 2 bilgisayar bağlandığını düşününün.Bu 2 bilgisayar arasında dosya alış verişi yaparken, N standardı ile bağlandığınız için dosya çok daha çabuk gelecektir.Şu an N standardı wirelesste en hızlı standarttır.
Bilgisayarınıza N standardını destekleyen bir adaptor alabılırsınız.Ama unutmamanız gereken şey ise, sadece sizin bilgisayarınızda N standardının olması birşeyi değiştirmez.Bağlanmış olduğunuz modeminde N standardını desteklemesi gerekmetedir.Aksı halde modeminiz hangi standardı destekliyorsa o hızda bağlantı kurarsınız.
« Son Düzenleme: 07 Ağustos 2008, 13:08:14 Gönderen: Necati GÜNER »

Bilişim Forum

« Yanıtla #2 : 07 Ağustos 2008, 13:06:09 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor