portakal

Gönderen Konu: kasadan gelen sesler!!!  (Okunma sayısı 5531 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.Kadir Kızıler

• Çırak
  • Toplam: 32
  • Kadir Kızıler.
kasadan gelen sesler!!!
« : 10 Aralık 2008, 10:23:27 »
arkadaşlar yaklaşık 1 hafta önce pc yi açtığımda kasadan sesler gelmeye başladı bende hemen fana giren tozlardır deyip kasanın içini saç kurutma makinesi ile temizledim ama bugün yine açtığımda yine aynı ses geldi yine temizledim şimdi ses gelmiyor şu an tedbir için kasanın kapağını açık tutuyorum acaba sizce tozmu yoksa fana birşey mi takıldı ?
Akıllı olmak da birşey değil, mühim olan o aklı yerinde kullanmaktır (Descartes)

Çevrimdışı Yasin MENEKŞE

• Usta
  • Toplam: 74
  • " Hayal Kurmak Bilgiden Daha Önemlidir. "
    • Kişisel Sitem
Ynt: kasadan gelen sesler!!!
« Yanıtla #1 : 10 Aralık 2008, 12:39:23 »
nasıl ses geliyor kasaran kasayı açıyorsan fanları kontrol etmelisin ;)
AkzoNobel Kemipol - Kansai Altan'da Laboratuar Teknisyeni 

Çevrimdışı rudeboy 99

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
« Yanıtla #2 : 10 Aralık 2008, 15:08:30 »
fanları kontrol et belki harddiskten geliyordur sesler o zaman işin zor

• Çırak
  • Kadir Kızıler.
« Yanıtla #3 : 10 Aralık 2008, 16:11:17 »
fanlara takılan herhangi toz,kağıt vs. şeyler yoktu tozlarıda temizledim ama şu an ses gitti.ama olmadık yerde tekrardan gelebiliyor.. harddiskten geleceğini sanmam  :-\
Akıllı olmak da birşey değil, mühim olan o aklı yerinde kullanmaktır (Descartes)

Çevrimdışı mertguz

• Çömez
  • **
  • Toplam: 1
« Yanıtla #4 : 10 Aralık 2008, 19:29:00 »
o zman hard disk hardisk ten devamlı ses gelmez çünkü arada sırada bir gelir eğer kasayı sarsmışsan ses gelmesi normaldir:D

Çevrimdışı Yasin MENEKŞE

• Usta
    • Kişisel Sitem
« Yanıtla #5 : 10 Aralık 2008, 20:34:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
fanlara takılan herhangi toz,kağıt vs. şeyler yoktu tozlarıda temizledim ama şu an ses gitti.ama olmadık yerde tekrardan gelebiliyor.. harddiskten geleceğini sanmam  :-\

sorun çözüldüyse problem kalmadı demektir....

• Çırak
  • Kadir Kızıler.
« Yanıtla #6 : 10 Aralık 2008, 20:42:35 »
tam çözdüğümü söyleyemem çünkü geçen günde dediğim gibi aynı şey oldu temizledim geçti şimdi yine aynı şey aynı yöntem ses kesiliyor ama temizlediğimde çok az toz vardı tozdan değil halen sorunun kaynağını çözmüş değilim
bu arada hhd markası :SAMSUNG  SP0842N  80 GB    alalı  3 sene olacak  şu anda sorunsuz bir şekilde çalışıyor  :-\
« Son Düzenleme: 10 Aralık 2008, 20:52:15 Gönderen: kadir kızıler »

Çevrimdışı Yasin MENEKŞE

• Usta
    • Kişisel Sitem
« Yanıtla #7 : 10 Aralık 2008, 20:53:08 »
ses nasıl bi ses ve kaç fanı var nerlerinde kabloların deymediğine eminmisiniz???

• Çırak
  • Kadir Kızıler.
« Yanıtla #8 : 10 Aralık 2008, 21:02:28 »
şimdi ben sesi nasıl tarif edim  ;D   tırrr  cırt gibi bide ses,gelmeye başladımı sürekli oluyor pc yi kapatana kadar arada bir gelmiyor kesik kesik.sabahları pc yi açtığımda oluyor her zaman değil  :-\     
şu an pc de 2 tane fan var  bi tanesi işlemcinin üstünde bildiğiniz gibi diğeride  arka tarafta
« Son Düzenleme: 10 Aralık 2008, 21:04:21 Gönderen: kadir kızıler »

cenkulus

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 10 Aralık 2008, 21:34:28 »
Belki de sorun HDD de değildir ama yinede bir okuyun isterseniz:

Bende önceden (2007 Eylülden önce) 80 gb HDD Samsung kullanıyordum ve aynen buna benzer bir ses geliyordu, bende ilk önce kasayı açtım baktım aynı sizin gibi tozunu falan aldım neyse durur gibi oldu daha sonra tekrar başladı bu sefer anakartın pilini çıkarttım tekrardan taktım bu beni biraz idare etti sonra tekrardan başladı bu sefer de yüklediğim yazılımlardan kaynaklandığını sandım ve bu yazılımları kaldırdım(bazen donanımınızdan gelen sesler yüklediğiniz yazılımlardan kaynaklanabiliyor_ duymadığınızsa öğrenmiş oldunuz) bu da çare etmedi sonra kasayı servise #####ürdüm onlar baktılar sorun HDDm deymiş ve fabrikasına yolladılar düzeltmek(arızasını gidermek) için , sonra bakımı yapılmış şekilde geldi.

Donanımsal ve yazımsal olabilir. Ayrıca kasadaki donanımlarınızın bağlantılarını vs kontrol etmenizi öneririm.
Bakımı gelmiş ve geçiyor olan donanımlarınız varsa kontrol ediniz.

Çevrimdışı hossip

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
« Yanıtla #10 : 11 Aralık 2008, 10:39:10 »
benimde kasadan gelen seslerle ilgili bir problemim var.fanları temizledim kasanın içi temiz.fakat sureklı olarak ses gelmekte.harddiskten baska bir yerden gelme sansı var mı ya da harddiskten mi geliyodur ses?

Çevrimdışı mertguz

• Çömez
  • **
« Yanıtla #11 : 11 Aralık 2008, 11:26:01 »
kardeş üç sene oldu diosun hard disk bide 80gb artık sıfır 80gb hard disk bile bulun muo en iyisi bi değiştir o hard diski ;)

• Çırak
  • Kadir Kızıler.
« Yanıtla #12 : 11 Aralık 2008, 11:49:39 »
kardeş üç sene oldu diosun hard disk bide 80gb artık sıfır 80gb hard disk bile bulun muo en iyisi bi değiştir o hard diski ;)
kardeşim sorun hdd den değil bugün sabah pc yi açtığımda yine aynı ses, sanki fana birşey takılıyor ona sürtüyor gibi kasayı açtım fana değen herhangi bir kablo flan da yok fanı komple söktüm temizledim tekrar taktım ses kesildi bende anlamadım  :-\ :'(
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2008, 11:52:06 Gönderen: kadir kızıler »

cenkulus

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 11 Aralık 2008, 12:37:56 »
O zaman şunu da söyleyeyim bazen fanlar da biriken tozlardan da kaynaklanabiliyor, fanlarınızı en son ne zaman temizlemiştiniz? Siz diyorsunuz ki temizledikten sonra kesildi bakın burada bilişimrüzgari. com da bununla ilgili bir video göstermişlerdi(fanlar ve sorunları ve de temizleme hakkında)isterseniz bir araştırın bilisimruzgari.com daki arşiv ve geçmiş günlerin programlarına bakabilirsiniz.

Çevrimdışı bağlarbaşılı

• Çaylak
  • Toplam: 4
« Yanıtla #14 : 18 Şubat 2009, 18:14:08 »
tekrar ses gelirse pc açıkken fanları elinle durdurmaya çalış.ses kesiliyorsa ve hangi fan ses yapıyorsa onu temizle ya da değiştir...
Teknoloji [email protected] ı 

Çevrimdışı bayprado

• Çırak
  • Toplam: 37
« Yanıtla #15 : 18 Şubat 2009, 19:25:39 »
bilgisayarı ilk actıgımızda ses genelde fanlardan gelir onun icin bilgisayarı bi daha ilk actıgınızda fanları elinizle kontrol edin özelliklede işlemcinin üzerindeki fana bakın ses varmı diye

Çevrimdışı TimuRLenG

• Çömez
  • **
  • uAGümüşhane <3
« Yanıtla #16 : 18 Şubat 2009, 20:28:00 »
Kardeş AMD işletim sistemini kullanıyorsan alışman lazım.Ben AMD kullanıcısıyım, aldığımdan beri sesler gitmedi.Fanı bile değiştik yine gitmedi.AMD iyi bir sistem ama kasa çok ses çıkarıyor.

• Çırak
  • Kadir Kızıler.
« Yanıtla #17 : 18 Şubat 2009, 21:02:25 »
İşlemcim Intel ..
Zaten kasadan gelen sesler kesildi artık pc yi açtığımda o sesle karşılaşmıyorum yardımlarınız için teşekkürler

Çevrimdışı bağlarbaşılı

• Çaylak
  • Toplam: 4
« Yanıtla #18 : 19 Şubat 2009, 12:10:36 »
Kardeş AMD işletim sistemini kullanıyorsan alışman lazım.Ben AMD kullanıcısıyım, aldığımdan beri sesler gitmedi.Fanı bile değiştik yine gitmedi.AMD iyi bir sistem ama kasa çok ses çıkarıyor.
amd bir işletim sistemi değildir.işlemcidir.
Teknoloji [email protected] ı 

Çevrimdışı TimuRLenG

• Çömez
  • **
  • uAGümüşhane <3
« Yanıtla #19 : 19 Şubat 2009, 13:23:06 »
amd bir işletim sistemi değildir.işlemcidir.

Evet :) Karıştırdım :)

Bilişim Forum

« Yanıtla #19 : 19 Şubat 2009, 13:23:06 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor