Gönderen Konu: HACKER lerin hedefi hala ms XP  (Okunma sayısı 2245 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Lotus Expeditor

  • Çırak
  • ****
  • İleti: 934
  • Toplam: 69
  • Lotusun tekiiiiiiiiiii
HACKER lerin hedefi hala ms XP
« : 24 Ekim 2008, 20:31:10 »
MS diyor ki: Windows XP halen hacker'ların bir numaralı hedefi; Vista ise çok daha güvenli.Microsoft'un avukatlarından Bonnie MacNaughton, korsanların Windows Vista yerine hala Windows XP'yi tercih ettiklerini açıkladı.Microsoft avukatı Bonnie MacNaughton, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, korsanların Windows XP'yi Windows Vista'ya nazaran daha çok tercih ettiğini duyurdu.

Global Anti-Privacy Day (Global Anti-Korsan Günü) dolayısıyla bir konuşma yapan MacNaugton, Vista'nın korsanlar için oldukça sofistike bir yapıya sahip olduğunu, bu nedenle korsanların büyük bir bölümünün Windows XP'ye yoğunlaştığını ifade etti.

Office yazılımına da değinen MacNaughton, korsanların kopyalamak için Office 2003'ü Office 2007'ye tercih ettiğini söyledi.

Ayrıca, 31 Ocak 2009 tarihinden itibaren Windows XP Professional üretiminin süresiz olarak durdurulacağını belirten MacNaughton, büyük bilgisayar üreticilerinin 2009 yılının Temmuz ayına kadar Windows XP'yi edinebileceklerini de sözlerine ekledi.

ALINTIDIR...
Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Çevrimdışı galerli

  • İlk Adım
  • *
  • İleti: 41
  • Toplam: 0
Ynt: HACKER lerin hedefi hala ms XP
« Yanıtla #1 : 22 Kasım 2008, 22:23:07 »
Microsoft'un yazdığı hiçbir programa güvenmiyorum...

McAfee, bir vista bileşeninin trojan olarak sınıflandırılmasına yol açan güncellemesini güncelledi!

Dünyanın önde gelen güvenlik devlerinden biri olan McAfee, vista bileşenlerinden birinin trojan olarak sınıflandırılmasına yol açan güncelleştirmesini onardı. Güncelleştirmenin onarılmasından önce güvenlik yazılımları, vista’nınbir bileşenini şifre çalan bir trojan olarak algılıyor ve karantinaya alıyor ya da siliyordu.

Güncelleştirmenin onarılmasıyla birlikte McAfee, vista’daki söz konusu bileşenin artık malware olarak algılanmasına izin vermiyor.

Geçtiğimiz günlerde de, AVG antivirüs yazılımı, güvenlik duvarı yazılımı ZoneAlarm’ın bazı bileşenlerini trojan sınıfına sokmuş ve yazılımın çalışmamasına neden olmuştu.

Kaynak: http://www.veteknoloji.com/vista-da-trojan-mis-8336-.html

Bilişim Forum

Ynt: HACKER lerin hedefi hala ms XP
« Yanıtla #1 : 22 Kasım 2008, 22:23:07 »

 

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor