portakal

Gönderen Konu: Yardım edebilir misiniz ? Ses senkronizasyonu ??  (Okunma sayısı 3525 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı By_Compiter

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
Yardım edebilir misiniz ? Ses senkronizasyonu ??
« : 28 Ağustos 2008, 12:04:29 »
Merhaba arkadaşlar...Ben bir süre önce interntten boyutu 700 mb olan .avi uzantılı bir film indirdim...
Bir süre sonra bu filmi vcd ye çekip dvd playerimde izlemek istedim.
Biraz araştırma yaptım ve Total Video Converter adlı programla .avi uzantılı filmi PAL şeklinde VCD MPEG şekline dönüştürdüm.
Dönüştürdükten sonra boyutu arttı ve program otomatik olarak filmi 2 parçaya böldü.Uzantısıda VCD MPEG oldu...
VCD ye çekmeden önce bir bakayım dedim videoyu değişik playerlerdede açtım ancak sorun aynıydı.Ses ve görüntü arasında  yaklaşık 4-5 saniye açıklık var...CD ye çektiğimde de aynı sorun olacak muhtemelen...
Bu sorunu nasıl halledebilirim...Ya da ses senkronizasyonunu nasıl sağlayabilirim ???
YAPILAN İYİLİKLER HİÇ BİR ZAMAN KARŞILIKSIZ KALMAZ !!!

Çevrimdışı Gökşen

• Genel Yönetici
  • Çırak
  • Toplam: 112
  • İran Prensi Resimdekiler Montajdır
Ynt: Yardım edebilir misiniz ? Ses senkronizasyonu ??
« Yanıtla #1 : 28 Ağustos 2008, 19:45:25 »
total video converterla çevirmeyin başka bir programla çevirin
Gökşen PASLI

Çevrimdışı Tolga İşçİ

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 177
« Yanıtla #2 : 29 Ağustos 2008, 00:24:38 »
sevgili By_Compiter; bence total video converter programına gerek yok.zaten indirdiğiniz film,700mb boyutundaysa nero programının vcd yarat seçeneğinden kendinize bir vcd oluşturabilirsiniz.

Çevrimdışı Bölükbaşı

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 160
« Yanıtla #3 : 29 Ağustos 2008, 08:49:30 »
Aslında Nero diğer ses ve yardımcı video programlarının uygulamaları ve kullanımları hakkında forumda detaylı bir bölüm oluşturulsa faydalı olacaktır.Konuyla ilgili gelen soru çok.

Bu sayede çoğumuz unuttuğumuz konular hakkında bilgi tazelemek adına yararlı olacaktır...

Çevrimdışı By_Compiter

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
« Yanıtla #4 : 30 Ağustos 2008, 22:35:56 »
Arkadaşlar Total video converter yanında bi kaç programla daha denedim ancak karşılaştığım sorun aynı...Nero ile denicem boyutu 700 mb ancak .avi formatında vcd formatına çevirecek mi yazdırırken bundan şüpheliyim ??? Ama genelde programlar vcd mpeg formatına çevirirken dosyanın boyutunuda büyütüyor...Yinede teşekkür ederim...
YAPILAN İYİLİKLER HİÇ BİR ZAMAN KARŞILIKSIZ KALMAZ !!!

Bilişim Forum

« Yanıtla #4 : 30 Ağustos 2008, 22:35:56 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor