Gönderen Konu: Amd Overdrive Yazılımı  (Okunma sayısı 7270 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı haozkan71

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
Amd Overdrive Yazılımı
« : 20 Ekim 2008, 00:26:28 »
Amd işlemciler için geliştirilen AMD Overdrive yazılımını tam olarak kullanan var mı ?

Çevrimdışı yanigli

• İlk Adım
  • *
Ynt: Amd Overdrive Yazılımı
« Yanıtla #1 : 20 Ekim 2008, 18:35:45 »
kardes kullanmadım ama sunu soyleyeyim  AMD sicak calısan bir işlemcidir over clock yaptıgın zaman guzel bi sogutma sistemine sahip olman lazim
Bilişim TEknolojileri

Anadolu Teknik Lisesi

Çevrimdışı haozkan71

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #2 : 20 Ekim 2008, 23:10:14 »
Biliyorum. İyi bir soğtucu aldım. Sunbeam marka 12 cm fanlı bir soğutucu. işlemci sıcaklığı normal şartlarda 23 dereceyi gösteriyor. Crysis de 29 derceye kadar çıkıyor.İşlemcim phenom 9550 2,2 ghz anakart msi 790fx. Overclock yapmak istiyorum ama programı tam olarak bilmediğim için cesaret edemiyorum.

Çevrimdışı bosluk

• Çaylak
  • Toplam: 16
  • Sanitorium
    • innDir
« Yanıtla #3 : 21 Ekim 2008, 01:37:10 »
Ben kullandım, hala da yüklü sistemimde. X2 3600 takılı ve 4400 civarına sorunsuzca hız arttırımı yapabiliyorum. Ama, AMD'nin kendi overdrive yazılımı sıklıkla mavi ekran çıkartabiliyor bu aklınızda bulunsun. Ve çok güzel bir işlemciniz varmış zaten, biliyorsunuz epey ömründen çalıyor işlemcinin bu overclock mevzusu. Uzun bir süre size yeteceğini tahmin ettiğim için halihazırdaki hızınızın, şahsen tavsiye etmem hız arttırımı yapmanızı. Zaten oyunlarda işlemci çok abartı bir fark yaratmıyor. Daha çok ekran kartı üzerinde geçtiği için işlemler, overclock işine yatkın düşük bütçeli bir ekran kartı alıp, onun üzerine hız arttırımı denemesi yapmak daha mantıklı gibi.
Fragile...

Çevrimdışı SateRax

• Çaylak
  • Toplam: 105
« Yanıtla #4 : 25 Şubat 2009, 21:14:38 »
Şuanlık Bildigim Kadarıyla SAdece Yeni AMD Phenom II 'lere Böyle Bir Yazılım Geliştirilmiş....Ötekilerinede Geliştirileceğini Sanmıyorum.. :(
« Son Düzenleme: 20 Mart 2009, 19:48:20 Gönderen: Yönetici ® »

Bilişim Forum

« Yanıtla #4 : 25 Şubat 2009, 21:14:38 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor