Gönderen Konu: toshiba marka laptopda fandan duman cıkma sorunu  (Okunma sayısı 4306 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı melih5445

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
toshiba marka laptopda fandan duman cıkma sorunu
« : 31 Ocak 2009, 21:25:46 »
bu olayı bir rastlantı olarak  farkettim arkadaşlar .neden yaptığımı hatırlamıyorum ama yaptım işte pc ter tuttum yani arka tarafı fanlardan hava cıkan taraf üste geldi ve  o anda fanlardan acayip sesler geldi ve duman cıktı herzaman olmuyo bazen oluyo ama duman beni çok kokutuyo

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 238
Ynt: toshiba marka laptopda fandan duman cıkma sorunu
« Yanıtla #1 : 01 Şubat 2009, 04:35:51 »
Merhaba Melih,
Ben probleminizin nasıl meydana geldiğini anlayamadım.Ne yaptınızda fanlarınızdan duman çıkmaya başladı?Yoksa durum dururkenmi bu dumanla karşılaşıyorsunuz?

Çevrimdışı melih5445

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #2 : 08 Şubat 2009, 22:19:00 »
leptopu ters sekilde kaldırınca arka tarafını havaya kaldırınca

Çevrimdışı Necati GÜNER

• ""NeCaTi53""
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 238
« Yanıtla #3 : 09 Şubat 2009, 13:07:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
leptopu ters sekilde kaldırınca arka tarafını havaya kaldırınca

Sanırım iç aksamda fanın bulunduğu yerde kablolara bağlı olabilir, fanın yerınden çıkması olabilir veya fanın  çalışması esnasında ter çevirdiğiniz vakit etraftaki kaploların fana çarparak fanın durmasına neden olması ile birlikte, fan motorunun zorlanarak duman çıkarması (Normalde Fanın pervanesine herhangibir nedenden dolayı dönmesini etkileyen bir unsur varsa, fan kendini otomatik olarak durdurur) gibi nedenler olabilir.Bence servis ücreti vermeye çekinmeden bilgisayarınızı hemen bir servise #####ürüp durumu izah ediniz.Aksi taktirde kötu sonuçlarla karşıkarşıya kalabilirsiniz.Unutmayızki dizüstü bilgisayarınızda bir batarya var.Birdahaki sefere duman değilde alevle karşılaşırsanız gerek bilgisayarınız olsun, gerek o an bilgisayarı kullanmakta olan herhangibir biri olsun veyahut ev içerisinde bilgisayar açık durumda bırakılıp gidildikten sonra döndüğünüzde kötü süprizlerle karşılaşmamak için bilgsayarınızı muhakkak servise #####ürünüz.Garantisi bitmedi ise zaten ücretsiz kontrol edilecektir.Garantisi bitti ise cuzi bir miktarla bilgisayarınızı güvenli bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Çevrimdışı melih5445

• İlk Adım
  • *
« Yanıtla #4 : 09 Şubat 2009, 23:14:02 »
cok teşekkür ederim sağol

Bilişim Forum

« Yanıtla #4 : 09 Şubat 2009, 23:14:02 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor