portakal

Gönderen Konu: Arkadaşlar OC Yaparken Bilgisayrın Açılmaması LÜTFEN YARDIM Açil  (Okunma sayısı 3908 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tutkura

• Çömez
  • **
  • Toplam: 2
Arkadaşlar önceleikle herkezin mübarekj ramazan bayramını kutlarım :)

Arkadaşlar pc min özellikleri
işlemci intel core duo2 e6300 1.86 ghz

anakart : asus p5pl2
ram : 1 gb + 512 mb ram
bios türü : AMI

Arkadaşlar benim anakartım fsb si 800 mhz destekliyomuş onun için işlemcimin 1.40 ghz sini kullanıyo ben overclock yapıyım dedim tek derdim 1.86 ghz ye çıkartmak nese ben oc yapmayı bilmem nese biosa girdim biosta şu yazıyodu overclock profile ,auto ,manuel 3 şık vardı nese ben overclock profileye bastım orada değerler çıktı %5,%10,%15,%20,%30.. nese ben ilk önce %5 yaptım bilgisayrıma sağ tıkladım 1.46 olmuş %10 yaptım 1.54ghz oldu işte problem geliyo  %10 'a kadar bir problem yoktu ama %15 yapınca kendi değerini buluyo 1.86 oluyo ama bilgisayr açılırken ekran gelimiyor elektiriği kesip tekrar elektirik verdiğim zaman açılıyor o zaman oluyor ama bilgiarımı kapattığım ve açmak istediğim zaman ekran gelimyor ben 1.86 da çalışmasını istiyorum bu problemi biostan çözebilirmiyim arkadaşlar lütfen yardım ya ayrıca bios pilini çıkar demeyin çıkaramam :D arakdalar lütfen yardım ya

ayrıca sıcaklık olarakta normal 1.40 ghz de çalışırken işlemci ısısı 39 ila 45 derece arası değişiyordu %10 yaptım gine aynı işlemci ısısı değişmedi soğutucum var :D  :'(

Çevrimdışı tutkura

• Çömez
  • **
  • Toplam: 2
forum yöneticileri yanlış anlamasında başka forumlara bi konu açtığım zaman hemen cevap geliyor ben bilişim rüzgarı seviyorum ama çokk konu açtım ama hiç birisindende yarum olamadım ne kadar konu açtıysan hiç cevap alamıyorumm

Çevrimdışı Stuner

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
OC yapmanı önermem cünki bazı arkadaşlarıma çok pahalıya mal oldu overclock.Yani OverClock yaparken bilgisiyarın beynini yakabilirsin .

max cavalera

• Ziyaretçi
Kardeş, daha öncede sanırım sendim buna benzer bir konu açmıştın, sana o zaman anakartının strepping özelliğinden bahsetmiştim, işlemciye yük binmediği zamanlar işlemci çarpanını otomatik olarak anakart düşürüyo diye. Bundan emin olmak için, öncelikle sistemini açmalısın tabi, sistem açılmıyorsa bios pilini çıkarmalısın yada anakartının üzerinde cmos reset jumperı varsa oradan halletmelisin. Anakartının kitapçığına bak, jumperı bul, sistem kapalı olsun, jumperı yerine tak sistemi aç, bi müddet bekle. Daha sonra sistemi kapat jumperı yerinden çıkart. Olmazsa 2-3 defa bu işlemi tekrarla. Yine olmazsa bios pilini çıkar, pc yi fişten çek, açma kapama tuşuna 5 sn kadar basılı tut, pili tak, sistemi aç.
Sistemi açtığını farzediyorum, daha sonra cpuz programını indir, çalıştır. fsb 1066 mhz, çarpan 5 gibi bişi görünmesi lazım, anlık işlemciye yük bindirecek bir uygulama açtığında çarpanın anlık olarak yükseldiğini göreceksin. Eğer bu olaylar dediğim gibi gelişiyorsa sorun yok demekir.
Ayrıca cpu nun 1,8 ghz de çalıştığından emin olmak istiyorsan pc wizard 2008 programınıda indir, çalıştır, simge durumuna düşürdüğünde ekranın sol üst köşesinde cpu hızı ve sıcaklıkları yeşil yazılarla görünecektir, sistem boşta iken 1,4ghz yükte iken 1,8 ghz olarak cpu hızının değiştiğini göreceksin.

Çevrimdışı Lotus Expeditor

• Çırak
  • Toplam: 69
  • Lotusun tekiiiiiiiiiii
oc için özel pc gerekir her pc ile oc yapamazsın.
Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Bilişim Forum

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor