Gönderen Konu: Java proje yardım...  (Okunma sayısı 1828 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı threaten

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
Java proje yardım...
« : 09 Aralık 2008, 22:33:26 »
Arkadaslar 1. sınıf java projem olarak hocam bana bir kutuphane database yapmamı ıstedi fakat javada database olusturmayı bilmiyorum.. ???
http://byildiz.etu.edu.tr/bil012/proje.doc projeye burdan bakabilirsiniz yardımlarını bekliyorum..

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 238
Ynt: Java proje yardım...
« Yanıtla #1 : 10 Aralık 2008, 03:28:47 »
threaten merhaba,
Öncelikle aramıza hoşgeldin..Ödevini inceledim.Hocan güzel bir ödev veriş.Javayı öğrenmişmisin yoksa öğrenmemişmisin diye kontrolu babında güzel bir ödev.Fakat seninde farkında olduğun gibi biranda yazılacak bir program değil bu.Kademe kademe tamamlanması gerekmekte.Arşivinde daha önceden butar bir program yazan bir üyemiz varsa muhakki sana yardımcı olacaktır.Site moderatörlerimizden WhiteScars, eğer elinde buna benzer bir proje varsa yardımcı olaağına inanıyorum.İnternette araştırdım fakat sağlıklı sonuçlara ulaşamamadım.

Çevrimdışı WhiteScars

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 143
  • (,^^)
« Yanıtla #2 : 10 Aralık 2008, 21:51:24 »
Ödev aslında çok zor değil.  ;D Sadece yazması uzun. Database sistemleri kullanmanıza izin yok sanırsam, zira hocanız text file kullanın demiş. Object Oriented bir yapıda implement edilirse işin çok kolay olur. Kitaplar bir hiyerarşiye sahip olduğu için  inheritance kullanılabilir aynı şekilde kullanıcı profilleride inheritance kullanılarak yapılabilir. Benim tavsiyem Random Access File kullanman. Normal Sequential bir şekilde dosya içinde tarama yaparsan işin daha uzun sürer. Benim tavsiyem object oriented bir dizayn yapman sınıfları oluşturman ve datayı text file içinde nasıl organize edebileceğin hakkında düşünmen.

İnsanoğluna bırakabileceğiniz en güzel miras tecrübelerinizdir...

Bilişim Forum

« Yanıtla #2 : 10 Aralık 2008, 21:51:24 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor