portakal

Gönderen Konu: Speaker Alacağım.Yardım Edebilirmisiniz...  (Okunma sayısı 5219 defa)  Share 

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı By_Burak

• Usta
  • Toplam: 13
Speaker Alacağım.Yardım Edebilirmisiniz...
« : 09 Şubat 2009, 17:14:15 »
Phılıps mms430 a kafam çok takıldı onu almayı düşünüyorum.Bir yerde gücü 50 wat bir yerde 100 wat diyor.Kullanan varmı nası tavsiye edermisiniz...
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2009, 17:48:50 Gönderen: Faik Özkara »

Çevrimdışı Faik Özkara

• "Hedef Bilgi Toplumu" - TRT Bilişim Rüzgarı
  • Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 208
  • Kocaeli Üniversitesi Otomotiv Teknikeri
    • http://flavors.me/FaikOzkara
Ynt: Speaker Alacağım.Yardım Edebilirmisiniz...
« Yanıtla #1 : 09 Şubat 2009, 17:51:51 »
İster 50 Watt olsun ister 100 Watt olsun bu ürün gerçekten harika.Ben bulunduğum yerde bulunan elektronik mağasına gitmiştim ve bu ürünün 5+1'ini tavsiye etmişlerdi bana.Tek farkı 5+1'de ses gücü inanın kulaklarımı ağrıttı.Ama tek kelime ile muhteşem.Bass harika.
You are not allowed to view links. Register or Login

karakabus_

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 10 Şubat 2009, 00:02:41 »
kullanmadım ama iyi olduğunu şimdiden söyleyebilirim. biraz pahalı olabilir ama verdiğiniz paraya değecektir. o fiyata 5+1 alınır ama bunun kadar kaliteli ses çıkarmaz buna emin olun. aldıysanız hayırlı olsun...

Çevrimdışı By_Burak

• Usta
« Yanıtla #3 : 10 Şubat 2009, 10:50:17 »
5+1 düşünmüyorum çok yer kaplıyor yani o kadar büyük masam yok.Ayrıca ses kartlarıda bazen 5+1 i kaldırmıyormuş öle duymuştum.Tavsiyeleriniz için tşk...

Çevrimdışı Faik Özkara

• Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #4 : 10 Şubat 2009, 11:48:55 »
Evet bende 5.1 ile kıyasladım ama 2.1'in 5.1'den bir farkı yok bence.

Çevrimdışı rapinbn

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
« Yanıtla #5 : 10 Şubat 2009, 14:08:10 »
Arkadaşım Diana alabilirsin çok güzel ses çıkışı var.Oldukça kullanışlı yaklaşık 75,90 dolar arası oynuyor fiyatları.

Çevrimdışı çekomastik

• Çömez
  • **
  • Toplam: 1
« Yanıtla #6 : 10 Şubat 2009, 16:58:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login linki bir incele istersen. Çıkış gücü Rms 50 watt dır. 2+1 ses sistemi için yeterli bir güçtür, ancak kullananlar fazla basın tiz tonlarını bastırdığı yada bir müddet sonra amfisinin arızalandığı yorumunu yapmışlar.
Şahsi fikrim Logitech yada  antec lansing almandır.

Çevrimdışı WhiteScars

• Genel Yönetici
  • Usta
  • Toplam: 143
  • (,^^)
« Yanıtla #7 : 10 Şubat 2009, 20:26:28 »
5+1 düşünmüyorum çok yer kaplıyor yani o kadar büyük masam yok.Ayrıca ses kartlarıda bazen 5+1 i kaldırmıyormuş öle duymuştum.Tavsiyeleriniz için tşk...

Günümüzde çoğu ses kartı 5+1 destekler. Fakat 5+1 ayarlamasını bilmeyenler 5 hoparlörün 5inden de mp3 dinlerken ses alamazlar. Normalde Mp3'ler winampta çalarken sadece front analog hoparlörlerine ses iletilir. Böylece bastan ve ön 2 hoparlörden ses alırsınız. Peki diğer 3 hoparlör bi işe yaramıcakmı diye soruyorsanız. Evet yarıyorlar. Tabi orjinal THX sertifikalı DVD filmleri izlerken. Peki bu diğer 3 hoparlörden de ses almak istiyorum mp3 dinlerken diyorsanız, o zaman rear analog bağlantılarını front olarak göstermeniz gerekir. ayrıca center analog'u da front olarak göstermeniz gerekiyor. Bir çok ses kartında bu özellik mevcut.

Sıra gelelim hoparlör tavsiyesine. Benim tavsiyem 2 markadan yana birincisi Creative ikincisi Logitech. Ben Logitech x-530 kullanıyorum. Toplam 70 watt RMS'i var ve bence oldukça kaliteli bir hoparlör seti. Tavsiye ederim.
İnsanoğluna bırakabileceğiniz en güzel miras tecrübelerinizdir...

Çevrimdışı By_Burak

• Usta
« Yanıtla #8 : 11 Şubat 2009, 21:31:01 »
Tavsiyeleriniz için tşk.Mms 460 aldım 5+1.Uygun fiyata buldum. Yanlız yönetici arkadaşın dediği durum oldu hoparlörlerin hepsinden aynı düzeyde ses çıkmıyor gelmesi tam olarak ne yapmam lazım ses kartım realtek

Çevrimdışı WhiteScars

• Genel Yönetici
  • Usta
  • (,^^)
« Yanıtla #9 : 12 Şubat 2009, 11:56:27 »
realtekin programını açtığın zaman genelda sağ altta simgesi olur. Orda hoparlörlerin bilgisayar bağlantı yapan kısımlarının (jakların yeşil turuncu siyah vs. ) bir resmini görürsün. Normalde 5+1 hoparlörlerde siyah basa ve orta hoparlöre aittir. yeşil ön iki hoparlöre (front analog) turuncu ise arka hoparlörleredir. Burdaki resimden turuncunun üzerine tıklarsan sana yeni kanalı seçebileceğin menü açılır. Ordan front analog'u seçersin. Siyahın üzerine tıkladığın zaman onda da aynı menu gelecektir ondan da front anolog'u seçersin.

Yada çıkışların hepsini birbirine bağlayan aparatlardan bulup bütün hoparlörleri yeşil olan yere bağlayabilirsin.

Çevrimdışı By_Burak

• Usta
« Yanıtla #10 : 12 Şubat 2009, 13:38:24 »
tm mp3 çalarken hepsinden ses çıkıyorda counter strike oynarken hepsinden çıkmıyor nfs underground da çıkıyor counter da çıkmıyor neden olabilirki?

Çevrimdışı WhiteScars

• Genel Yönetici
  • Usta
  • (,^^)
« Yanıtla #11 : 12 Şubat 2009, 14:04:50 »
Counter aktif olarak 5 + 1 i kullanan bir oyun olması lazım. Çünkü adam sağından mı geliyo solundan mı geliyo ses dinleyerek anlayabilirsin. Counter oynarken eski haline getirip çalıştırırsan sorun ortadan kalkacaktır diye düşünüyorum.

Eğer kalkmazsa CS 5+1 ses sistemini desteklemiyodur.

Çevrimdışı jackal1984

• İlk Adım
  • *
  • Toplam: 0
« Yanıtla #12 : 18 Nisan 2010, 15:11:47 »
bu konuda bence çokda düşünmeden Inspire T6160 al derim. forumdaki çoğu arkadaş zaten Creative önermiş. onunda en güncel modeli hemde fiyatı uygun yeni teknoloji T6160. ben aldım çokda memnunum. http://..com/ adresindende araştırabilirsin. bu adreste Creative hayranları için herşey var.
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2010, 00:54:13 Gönderen: Faik Özkara »

Çevrimdışı Faik Özkara

• Genel Yönetici
  • Usta
« Yanıtla #13 : 19 Nisan 2010, 00:52:57 »
09 Şubat 2009 tarihinden bu yana konu güncel olmadığı için,ayrıca konuyu açan arkadaşımız aradığı yanıtı bulmuştur düşüncesi ile konuyu tarafımdan kilitliyorum.

Bilişim Forum

« Yanıtla #13 : 19 Nisan 2010, 00:52:57 »

İstediğiniz Sorudan Başlayabilirsiniz | Doktor a Sor