Gönderen Konu: İkinci el bilgisayar aldı şok oldu  (Okunma sayısı 5441 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Harun PEYNİR

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 86
    • Bahar Sokak
İkinci el bilgisayar aldı şok oldu
« : 08 Kasım 2008, 09:52:21 »
Mustafa Güllüoğlu, ikinci el satın aldığı bilgisayarda torunlarının fotoğraflarını görünce şok oldu.

Adapazarı'nda oturan 46 yaşındaki Mustafa Güllüoğlu, 400 YTL karşılığında satın aldığı ikinci el diz üstü bilgisayarda torunlarının fotoğraflarını görünce şoke oldu. Yapılan araştırmada bilgisayarın damadının akrabası olan Ertan Çınar'a ait olduğu, 17 Ekim tarihinde de Eskişehir'de çalındığı ortaya çıktı.

Semerciler Mahallesi'nde oturan Mustafa Güllüoğlu, bir hafta önce evinde kullanmak üzere 29 yaşındaki Kazım Onur Özer'den 400 YTL karşılığında dizüstü bilgisayar satın aldı. Eve gelen Mustafa Güllüoğlu, bilgisayarı açtığında, bir dosyanın içerisinde Eskişehir'de oturan torunlarının fotoğraflarını görünce şoke oldu. Damadını arayan Mustafa Gülloğlu, söz konusu bilgisayarın damadının akrabası olan Ertan Çınar'a ait olduğunu ve 17 Ekim'de çalındığını öğrenince polise başvurdu.

Polis, şikayet üzerine bilgisayarı satan Kazım Onur Özer'i gözaltına aldı. Bu kişi de bilgisayarı 200 YTL'ye Serkan Yılmaz'dan aldığını söyledi. Polis araştırmasında bilgisayarın Eskişehir'de çalındıktan sonrda 3 kez el değiştirdiğini belirledi. Polis olayla ilgili olarak aralarında bilgisayarı son satın alan Mustafa Güllüoğlu'nun da bulundugu 10 kişiyi, ‘hırsızlık’ ve ‘hırsızlık malı satın almak’ suçlamasıyla gözaltına aldı.

Şüphelilerden Serkan Yılmaz'ın Eskişehir 1'inci Asliye Ceza Mahkemesi tarafından arandığı belirlenirken, çalıntı bilgisayar ise Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edildi. 10 kişi ise polisteki sorgularının ardından Adliye'ye sevk edildi.

Alıntıdır.

Çevrimdışı Yasin MENEKŞE

• Usta
  • Toplam: 74
  • " Hayal Kurmak Bilgiden Daha Önemlidir. "
    • Kişisel Sitem
Ynt: İkinci el bilgisayar aldı şok oldu
« Yanıtla #1 : 08 Kasım 2008, 11:21:15 »
anlamadığım dava Mustafa Güllüoğlu adlı kişi torunlarının pc si olduğunu söylüyor ve o polise haber veriyor suçlumu çıkıyor???

ya arkadaşlar nasrettin hoca hikayesine döndürdüler bu işleri hırsızın hiçmi sucu yok hep nasrethocamı suçlu:):):)
AkzoNobel Kemipol - Kansai Altan'da Laboratuar Teknisyeni 

Çevrimdışı Bölükbaşı

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 160
« Yanıtla #2 : 08 Kasım 2008, 20:10:31 »
İlginç bir tesadüf ,

Telefon sim kartınızı bile tam emin olmadığınız telefona takmamak gerekir ![

« Son Düzenleme: 08 Kasım 2008, 21:32:35 Gönderen: Kadir Bölükbaşı »

Çevrimdışı turabkorkmaz

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 1
    • www.bekarmemurlar.com
« Yanıtla #3 : 08 Kasım 2008, 22:39:23 »
babam araba satmıstı erbaya.ama devrini vermemişti.bizim arabayı erbada herkes birilerine satmıs.kamu mali olmus.bilgisayar gibi elden ele.
WWW.BEKARMEMURLAR.COM

Çevrimdışı mustafa07

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
« Yanıtla #4 : 26 Kasım 2008, 13:13:02 »
standart presedür
t.c.no:23683225102

yeni mahalle 4055 sokak no:5  serik /antalya

Çevrimdışı MustafaUltraslan

• Çaylak
  • Toplam: 15
  • Kayserili Olmak Anlatılmaz,Yaşanır
« Yanıtla #5 : 26 Kasım 2008, 14:19:31 »
hayat tesadüflerle dolu.bende üç yıl önce otobüse bindiğim öğrenci kartımı düşürmüştüm,iki yıl önce bir otobüste buldum inanın.

Çevrimdışı [email protected]

• Çırak
  • Toplam: 36
« Yanıtla #6 : 26 Kasım 2008, 19:31:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
hayat tesadüflerle dolu.bende üç yıl önce otobüse bindiğim öğrenci kartımı düşürmüştüm,iki yıl önce bir otobüste buldum inanın.
:D :D fıkra gibi..
Çalıntı mal almak, satmak kadar suçtur.Aynı şekilde rüşvet verende alanda suçludur.Dikkatli olmak lazım..

Çevrimdışı Necmiye

• Genel Yönetici
  • Çaylak
  • Toplam: 55
  • Hedef Bilgi Toplumu...
« Yanıtla #7 : 06 Aralık 2008, 01:37:48 »
İlginç bir tesadüf ,

Telefon sim kartınızı bile tam emin olmadığınız telefona takmamak gerekir ![

Bu konuda ağzımız yandı. Çalmadığınızı, çalıntı mal olduğunu bilmediğinizi ve çalıntı mal olduğunu bilmeden
para vererek malı satın aldığınızı ikna edemez, kanıtlayamazsanız ceza alan oluyorsunuz.

Yasalarda okadar ilginç uygulamalar var ki. Çalan kim diye o kişiyi araştırmak önplanda tutulacağı yerde
kimin elinde yakalandıysa çalmadığınızı ispatlasanız bile kişiye çalıntı mal kullanmaktan kamu davası açılıyor.
Çok garip...

Satın alınan her üründe mutlaka fatura almayı tercih edin. Özellikle ikinci el ürün alansanız bu tür sıkıntılarla
karşılaşmamak için asla faturasız işlem yapmayın..

Harun Bey, bilinçlendirme adına güzel bir örnek olabilecek olan bu haberi paylaştığınız için size teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: 06 Aralık 2008, 01:39:54 Gönderen: Necmiye »
Bilgi; alırken asla korkma, verirken asla kaçma..

... İyi Niyet, Hoşgörü ...

Çevrimdışı Suursuz

• Çırak
  • Toplam: 21
  • Teşekkürler...
« Yanıtla #8 : 06 Aralık 2008, 10:36:37 »
Tesadüf diye birşey yoktur.İlla ki birşeyin bir yerde bir nedeni vardır! Emin olun.

Bilişim Forum

« Yanıtla #8 : 06 Aralık 2008, 10:36:37 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor