Gönderen Konu: LEXMARK E232 Sorunu  (Okunma sayısı 9938 defa)  Share 

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı egeca77

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
LEXMARK E232 Sorunu
« : 30 Kasım 2008, 00:20:21 »
okulumuza yeni gelen bilgisayarlarda vista yüklü.Lexmark E232 yazıcıyı yükleyemedik.Lexmark sitesinden vista için driveri indirip yüklüyorum ancak Yazıcılar bölümünde hazır diyor ama bir belge yazdıramıyoruz.USB ile bağlıdır.Bunu nasıl çözebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 238
Ynt: LEXMARK E232 Sorunu
« Yanıtla #1 : 30 Kasım 2008, 03:20:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
okulumuza yeni gelen bilgisayarlarda vista yüklü.Lexmark E232 yazıcıyı yükleyemedik.Lexmark sitesinden vista için driveri indirip yüklüyorum ancak Yazıcılar bölümünde hazır diyor ama bir belge yazdıramıyoruz.USB ile bağlıdır.Bunu nasıl çözebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler

İlk aklıma gelen usb kablonuzun uzunluğudur.Yazıcıyı görseniz bile usb kablonuz uzun ise yazdırmada problemler yaşamanız olasıdır.Eğer orjinal kablosunu kullanıyorsanız o zaman sistemsel bir problem yaşıyor olma ihtimali üzerinde durmamız lazım.Siz yazıcınızı baska bir bilgisayara takıp test ettiniz mi?Tüm bilgisayarlarda aynı sorun mu yaşıyorsunuz?

Çevrimdışı egeca77

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #2 : 30 Kasım 2008, 18:06:19 »
USB kablosu Lexmarla gelen orjinal kablo standart uzunlıktadır.Başka bilgisayarlarda (XP yüklü olanlarda )sorun yok çalışıyor.Ama vistada sorun çıkıyor.

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #3 : 30 Kasım 2008, 23:40:47 »
USB kablosu Lexmarla gelen orjinal kablo standart uzunlıktadır.Başka bilgisayarlarda (XP yüklü olanlarda )sorun yok çalışıyor.Ama vistada sorun çıkıyor.

Şu şekilde yapalım o zaman

ilk olarak

Bu dosyayı ındırın ve sisteminize kurduktan sonra

Bu driveri bilgisayarınıza yükleyiniz.Yükleme esnasında yazıcınızı usb den çıkmış olsun.Bu yükleme paketlerini yükledikten sora yazıcının usb kalsounu herzaman taktıgınız usb haricinde başka bir usb yuvasına takıp test ediniz...

Çevrimdışı egeca77

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #4 : 01 Aralık 2008, 11:07:30 »
Necati GÜNER Bey çok teşekkür ederim yazdıklarınızı yaptım ama olmadı tanıtamadım.Bugün format attım XP yükledim şimdi çalışıyor.Ama vistaya neden olmadı hala anlayamadım.İyi çalışmalar.(NOT:Ayrıca vista yüklü iken HB 1005 kurmak istedim onuda görmedi.Acaba MEB den geldiği için yazıcıya karşı korumalı mı? Ben oturumu bilgisyar yönetici olarak açıyorum.)
« Son Düzenleme: 01 Aralık 2008, 11:10:14 Gönderen: egeca77 »

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #5 : 01 Aralık 2008, 11:26:03 »
Necati GÜNER Bey çok teşekkür ederim yazdıklarınızı yaptım ama olmadı tanıtamadım.Bugün format attım XP yükledim şimdi çalışıyor.Ama vistaya neden olmadı hala anlayamadım.İyi çalışmalar.(NOT:Ayrıca vista yüklü iken HB 1005 kurmak istedim onuda görmedi.Acaba MEB den geldiği için yazıcıya karşı korumalı mı? Ben oturumu bilgisyar yönetici olarak açıyorum.)

:( Büyük ihtimal sistemsel bir problem olduğu kanaatindeyim.Başka bir vista yüklü makinede test etmeniz çok daha güzel olacaktı.Yenı cıkan dizüstü bilgisayarların hemen hepsinde vista var.Partik olarak driverları yükledikten sonra yazıcınızı test etmenız sizi doğru sonuçlara #####ürebilirdi.Yanı yazıcınızdada problem yaşıyor olabılırdınız..Meb den gelen bilgisayarların sistem konfigrasyonu yapılıyormu bilmiyorum.Eğer ayarları ile uğrasılmış olarak gönderiliyorsa, bu yüzdende problem yasıyor olabilirsiniz tabikide...

Çevrimdışı ciyasoft67

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #6 : 02 Mayıs 2010, 15:33:57 »
Egeca77 WinXP yüklü bilgisayara USB ilemi bağladınız.

Benim de USB de çalışmıyor da. Paralel Port ta çalışıyor.

Çevrimdışı Faik Özkara

• "Hedef Bilgi Toplumu" - TRT Bilişim Rüzgarı
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 208
  • Kocaeli Üniversitesi Otomotiv Teknikeri
    • http://flavors.me/FaikOzkara
« Yanıtla #7 : 02 Mayıs 2010, 17:54:40 »
30 Kasım 2008 tarihinden bu yana konu güncel olmadığı için,ayrıca konuyu açan arkadaşımız aradığı yanıtı bulmuştur düşüncesi ile konuyu tarafımdan kilitliyorum.

Bilişim Forum

« Yanıtla #7 : 02 Mayıs 2010, 17:54:40 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor