portakal

Gönderen Konu: Power problemi  (Okunma sayısı 2058 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı melih5445

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
Power problemi
« : 31 Ocak 2009, 21:47:05 »
arkadaşlar benim bilgisayar bi masa üstü pc amd athon 1.92(overclockla)512(256x2) 128 ekran kartı      nvide ge force 400 ana kart bilgisayar resetleniyo  bi mavi ekran cıkıo arkda bi kodlar var sisteminizde bi hata algılandı zarar gormemmesi için kapatılıyor gibi bişey yazıo önceden hiç olmazdı ama artık oluyo. biara benim power  yanmıştı adam taktı ama galiba adi taktı 220 pc acılırkanki ekranda voltajlar yazı vbat diye bişe var o kırmızı yanıo 1.65 yazıo onceden ole deildi ramlerden birini cıkarınca o deger 1.7 5 lere falan cıkıo acaba sorun power le ilgilimi.ayrıca tune up ulities diye bi program kullnaıyorum windowsun boot ekranınını ve log in ekranın falan deiştirebilyosun ondanda olabilrmi acaba.ayrıca unutmadan ramlerin birini sokunca hiç bu sorun olmuyo ama pc cok yavaş olduğu için takmak zorunda kalıyorum
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2009, 21:56:13 Gönderen: Necati GÜNER »

Çevrimdışı Burak Ünsal Tüfek

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 2
Ynt: Power problemi
« Yanıtla #1 : 12 Şubat 2009, 02:28:09 »
Öncelikle imkanın varsa daha yüksek kapasiteli bir güç kaynağıyla sistemini denemendir.Mavi ekran hataları genellikle donanımsal hatalardan kaynaklanan sorunlarda karşılaşılır bunlar içindeki en yaygın donanımsal hatada ramlerden kaynaklanır benim sana tavsiyem ramlaerin yerlerini(slot)değiştirin sonrada biosdan zamanlamalarına dikkat et.İyi çalışmalar..

Çevrimdışı bağlarbaşılı

• Çaylak
  • Toplam: 4
« Yanıtla #2 : 18 Şubat 2009, 18:03:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
arkadaşlar benim bilgisayar bi masa üstü pc amd athon 1.92(overclockla)512(256x2) 128 ekran kartı      nvide ge force 400 ana kart bilgisayar resetleniyo  bi mavi ekran cıkıo arkda bi kodlar var sisteminizde bi hata algılandı zarar gormemmesi için kapatılıyor gibi bişey yazıo önceden hiç olmazdı ama artık oluyo. biara benim power  yanmıştı adam taktı ama galiba adi taktı 220 pc acılırkanki ekranda voltajlar yazı vbat diye bişe var o kırmızı yanıo 1.65 yazıo onceden ole deildi ramlerden birini cıkarınca o deger 1.7 5 lere falan cıkıo acaba sorun power le ilgilimi.ayrıca tune up ulities diye bi program kullnaıyorum windowsun boot ekranınını ve log in ekranın falan deiştirebilyosun ondanda olabilrmi acaba.ayrıca unutmadan ramlerin birini sokunca hiç bu sorun olmuyo ama pc cok yavaş olduğu için takmak zorunda kalıyorum
bu durumda o sokunca hata verdiren ramin arızalı gözüküyor
Teknoloji [email protected] ı 

Çevrimdışı Enes İĞNECİ

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
  • Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp.
« Yanıtla #3 : 13 Haziran 2009, 19:51:15 »
En önce biosu resetlemeni öneririm böylece işlemci frekansın ve ran saat hız ve frekansların voltajlarla birlikte standart hale gelir.

Bilişim Forum

« Yanıtla #3 : 13 Haziran 2009, 19:51:15 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor