portakal

Gönderen Konu: garip bir flash disk sorunu  (Okunma sayısı 90065 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kurtkapanı

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
garip bir flash disk sorunu
« : 04 Ocak 2009, 16:04:42 »
merhaba arkadaşlar...
benim sorunum kingston data traveller 8gb ile ilgili.. hem laptop um var hem de masa üstü pc m var... bu flash disk masa üstü pc de ve arkadaşımın laptop un da a dan z ye hiç bir problemi olmadan çalışıyor. arkadaşımın laptop u win xp.. benim masa üstü de vista home basic... ikisinde de hiç problemsiz çalışıyor.. ancak benim kendi laptop um da bir türlü çalıştırmayı başaramadım. ilk aldığım zaman laptopda da çalışıyordu ancak uzun süre kullanmadım. şimdi hiç bir şekilde çalıştıramadım.. ne yaptıysam olmadı. komple içini çalışan bilgisayarıma kopyalayıp yedekledim. 4 defa biçimlendirme yaptım ama ne fayda. hem de her defasında farklı formatları denedim. fat32 de denedim ancak yine çalışmadı... sorun bilgisayarım içinde taşınabilir aygıtlar bölümünde flash disk çıkmıyor. ikincisi de aygıt yöneticisinde usb diski taktığım zaman en alta yeni bir bölüm açılıyor. ve ünlem işaretli bir şekilde açılıyor. "microsoft wpd dosya sistemi birim sürücüsü" yazıyor. özelliklerine girdiğimde ise "Bu aygıt başlatılamıyor. (Kod 10)

Bu aygıtla ilgili verileri Microsoft'a göndermek ve kullanılabilen bir çözüm olup olmadığını görmek için 'Çözümleri denetle'yi tıklatın" diyor..  ve artık sinirden patlama durumundayım...    >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

lütfen sorunun çözümünü biliyorsanız yazın.
şimdiden teşekkür ederim...

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 238
Ynt: garip bir flash disk sorunu
« Yanıtla #1 : 04 Ocak 2009, 20:07:05 »
kurtkapanı merhaba,
Öncelikle aramıza hoşgeldin..Yaşamış olduğun problem notebookundaki usb driverlardan kaynaklanıyor sanırım.Bilgisayarında yüklü olan antivirus programındanda bir engelleme yapılmış olabilir.Flash diskini herzaman taktığın usb sürücüsü haricinde başka bir usb yuvasına tak.daha sonradan bilgisayarıma sağ tıkla ve YÖNET sekmesıne git.BUrada en altta DİSK YÖNETİMİ seçeneği var, bu seçeneğe tıkladıgında açılan pencerenin sağında usb aygıtın gözüküyor mu?Gözüküyorsa üzerine 1 kere sağ tıkla ve biçimlendir de.Bu aşamadan sonra sorunsuzca kullanabilmen lazım.Şayetki gözükmüyorsa driverlarla ilgili bir problem yaşıyorsun manasına gelmekte.Bilgisayarınızın CHİPSET driverini baştan kurun, varsa usb 2.0 driveri bunuda eklemeyi unutmayın.Bilgisayarını yenıden başlattıktan sonra bir kontrol edin.Sorununuz düzelmedi ise, en son hangi tarihte usb diskinizi düzgün kullandıgınızı hatırlıyorsanız bu tarihe "sistem geri yüklemesi" yapmanız sorununuzu düzelteceği kanaatindeyim...

Çevrimdışı kurtkapanı

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #2 : 04 Ocak 2009, 20:47:44 »
necati bey öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.. sayenizde 1 aydır kullanamadığım diskimi kullanıyorum... çok teşekkür ederim... iyi geceler...  elinize kolunuza sağlık...

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #3 : 04 Ocak 2009, 21:09:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
necati bey öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.. sayenizde 1 aydır kullanamadığım diskimi kullanıyorum... çok teşekkür ederim... iyi geceler...  elinize kolunuza sağlık...

Problemi nasıl çözdüğünüzüde paylaşırsanız, aynı problemi yaşayan diğer üylerimiz fikir sahibi olmuş olurlar..!

Çevrimdışı kurtkapanı

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #4 : 01 Şubat 2009, 13:29:28 »
necati bey aynen dediklerinizi yaptım... flash diski farklı bir usb girişine taktım. sonra bilgisayarıma sağ tıklayıp yönet sekmesine gittim. disk yönetimi seçeneğine tıkaldım. usb aygıtım gözüküyordu zaten. üstünde sağ tuşla biçimlendir dedim. biçimlendirme bittikten sonra usb aygıtım bilgisarımın içinde gözüküyordu. zaten daha önceden çalışan bilgisarımda flash diskimi yedeklediğim için verim kaybım olmadı. sayenizde eskisi gibi kullanabiliyorum.. tekrar teşekkür ederim NECATİ BEY...

Çevrimdışı cicibas

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #5 : 09 Ekim 2009, 00:27:51 »
sandisk 4gb flash diskimi bilgisayarım cıkarılabilir disk diye okuyor içi boş gözüküyor
Biçimlendirme yapamıyorum.Aynı flashımı başka bilgisayarda açıp biçimlendirebiliyorum. Kendi pc mde açılmıyor fakat kendi pc mde kinston flash açılıyor başkasına ait sandisk flash ta açılmıyor .Yardımmmmm

Çevrimdışı by_ozzo

• Çömez
  • **
  • Toplam: 11
« Yanıtla #6 : 09 Ekim 2009, 00:36:02 »
sandisk 4gb flash diskimi bilgisayarım cıkarılabilir disk diye okuyor içi boş gözüküyor
Biçimlendirme yapamıyorum.Aynı flashımı başka bilgisayarda açıp biçimlendirebiliyorum. Kendi pc mde açılmıyor fakat kendi pc mde kinston flash açılıyor başkasına ait sandisk flash ta açılmıyor .Yardımmmmm

Biraz daha Detaylı Anlatırmısınız?   :-\ ???

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #7 : 09 Ekim 2009, 00:47:54 »

cicibas merhaba aramıza hoşgeldin.Yukarda kurtkapanına anlatmış olduğum yönergeleri izleyerek flash diskini test ettin mi acaba?

Çevrimdışı cicibas

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #8 : 10 Ekim 2009, 03:03:37 »
Evet Necati bey başka bir girişe taktım ama hiç bir şekilde disk yönetiminde gözükmüyor flashım.Bugün yine başka pc de denedim açıyor benim pc de açmıyor Ama kingston marka flashı açıyor.Ayrıca ilgin için teşekkür ederim yardımlarını bekliyorum.

by_ozzo ilgin için teşekkürler .Sorunumu birkez daha anlatayım "  Sandisk 4 gb flash belleğimi pc m çıkarılabilir disk olarak görüyor ve içini boş gösteriyor, biçimlendirme yapmıyor virüs taraması yaptığımda açılamadı diyor.Kingston marka flash belleğimi sorunsuz şekilde açıyor
Bende açılmaya sandisk marka flash başka bilgisayarlarda sorunsuz şekilde çlışıyor biçimlendiriliyor ama tekrar kendi bilgisayarıma taktığımda içi boş gözüküyor başkasına ait sandisk marka flash taktım onuda açmadı kinstonu açıyor." Benim pc de sorun olsa kigstonu açmaması lazım flash ta sorun olsa başka bilgisayarlarda açılmaması lazım diye düşünüyorum. Bu konu hakkında yardım bekliyorum.
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2009, 11:19:35 Gönderen: Necati GÜNER »

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #9 : 10 Ekim 2009, 11:23:48 »
Cicibas sistemsel olarak bir sorun yaşamaktasın.Windowsta bir şekilde scandisk marka usb belleğin engellenmiş veya disk yörevinde çalışmamakta, Disk yönetim panelinden bunu görmediğinizi söylüyorsunuz.Disk yönetim panelinde gözükmeyen bir aygıtıu bilgisayarıma girdiğinizdede görmemeniz gerekmekte ama sizin söylediğiniz  pc im çıkarılabilir disk olarak gösteriyor ama içini boş gösteriyor diyorsunuz?Wİndows çıkarılabilir disk olarak gösteriyorsa Disk Yönetiminden görmeniz gerekmekte.Disk yönetiminden  flash diskinizi kontrol edin, Donanımın çalışması durdulmuş olabilir.DİSK YÖNETİM seçeneklerinden flash diskinize format atıp AKTİF hale getirmelisiniz.

Çevrimdışı cicibas

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #10 : 11 Ekim 2009, 01:22:22 »
necati bey ilgin için tekrar teşekkür ederim ama bugün yine denedim aynen belirttiğim gibi. Flashım benim verdiğim adda açılmıyor çıkarılabilir disk olarak açılıyor, biçimlendirme yapılmıyor virüs taraması yap dediğimde açılamadı uyarısı veriyor.Disk yönetiminde de gözükmüyor. Ne yapayım pc ye mi format atayım? Başka bilgisayarda flashımı biçimlendirdim yine olmadı.Pc de sorun olsa kingston flashımı açmaması lazım değil mi? Söylediğim herkes şaşırıyor bu işe . Yardımını bekliyorum

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #11 : 11 Ekim 2009, 02:19:02 »
necati bey ilgin için tekrar teşekkür ederim ama bugün yine denedim aynen belirttiğim gibi. Flashım benim verdiğim adda açılmıyor çıkarılabilir disk olarak açılıyor, biçimlendirme yapılmıyor virüs taraması yap dediğimde açılamadı uyarısı veriyor.Disk yönetiminde de gözükmüyor. Ne yapayım pc ye mi format atayım? Başka bilgisayarda flashımı biçimlendirdim yine olmadı.Pc de sorun olsa kingston flashımı açmaması lazım değil mi? Söylediğim herkes şaşırıyor bu işe . Yardımını bekliyorum

Kesinlikle sistemsel bir problem yaşıyorsunuz.Bilgisayarınızda yüklü olan işletim sistemindeki kararsızlıklardan meydana gelen bir durum sözkonusu, format atmayı biliyorsanız format atmanızı tavsiye ederim.

Çevrimdışı cicibas

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #12 : 16 Ekim 2009, 04:31:04 »
Necati Bey bilgisayarıma formatta attım sörun çözülmedi.Malesef yapılacak bişe kalmadı heralde flashı kendi pc imde kullanamıyacağım artık. Yeni çözüm önerilerin varsa onlarıda bekliyorum.

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #13 : 19 Ekim 2009, 23:53:00 »
Necati Bey bilgisayarıma formatta attım sörun çözülmedi.Malesef yapılacak bişe kalmadı heralde flashı kendi pc imde kullanamıyacağım artık. Yeni çözüm önerilerin varsa onlarıda bekliyorum.

Bilgisayarınızdaki diğer usb portlarına takıp kullanmayı denediniz mi acaba?Sürekli kullandığınız usb portunuzda sorun yaşıyor olabilirsiniz.Usb çoklayıcı kullanıyorsanız bunu kullanmayınız.

Çevrimdışı cicibas

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #14 : 20 Ekim 2009, 11:47:13 »
Necati Bey daha önce çıkarılabilir disk diye görüyordu içi boş olarak. Şu anda hiç görmüyor ama flasım başka pc lerde çalışıyor yine kendi pc mde kingston flash sorunsuz şekilde açılıyor.Başka portlardada denedim çoklayıcıda kullanmıyorum.

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #15 : 20 Ekim 2009, 12:14:47 »
Aygıt yöneticisine baktığınızda tüm sürücüleriniz yüklenmiş mi gözükmekte acaba?Usb taktığınızdada aygıt yöneticisinde herhangibir değişiklik sözkonusu oluyor mu?

Çevrimdışı cicibas

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #16 : 20 Ekim 2009, 22:35:29 »
Aygıt yöneticisinde , flashı taktığımda usb yığın depolama aygıtı gözüküyor flashı çıkardığımda o port kayboluyor başka değişiklik olmuyor. Aygıt yöneticisinde Disk sürücüleri bölümünde flashın adı gözüküyor ama üzerinde çarpı işareti var.Üzerine tıkladığımda (Bu aygıt devreden çıkarıldı. (Kod 22))yazıyor.Aygıtı etkinleştir diyorum ama etkinleştiremiyor.Ayrıca cevap yazdığın içinde çok teşekkür ederim Necati Bey.

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #17 : 20 Ekim 2009, 22:57:17 »
Aygıt yöneticisinden flash diske ait yeri sağ tıklayın ve sürücüyü kaldır diyiniz.Kaldırma işlemi bittikten sonra flash diski söküp tekrar takınız (kaldırma işlemi bittiğinde flash diskinizi söküp takmanıza gerek kalmayabilir otomatik olarak yeni sürücüyü yükleyebilir bu yüzde sürücüyü kaldır dedikten sonra birsüre bekleyin.Bir değişiklik olmassa flash diski tekrardan söküp takınız.) Bu yöntemden sonra sürücünüzde herhangibir değişiklik olup olmadığını bir kontrol ediniz.

Çevrimdışı cicibas

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #18 : 21 Ekim 2009, 00:22:48 »
İyi geceler Necati Bey. Son mesajınızdaki yazdıklarınızı yaptım şuan bilgisayarım flashı görüyor ama boş olarak gösteriyor yani yine en baştaki yazdığım soruna geldik. Biçimlendirme yapmıyor tarama yapmıyor . Özellikleri açtığımda kullanılabilir alan 0 bayt boş alan 0 bayt.Kingston yine sorunsuz açıyor.

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #19 : 21 Ekim 2009, 12:44:35 »
İyi geceler Necati Bey. Son mesajınızdaki yazdıklarınızı yaptım şuan bilgisayarım flashı görüyor ama boş olarak gösteriyor yani yine en baştaki yazdığım soruna geldik. Biçimlendirme yapmıyor tarama yapmıyor . Özellikleri açtığımda kullanılabilir alan 0 bayt boş alan 0 bayt.Kingston yine sorunsuz açıyor.

Çalışmayan flash diskinizi bilgisayara taktıktan sonra, Bilgisayarıma sağ tıklayın ve YÖNET sekmesine geliniz burdan Disk yönetim paneline geliniz ve burdan flash diskinize sağ tıklayarak diski biçimlendir sekmesinden yönergeleri izleyerek devam ediniz.

Çevrimdışı cicibas

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #20 : 22 Ekim 2009, 04:42:40 »
Necati Bey disk yönetiminde flash diskim gözükmüyor.Dediğim gibi bilgisayarımda tamamen boş olarak gösteriyor ama disk yönetiminde gözükmüyor.

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #21 : 22 Ekim 2009, 08:14:03 »
Necati Bey disk yönetiminde flash diskim gözükmüyor.Dediğim gibi bilgisayarımda tamamen boş olarak gösteriyor ama disk yönetiminde gözükmüyor.

Çalışmayan flash diskinizi bilgisayara taktıktan sonra, Bilgisayarıma sağ tıklayın ve YÖNET sekmesine geliniz burdan Disk yönetim paneline geliniz ve burdan flash diskinize sağ tıklayarak diski biçimlendir sekmesinden yönergeleri izleyerek devam ediniz.

Bu yönetmi flash diskinizin çalıştığı başka bir bilgisayarda yaptıktan sonra kendi bilgisayarınıza takarak test ediniz.Çalışmaz ise benim aklıma gelen yapılabilecek daha değişik başka birşey yok  malesef.

Çevrimdışı WhiteScars

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 143
  • (,^^)
« Yanıtla #22 : 22 Ekim 2009, 18:14:54 »
Bence sorun şundan kaynaklanıyor:

Bazen windows flash disk'i bilgisayarda zaten var olan bir sürücü adı ile sisteme bağlıyor. Böyle olunca bilgisayarım içinde flash diskinizi göremiyorsunuz. Necati arkadaşımın dediği gibi formatlama işlemi yapınca zaten yeni bir sürücü harfi atamış oluyorsunuz flash diske bu yüzden bilgisayarınızda görebiliyorsunuz. Bu tip durumlarda flash disk sisteme takıldıktan sonra sürücü harfini değiştir derseniz kullanabilirsiniz.

Yanılıyorda olabilirim fakat böyle sorun yaşayan çok kişi gördüm  ;D
İnsanoğluna bırakabileceğiniz en güzel miras tecrübelerinizdir...

Çevrimdışı cicibas

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #23 : 24 Ekim 2009, 00:29:34 »
Necati Bey, galiba benim pc de virüs var ondan yaşıyorum bu sorunu . Şu an bilgisayarım flashı görüyor içini de açıyor ama işlem yaparken bağlantı kesiliyor.Yani biçimlendirme yapamadan bağlantı kesiliyor. İçinden bi dosyayı kopyalarken kesiliyor hiç bi işlem yapmassam bağlantı kesilmiyor. Flashı çıkarıp tekrar takınca yine görüyor fakat işlem yaptığımda bağlantı kesiliyor. Daha önce eset virüs programı kullanıyordum onu kaldırıp kaspersky kurdum onla pc yi tarattım 13 tane virüs tesbit etti ondan sonra flashı taktım pc ye birkere açıldı flash biçimlendirme yaptım içine dosya attım yani sorunsuz çalıştı çıkardım bidaha taktım açılmadı bidaha. defalarca denedim olmadı. Son olarak  avira antiviri kurdum pc yi tarattım oda 23 tane virüs bulup temizledi şimdi flashı takıyorum işte en başta yazdığım gibi flash açılıyor ama işlem yapamıyorum. Acaba bi dahamı formatlasam pc yi?

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #24 : 24 Ekim 2009, 11:38:36 »
Necati Bey, galiba benim pc de virüs var ondan yaşıyorum bu sorunu . Şu an bilgisayarım flashı görüyor içini de açıyor ama işlem yaparken bağlantı kesiliyor.Yani biçimlendirme yapamadan bağlantı kesiliyor. İçinden bi dosyayı kopyalarken kesiliyor hiç bi işlem yapmassam bağlantı kesilmiyor. Flashı çıkarıp tekrar takınca yine görüyor fakat işlem yaptığımda bağlantı kesiliyor. Daha önce eset virüs programı kullanıyordum onu kaldırıp kaspersky kurdum onla pc yi tarattım 13 tane virüs tesbit etti ondan sonra flashı taktım pc ye birkere açıldı flash biçimlendirme yaptım içine dosya attım yani sorunsuz çalıştı çıkardım bidaha taktım açılmadı bidaha. defalarca denedim olmadı. Son olarak  avira antiviri kurdum pc yi tarattım oda 23 tane virüs bulup temizledi şimdi flashı takıyorum işte en başta yazdığım gibi flash açılıyor ama işlem yapamıyorum. Acaba bi dahamı formatlasam pc yi?

Bilgisayarınızda C nin haricinde D veya E sürücüsü mevcut mu?Eğer varsa onlarıda silmek lazım.Siz C ye format attıktan sonra, bilgisayar ilk açılışında D sürücüsünde bulunan virus tekrardan C ye bulaşmakta,
Yapmanız gerekenler, Bilgisayarınızdaki harddisk sürücülerini Format atma aşamasında bölümleri siliniz.Hatta flash diskinize takılı olsun.Harddisk bölümleme işlemlerinin olduğu yere geldiğinizde tüm bölümleri silip yeniden oluşturunuz.Falsh diskinizdeki bölümüde silmeyi unutmayınız.Daha sonradan harddiskinizide C sürücüsü oluşturup windowsu C ye kurunuz.Windows yüklenirken flash diskinizi çıkarınız.Windows yüklendikten sonra ilk yapmanız gereken kaspersky internet securty i veya norton internet securty 2009 internetten indirip kurunuz ve bütün güncelleştirmeleri yapınız.Güncelleştirme sonunda bilgisayarı yeniden başlatmanızı isteyecektir ve eğer kaspersky yüklediysenız ilk güncelleştirme yapma esnasında biraz uzun sürecektir.Norton biraz daha pratiktir.Bilgisayarı yenıden başlattıktan sonra flash diskinizi takın ve test edin.
Söylediğim gibi windows kurulduktan sonra ilk işiniz antivirus programını İNTERNETTEN yükleyiniz.Başka harici bir medya takıp veya mevcut dosyalarınız kullanıp kurmayı denemeyiniz.Bu dosyalarınızdada virus olabilir.Kurduktan sonra sistemi yeniden başlatın ve flash diskinizi test edin.

Çevrimdışı mty29

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #25 : 23 Temmuz 2010, 02:20:25 »
merhaba arkadaşlar bende de aynı sorun vardı çözdüm ve sırf aynı sorundan başı ağrıyan arkadaşlara yardımcı olmak için siteye üye oldum. şimdi gelelim soruna;
yaklaşık bir aydır flash belleğe herhangi bir dosya kopyaladığımda belirtilen dosya kopyalanamıyor uyarısı alıyordum sonrada flash belleğe erişemiyorsun kullanılan alan 0 bayt boş alan 0 bayt olarak gözüküyor bugün çözmeye karar verdim ve çözdüm.Çözüm ise çok basit virüsle filan alakası yok sorun donanımsal. bilgisayarınızda usb portu kullanan başka bir aygıt bu soruna neden oluyor nedenini bilmiyorum ama herhalde fazla yüklenme oluyor diye tahmin ediyorum ya da soruna neden olan aygıtlar bozukta olabilir. yani kısacası usb ile çalışan tüm aygıtları çıkartın ve flash belleğinizi takın çalıştığını görüceksiniz sonra tek tek deneyerek problem çıkaran aygıtı bulabilirsiniz. ben dahili kart okuyucuyu çıkarttıktan sonra formatta dahi düzelmeyen sorun halloldu şimdi flash bellekler tıkır tıkır çalışıyor :) umarım sizde de işe yarar kolay gelsin..

Çevrimdışı ileney1

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #26 : 23 Ekim 2010, 22:54:58 »
kurtkapanı merhaba,
Öncelikle aramıza hoşgeldin..Yaşamış olduğun problem notebookundaki usb driverlardan kaynaklanıyor sanırım.Bilgisayarında yüklü olan antivirus programındanda bir engelleme yapılmış olabilir.Flash diskini herzaman taktığın usb sürücüsü haricinde başka bir usb yuvasına tak.daha sonradan bilgisayarıma sağ tıkla ve YÖNET sekmesıne git.BUrada en altta DİSK YÖNETİMİ seçeneği var, bu seçeneğe tıkladıgında açılan pencerenin sağında usb aygıtın gözüküyor mu?Gözüküyorsa üzerine 1 kere sağ tıkla ve biçimlendir de.Bu aşamadan sonra sorunsuzca kullanabilmen lazım.Şayetki gözükmüyorsa driverlarla ilgili bir problem yaşıyorsun manasına gelmekte.Bilgisayarınızın CHİPSET driverini baştan kurun, varsa usb 2.0 driveri bunuda eklemeyi unutmayın.Bilgisayarını yenıden başlattıktan sonra bir kontrol edin.Sorununuz düzelmedi ise, en son hangi tarihte usb diskinizi düzgün kullandıgınızı hatırlıyorsanız bu tarihe "sistem geri yüklemesi" yapmanız sorununuzu düzelteceği kanaatindeyim...

Öncelikle Merhaba ;

Benimde böyle bir sorunum vardı google'dan konu araştırıyordum bir yanlışlık yüzünden sorunum daha büyük oldu herşeyi bıraktım bunu düzeltesem yeter....

Necati abi, ben sizin bu anlattığınız adımları uyguluyordum Bilgisayarım/Özellikler/Yönet/Disk Yöneti mi F sürücüsünü biçimlendireyim derken kalkıp yanlışlıkla D sürücüsünü biçimlendirdim. %...deler sayarken elimi yüzüme vurdum ve anladım yanlış sürücüyü biçimlendirdiğimi o hışımla hemen bilgisayarı elektrikten çektim tek görebildiğim.... D sürücüsünün disk biçimlendirme aşamasının %8 olduğuydu.....

Neyse tekrar hayıflana hayıflana bilgisayarı açtım ve D Sürücüsüne gireyim dedim... Ama malesef DİSKİ BİÇİMLENDİRMEDEN GİREMESSİN uyarısı veriyor.(http://img526.imageshack.us/img526/4132/billlllg.jpg) Ne olur yardımcı ol, hatıra niyetine sakladığım yüklüyle resimlerime ulaşamıyorum.... Videolar,Programlar neyse ama Resimlerime acıyorum.... Ne yapmam gerektiği hakkında bilgi verirseniz minnettar kalırım....  Sistemi geri yükledim sorun çözülmedi...

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #27 : 24 Ekim 2010, 02:10:27 »
kurtkapanı merhaba,

Öncelikle Merhaba ;

Benimde böyle bir sorunum vardı google'dan konu araştırıyordum bir yanlışlık yüzünden sorunum daha büyük oldu herşeyi bıraktım bunu düzeltesem yeter....

Necati abi, ben sizin bu anlattığınız adımları uyguluyordum Bilgisayarım/Özellikler/Yönet/Disk Yöneti mi F sürücüsünü biçimlendireyim derken kalkıp yanlışlıkla D sürücüsünü biçimlendirdim. %...deler sayarken elimi yüzüme vurdum ve anladım yanlış sürücüyü biçimlendirdiğimi o hışımla hemen bilgisayarı elektrikten çektim tek görebildiğim.... D sürücüsünün disk biçimlendirme aşamasının %8 olduğuydu.....

Neyse tekrar hayıflana hayıflana bilgisayarı açtım ve D Sürücüsüne gireyim dedim... Ama malesef DİSKİ BİÇİMLENDİRMEDEN GİREMESSİN uyarısı veriyor.(http://img526.imageshack.us/img526/4132/billlllg.jpg) Ne olur yardımcı ol, hatıra niyetine sakladığım yüklüyle resimlerime ulaşamıyorum.... Videolar,Programlar neyse ama Resimlerime acıyorum.... Ne yapmam gerektiği hakkında bilgi verirseniz minnettar kalırım....  Sistemi geri yükledim sorun çözülmedi...

Merhaba iliney1,
Öncelikle geçmiş olsun.Büyük bir hata yapmışsın.Biçimlendirme tamamlasaydıda aynı sonuç olacaktı, fişi çekmende aynı sonuca ulaştırdı senı.Şuan itirabi ile tek yapman gereken dosya kurtarma programlarından birini yükleyerek bu dosyalarını geri getirmen olacaktır.Başka bir alternatifin yoktur.Sistem geri yüklemesi ile dosyaların geri gelmez malesef.Program olarak "recovermyfile" kullanmanı öneririm.D ye sakın hiçbirşey yükleme.Bu şekilde dosyalarının büyük bölümünü kurtarabilirsin.

Çevrimdışı glsh

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #28 : 27 Mayıs 2011, 00:50:53 »
mrblar hafıza kartımda ve flash dıscmde vrüs vrdı yeni aldığım pc de acmadn tarama yaptım .fakat şu anda kartı makin :-[ma taktığımda fotoları grüyor pc tktığımda dolu grüyor fkat dosyaların hiç birini göremiyorum.flashtada aynı sorun dosyaları görüntülemiyor yardımcı olursanız sevinirim..teşekkürler

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #29 : 27 Mayıs 2011, 22:39:54 »
mrblar hafıza kartımda ve flash dıscmde vrüs vrdı yeni aldığım pc de acmadn tarama yaptım .fakat şu anda kartı makin :-[ma taktığımda fotoları grüyor pc tktığımda dolu grüyor fkat dosyaların hiç birini göremiyorum.flashtada aynı sorun dosyaları görüntülemiyor yardımcı olursanız sevinirim..teşekkürler

Virus Doyalarınızı gizlemiş.Klasor Seçeneklerinden Gizli dosyaları göster dedikten sonra hemen alt seçeneğinde sistem dosylarınıda göster seçeneğini işaretlediğinizde dosyalarınızı görebileceksiniz.

Çevrimdışı umutonat

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #30 : 01 Ağustos 2011, 11:24:34 »
selam necati bey benim bir usb mobil modemim var markası zte eskiden normal kullanıyodum ama şimdi kod 1 hatası veriyo birleşik aygıt olarak gözüküyo ve disk yöneticisinde de yok sorunun modemden kaynaklandığını düşünmüyorum çünkü başka bilgisayarlarda çalışıyor ama benim bilgisayarımda mp3 çalarımda eskiden taşınabilir aygıtken şimdi portable device iki olay paralel yaklaşık iki aydır çözüm arıyorum yardım ederseniz sevinirim.

Çevrimdışı volkini

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #31 : 16 Şubat 2012, 12:03:55 »
Bu şekilde usb yi biçimlendirmeye çalışırken olmadı yansıt diyordu onu deniim dedim harddisk basit birim falan oldu maviyli kahverengi oldu.Şimdi bilgisayar açılmıyor siyah ekran geliyo nsaıl düzeltebilirim.Güvenli mod yerine kadar bile gelmio

Çevrimdışı onganuyanık

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #32 : 22 Kasım 2012, 19:21:58 »
yha arkadaşlarım bana biriniz yardım edebilirmi? ben windows 8 kullanıyorum ama benim flaş diskimde kileri: documents kısayol,music kısayol,pictures kısayol,videos kısayol,newfolder kısayol ve passwords kısayol yazıyor ama benim bir sürü verilerim vardı nasıl düzeltebilirim yardım edermisinizzzzzzzz :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Çevrimdışı KayaBilisim

• İlk Adım
  • *
  • www.kayalarbilisim.net23.net
    • kayalarbilisim
« Yanıtla #33 : 24 Kasım 2012, 12:28:42 »
usb driverler yüklümü
www.kayalarbilisim.net23.net
Hertürlü sorununuz ve sorunlarınız için forumumuza ugrayın yardm edelim

Çevrimdışı re5

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #34 : 02 Şubat 2013, 10:43:34 »
NECATİ BUNA CEVAP YAZARSAN SEVİNİRİM

İlkten Böyle Gözüküyor

Sonra Birşey Yükledimin Böyle Oluyo YARDIM ET...

Çevrimdışı didi

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #35 : 08 Temmuz 2013, 21:14:37 »
Merhaba Necati Bey benim flash belleği bilgisayar görmüyor aygıtlar ve yazıcılar yerine baktım orda bu aygıt etkin değil diyor.Etkinleştir diyorum oda bu aygıt etkinleştirilemedi diyor .Yardımcı olursanız sevinirim.                                                                                                                                                             

Çevrimdışı Nakliyatistan

• İlk Adım
  • *
    • Nakliyat Firma Rehberi
« Yanıtla #36 : 17 Ocak 2018, 17:46:52 »
Teşekkürler Necati Bey.

Bilişim Forum

« Yanıtla #36 : 17 Ocak 2018, 17:46:52 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor