Gönderen Konu: Klavye Sorunu  (Okunma sayısı 4910 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı firat75

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
Klavye Sorunu
« : 02 Şubat 2009, 02:41:24 »
Merhaba

Benim sorum şu. Ben multimedia sayılabilecek olan bir klavye aldım. Markası prige. Klavyeyi bağladım. Kurulumunu yaptım ama klavyenin üşerinde olan kısayol tuşlarının bazıları çalışmıyor yada yanlış çalışıyor. meselaa sesi yükseltme ve kısma tuşlarını kullandığımda arama soruçları çıkıyor. Çalan müziği ileri geri almak istediğimde bu tuşlar hiç çalışmıyor. yani müzikle alakalı hiçbir tuşu kullanamıyorum. Birbaşka tuş ise ekranın resmini çekmeye yarayan PRİNT SCREEN SYSRQ tuşuna bastığımda bilgisayarın oyun bölümü açılıyor. yani oyunlar sıralanmış bir şekilde ekranın herhangi bir kısmında beliriyor. Klavye ile ilgili sorunlarım bunlar.
Birde bir sorun olacaktı. Bu klavyede ekstra olarak F [f lock] tuşu var. bu tuşa bastığımda num lock ta yeşil yanan ışık kırmızı oluyor. Ama sayı tuşlarını sorunsuz kullanabiliyorum. Bu tuş ne işe yarıyor. Bununla ilgili prigenin sitesinde bi inceleme yaptım ama klavyenin modelini bulamadığım için bu tuşun ve anlama geşdiğini bulamadım.

Bu konularda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Çevrimdışı <MEHMET>

• By DeHsEt
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 87
  • Bilişim Rüzgarı
Ynt: Klavye Sorunu
« Yanıtla #1 : 02 Şubat 2009, 09:17:00 »
   Sorununuz klavyenin sürücüsü ile ilgili diyeceğim ama print screen tuşunun dahi yanlış çalışmaması biraz garip.  ??? Yine de klavyenizle ilgili bir CD verildiyse bu CD içerisindeki yazılımı bilgisayarınıza kurun. Kurulan yazılım içerisinden kısayol tuşlarına program ataması yapabilirsiniz. Ayrıca bahsettiğiniz "F" tuşu klavyenizde bulunan bazı özel fonksiyonlu tuşları kullanmak içindir. (Ör: F1...F12) Bu tuşa bir kere bastığınızda özel fonksiyonlu tuşları kullanabilirsiniz. Tekrar basıldığında kullanamazsınız.
İlim ilim bilmektir, ilim kendini bilmektir...
Yunus EMRE

Bilişim Forum

Ynt: Klavye Sorunu
« Yanıtla #1 : 02 Şubat 2009, 09:17:00 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor