Gönderen Konu: TAŞINABİLİR HARD DİSK  (Okunma sayısı 6348 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hellaven

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
TAŞINABİLİR HARD DİSK
« : 07 Ocak 2009, 19:10:56 »
Selamlar benim IBM laptop dan çıkma harddiskim vardı kutu satın alıp taşınabilir harddisk haline getirdim.Geçenlerde virüs girdi sanırım bi kaç defa f dosyasındaki  bilgileri tam olarak kaydedemedi gibi şeyler çıktı ve kapandı.En son açmaya denedim fakat sadece sağ alt köşede çıkıyor ve bi çok programın açılmasına izin vermiyor ve kendiside açılmıyor.Yardımcı olabilecek kimse varmı acaba ?

Çevrimdışı necdetakbas

• Çaylak
  • Toplam: 11
Ynt: TAŞINABİLİR HARD DİSK
« Yanıtla #1 : 07 Ocak 2009, 22:21:58 »
birlikte aç deyip internet explorer i seçip birlikte açtığınızda açılıyosa sorun virüs kaynaklı mutemelen. açılmıyorsa başka sorun vardır ve çözmek benim bilgi seviyemi aşiyor.  kolay gelsin.
ATA'm izindeyiz

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 238
« Yanıtla #2 : 08 Ocak 2009, 19:41:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Selamlar benim IBM laptop dan çıkma harddiskim vardı kutu satın alıp taşınabilir harddisk haline getirdim.Geçenlerde virüs girdi sanırım bi kaç defa f dosyasındaki  bilgileri tam olarak kaydedemedi gibi şeyler çıktı ve kapandı.En son açmaya denedim fakat sadece sağ alt köşede çıkıyor ve bi çok programın açılmasına izin vermiyor ve kendiside açılmıyor.Yardımcı olabilecek kimse varmı acaba ?

Taşınabilir harddiskinizin sürücü harfi ne ise..(siz f demişsiniz bende f olarak konuya devam ediyorum) Bilgisayarıma girdikten sonra üst taraftaki adres satırına şunu yazın    f:    ve enter tuşuna basın.Bu şekilde içerisine girebilmeniz lazım.Hata mesajı alırsanız almış oldugunuz hata mesajını bizlerlepaylaşırsanız yardımcı olmamız daha kolay olacaktır.

Çevrimdışı hellaven

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #3 : 09 Ocak 2009, 17:10:15 »
tüm söyledikleriniz yaptım hatta söylemediğim bişeyide paylaşayım bilgisayarı xp cd si ile açmayı denedim ve taşınabilir harddiski de takarak fakat belirli bi yerde sorun verdi çıkardım sözleşme kısmına gelince tekrar taktım ve bölünmemiş alan olarak karşıma çıktı ve şu şekilde -:Bölünmemiş alan olarak ve bölümü silemedim.İçinde virüs olduğu konusunda hiç bir şüphem yok.Nero da bile açılmıyor tıkanıyor hatta başlat 'ara' dan bile açılmıyor tıkanıyor.Ms dostan açmayı denedim f: enter e bastığımda hiç bi sonuç yok...Denemediğim açma yöntemi kalmadı bi yolu olmalı yaa format bile atılmıyor

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #4 : 09 Ocak 2009, 18:29:53 »
Harddiskinizi bilgisayara taktıktan sonra;
1-İlk olarak Bilgisayarıma sağ tıklayarak YÖNET sekmesine tıklayınız.
2-Açılan menuden alt satırlarda olan "disk yönetimi" sekmesi bulunmakta.Buraya tıkladığınızda sağ tarafta bilgisayrınızdaki disk bilgilerini göreceksiniz.
3-Takmiş olduğunuz harddisk bilgiside burda gözükmesi gerekmekte.Daha sonradan üzerine sağ tıklayın ve YENİ BÖLÜM oluştur diyerek işlemlere devam edin.Bir süre bekledikten sonra harddiskinizi kullanmaya devam edebilirsiniz..

Çevrimdışı hellaven

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #5 : 10 Ocak 2009, 18:43:18 »
Denedim buda olmadı.Neler olduğunu yazayım hemen.Harddiski bilgisayar taktım ve yönet kısmına tıkladım.Fakat açılmadı harddiski çıkarıp bekledim ve normal c: ile d: sürücüsü geldi ekrana.2 kere bu işi yaptım en son harddiski çıkarttığımda sağ taraftaki ekranda harddisk görünüp kayboldu ve dosya işletim sistemi kısmında bişi yazmıyodu.Bu arada söylemeyi unuttuğum bi kaç şeyi söylemek istiyorum.Harddiski bilgisayara taktığımda üzerindeki mavi ışık belirli aralıklarla yanıp sönüyor.Aslında tam sönmede denmez sönme derecesinde azalıyor desek daha doğru olur ve dün akşam nod32 de sürekli denemeye çalışıyorum hard diski taktıktan sonra custom scan dediğim zaman tıkanıyor ileriye gitmiyor fakat çıkardığım zaman ekran geliyor ve orda f seçili duurmda gözüküyor.Hardsiki tekrar takıp arama yaptım dün akşam hemen bitirdi aramayı ve F:\-error opening yazısını gördüm ve alt tarafında Notes:Obje açılamadı.Başka bir uygulama yada operatör tarafında kullanılıyor olabilir(Object cannot be opened.It maybe in use by another application or operating system) kısaca bunu yazdı.Hala umut ediyorum

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #6 : 10 Ocak 2009, 18:53:55 »
""""xp cd si ile açmayı denedim ve taşınabilir harddiski de takarak fakat belirli bi yerde sorun verdi çıkardım sözleşme kısmına gelince tekrar taktım ve bölünmemiş alan olarak karşıma çıktı ve şu şekilde -:Bölünmemiş alan olarak ve bölümü silemedim""""

Önceden yazmış olduğunuz bu uyarı ile zaten verilerinize ulaşamayacağınız anlamına geldiğini hatırlatmak isterim, sadece amacımız harddiski eskisi gibi kullanabilmek.Eski halene geldikten sonra veri kurtarma programları ile programlarınızı veya dosyalarınızı kurtarma şansınız var..Size bu aşamadan sonraki önerim harddiskinizi başka bir bilgisayarda takıp Yonet kısmından, harddiskinize format atmayı denemenizdir.Şayetki yine başarısız olursanız, harddiskiniz garantisi devam etmekte ise hemen servise yollamanızdır.Çok önemli verilere sahipseniz, veri kurtarmak için çalışan şirketler var.Harddiskinizi bu şirketlere yollayarak verilerinize yüzde yüz olmasada çoğuna ulaşabilirsiniz.Ama hatırlatırımki biraz pahalı bir işlemdir.Verilerinizin sizin için değerinden çok daha fazla olabilir....

Çevrimdışı hellaven

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #7 : 10 Ocak 2009, 20:11:12 »
teşekkür ederim zaten int kafeden girdim denemek için evden olmadı.Recover programım var herşeyden ümidi kestim format yada silebileceğim bi yöntem varmı acaba ?

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #8 : 10 Ocak 2009, 21:04:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
teşekkür ederim zaten int kafeden girdim denemek için evden olmadı.Recover programım var herşeyden ümidi kestim format yada silebileceğim bi yöntem varmı acaba ?

Hardiskinizi bilgisayar tanımadığı için recovery yapmanızda mümkün değil.Yukarda anlattıklarım harddiskinize format atmanız için gerekli olan birkaç yontemden biri idi.Zaten siz probleminizi iletirken format aşamasına geldiğinizi ve problem yaşadığınızı belirtmiştiniz.Sanırım harddiskinizde donanımsal bir problem var.Söylediğim gibi teknik bir servisten yardım almayı deneyebilirsiniz...

Çevrimdışı sado11s

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #9 : 03 Eylül 2015, 20:50:30 »
Usb Belleğinize Slax Linux Yükleyin.
Taşınabilir Diskinizi Muhtemelen Slax Linux Görecektir.Ordan Dosyalarınızı Bilgisayarınıza Atıp Kurtarabilirsiniz.
http://www.slax.org/

Çevrimdışı maskot87

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #10 : 11 Ekim 2016, 11:43:25 »
çok zor durumda format atın

Çevrimdışı Nakliyatistan

• İlk Adım
  • *